Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
8. nov 2012

@simasa Silvika to ti je super vec 😵 😵 😵 😵 ja mám takú somarinku na také vianočné pečivo, ale toto je tiež super, ďakujem 🙂 🙂 🙂

mimcak
8. nov 2012

musela som sa odmlčať,lebo mm my už stál za chrbtom a kukal 😕 cez plece. Inak on aj pochváli,ale niekedy tak znechutí,že ma to potom prestane baviť.On len stále kedy už na tých tortách konečne aj niečo zarobíš ,ked si už do toho tolko investovala. 😠 Veď najprv si potrebujem urobiť reklamu a nie hned zarábať.Ked mne ani nejde ani tak o peniaze,ale baví ma to a je to pre mňa taký únik od reality a odreagovanie sa,taká zábavka 😉 😒 .

dadka212
8. nov 2012

TAk moj sa úplne zmenil, stále mi hovorí aké krásne torty robím a aké sú výborné....aj keď idú tie torty americké, že to by som dokázala aj ja a krajšie 😀 😀 niekedy ma fakt preceňuje 😅 ale aspoň ma pochváli, na začiatku ma dosť zneisťoval a furt pindal že som mala chuť s tým praštiť a už nikdy nič neupiecť 😝

eliska22
8. nov 2012

mm je v pohode, ešte aj nákupy robí na torty 😀 už presne vie akú múku, cukor, tvaroh .... 🙂

rapunzel1
8. nov 2012

@jakelina no to sú milý ľudkovia.. môj malý sa narodil 31.12. a malá má meniny o dva týždne po jeho narodeninách, oslava je vždy presne na silvestra, upečeného kopec.... a každý má vždy minimálne 4-5 kg tortu sám svoju s tým čo si vyberú a hodne sa zje, dám na výslužku, po oslave doma pri káve aj tak lepšie chutí a je. Sa teším čo si na mňa malý vymyslí, lebo stále mení čo si želá 🙂 🙂 🙂 🙂

rachel36a
8. nov 2012

robíte niektorá doma čokohmotu z čokolády a curového sirupu... keď som ju urobila bola super ale na torte mi úplne stvrdla a pri krájaní praskala... poraďte čo robím zle... 😀

eliska22
8. nov 2012

@rapunzel1 moja malá je 4.1. a torta je vždy a vždy sa zje neni problém 😀 to sú len výhovorky, že sa to nezje, nechcem byť ako teraz za namyslenú, ale tie moje a určite aj Vaše torty sú fantastické, veď aj ľudia čo majú odo mňa tortu mi to stále hovoria 😵 😵 😵 potom radosť piecť 🙂

bzucinka2
8. nov 2012

@aduskatt dakujem, aspon daco 🙂, lebo ani google toho vela nenasiel ☹
@jakelina moja tak nech to aspon tak neboli ☹

njonja
8. nov 2012

@pristela moja, od teba - profesionalky je to super pokolna🙂 ked som videla, ako tebe to sitie ide od ruky..od peceni ani nehovorim, sa radsej chcem schovat do mysacej diery🙂...
moj maly je zatial vo veku, kedy si to ani neuvedomuje, ze je to- ci ono odo mna vlastnorucne urobene🙂 Aj s tym domcekom je to tak🙂 Ten obchod mu ideme s mm tiez vlastnorucne spravit..ja som fanatik na take veci, strasne sa z toho vzdy tesim, aj ked, ved to asi najlepsie poznas, je s tym roboty ako nakostole a v konecneom dosledku sa to niekedy ani nevyplati🙂 Ale pre jeho radost to stoji!

njonja
8. nov 2012

@nika222 😀 😀 damkujeme.-) ja tie svoje farbim vacsinou fixkami, lebo nemam taku jemnu motoriku, aby som to dokazala so stetcom....

njonja
8. nov 2012

Dakujem za vsetky pacitka a pochvaly, by ste neverili, ako to dobre od vas robi🙂

jakelina
8. nov 2012

Tak ten nešťastný dort s bolavýma rukama dělaný. Fotoš jenom na zemi v kuchyni, paní chtěla teď večer poslat fotku, jinak vyfotím normálně až zítra.

florentina
8. nov 2012

@simasa tvého medvídka mám uloženého, je krásný a koukala jsem teď na něj, má čumáček taky ve vzduchu, tak to je prima, to by mohlo jít. Tato varianta by mi vyhovovala nejvíce, s punčovinou jsem zvyklá dělat. A jaký jsi měla v punčovině krém? To asi nějaký máslový ne? Oni to budou převážet tak 50km a tak se bojím, aby to nepovolilo a drželo. Vyztužit to můžu taky, ale prostě ta punčovina je měkká, není to takový celistvý útvar, co bych píchla do hlavy, tak se toho prostě bojím...a děkuji za radu...K

bzucinka2
8. nov 2012

@rapunzel1 super, tak ak to bude aktualne, hod mi link z ktoreho budes objednavat a ak by som mohla, tak by som si nieco vybrala, dakujem, mne to neponahla, takze v pohode 🙂 dakujem uz vopred za ochotu 😉

pristela
8. nov 2012

Inak holky torta s Rapunzel mala len 2,8kg aj spolu s postavickou a ked som mrk foto z oslavy tak ich tam bolo snad 10 a viac , este som sa pani pytala ci jej ta velkost teda stacila a ona ze uuuplne , jeden si dokonca pridal 4x a sestre este aj zabalila domov 😕 tak ja netusim dodnes ako to krajali na ake mini kusky 😀 ale zas je pravda ze na oslavach je vela jedla a z torty co ide naposledy sa je uz malinko . Pani so sumou nemala problem kedze som dostala aj 5€ tringelt , prosto chcela malu , ze viac nezjedia a z mrazaku uz nechcu, tak chapem aj male objednavky ale tiez ich robim len ak mam druhu taku aby sa piekli spolu a mali aj plnky spolocne.

@nika222 malujem stetcami , fixou malo kedy, mne spatne chytaju na torticky, alebo v polovicke prestanu ist 😝

@njonja isto daj pak fotosu, sa teším , musi to vypadat suprovo 😵 jooj ani nevies co vsetko by som chcela trebars k nam do domu len tak ako dekoracku abo pre radosť 😀 ale nejak sa mi nedá , som strcena stale v pracovni a ked mam chvilku niekedy cas uz sa mi do nej zas nechce 😖

@dm1 Dani to je škodaaaaaaaaaaaaaaaaa, som sa na teba tesila ☹ ☹ ☹ ☹ drzim palcoky !!!

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pristela
8. nov 2012

@jakelina jeemine ten je naaaaaaaaaadhernyyy, sto pacitiek ti posielam 😵 😵 😵 a aj ukladam 😵

florentina
8. nov 2012

@jakelina jéje Majko ten se ti tááák povedl, nádhera, s dovolením ukládám...ta zvířátka jsou super. Je mi líto, že jsi u toho trpěla, ale stálo to za to!

jakelina
8. nov 2012

@pristela jejda, ani nevíš jakou mám radost, poprvé jsem dělala zvířátka a až brečet se mi chtělo, jak mě to bolelo a lepila jsem ty pidi očička a nožičky. Jsi strááááááááááášně hodná. Děkujííííííííí. Je i dost velký, má čtyři kila, nějak jsem to přepískla a je tam fakt dost hmoty. 😀 😝 😀 😝 Paní chtěl kolem těch tří kil, no uvidím co řekne, ale zase za tu piplačku s postavičkama by měla být ráda, že chci jenom 800,- korun ne??? 😝 😀 😝

pristela
8. nov 2012

@jakelina no jasne , ze bude spokojna!!!!! je fakt krasna ! teda mne sa hooodne páči 😅

eliska22
8. nov 2012

@jakelina perfektná !!!!!!!!! 😵 😵 😵

anibas
8. nov 2012

@jakelina Majka - opäť fantastická tortička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
8. nov 2012

Kočenky vy jste zlaté. Děkujíííííííí 😉

njonja
8. nov 2012

@jakelina nadherny je!!!

anibas
8. nov 2012

Žienky - nejakú peknú otvorenú knihu - potrebujem na 50-tku pre muža - objednávateľka dosť konzervatívna osôbka - jeho mamička 😉 😉 🙂

sisix
8. nov 2012

@lamps ja delav v mlynku na maso. Dam nasadu a nekdo toci a ja odebiram. Teda loni jsem to tak delala poprve a super to bylo. ........................... Jinak co se tyce chlapu, tak ja mam manzela v pohode, naopak mam pocit, zda me neprechvaluje. 🙂 co by pak musel rikat na vase vytvory 😉

blcha
8. nov 2012

dobry vecer babulky tak nakoniec sa mi podarilo tu moju nestastnu tortu potiahnut celkom fajn aj ked mohlo by to byt aj lepsie len som sklamana troska ze mam maly rozdiel medzi poschodiami teda dala som na seba len dve vrchne a len som zacistila kraj gulickami sulala som asi 15minut kazd gulku no a uz ta mam len malicko miesta na neake kvetinky takze tie moje veelike kaly sa mi tam asi vobec nezmestia a asi ani na vrch tie labute zdobit to budem az zajtra lebo dnes uz nevladzem aj muz je este v praci decka mi skakal po hlave ja ruky v marcipane no sranda bola a fakt vas vsetky obdivujem strasne moc ste super sikulky 😀 😀 😀

inak zostalo mi dost vela plnky aj ked som vobec nesetrila pribinacikova asi polovicka myslite ze ked to dam do mrazaku na buduci vykend to bude dobre co to spravi v mrazaku? nemate nahodou skusenost s tym?

blcha
8. nov 2012

@jakelina krasna torta keby sa mne niekedy takato podarila tak budem stastna prestastna 😉

iwulka23
8. nov 2012

Hotovo na zajtra...nepečená: smotanovo.jogurtová s ovocím-maliny,černice,čučoriedky a piškotky...váha 3kg..a ten mcqueen je moj prvý modelovaný mcqueen 😀 😀

sisix
8. nov 2012

@simasa ja si koupila pred tydnem toto http://www.tescoma.sk/katalog/pecenie/vykrajova... delam kazdy rok syrove tycinky a to i 3-4 davky. Letos se na ne i tesim. 😀