Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
9. nov 2012

@blcha 🙂 malý má 15 mesiacov a tiež tam dlho nevydrží. Všetko musím robiť tak aby videl, mixovať, miešať ... akurát toľko tam vydrží, kým spravím korpus a niekedy sa mi aj podarí riad umyť 😀 ... na plnku musím vystihnúť zas chvíľku keď je vyspinkaný, napapaný, že mi tam chvíľu vydrží 🙂

vecernicci
9. nov 2012

@luciferova na marcipánové dorty a postupy, v receptech, je to téma 2
a v pekárně to jde taky super, kámoška to tam dělá 😉
ten salkový jsem taky zkoušela, ale mně nevyhovoval a nechutnal 😝

mariann2
9. nov 2012

@vecernicci akurát som na teba myslela, že ťa dlho nevidno, drž sa, nech to dobre dopadne

larah
9. nov 2012

@vecernicci veľa šťastia 🙂

ajka82
9. nov 2012

@vecernicci drz sa...nech si skoro fit 😉

vecernicci
9. nov 2012

holky vy jste zlatíčka, musí to dobře dopadnout 😉 🙂

luciferova
9. nov 2012

zienky este jedna prakticka otazka - mozem potahovat aj kubansku tortu? (vnutri parizsky krem a banany)

daducha
9. nov 2012

@luciferova jasne, len musi byt potreta zmesou maslo, pras. cukor a ak mas tak odrezky korpusu.Len ak si pamätam, tak v obchode ju maju hore bez korpusu,len poliatu cokoladou ,tu musi byt 😀

lucula73
9. nov 2012

@pralinka25 ale tam je už maslo,to by sa asi rozpustilo,nie??
neviem,varila som teraz ráno druhý,ten miniem pre nás,nám to nebude vadiť 😉

muffinka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikina84
9. nov 2012

maminy odkial nakupujete hotove potahovacie hmoty? ake mnozstvo potrebujem na potahnutie torty cca 21cm priemer..dakujem

dadka212
9. nov 2012

ahojte moje včerajšie

muffinka8
9. nov 2012

@kikina84 v obchodoch s cukrárskymi potrebami, alebo e-shopoch. Ja čo kupujem smartflex, tak na také 21cm torty vedierko 1,4 kg stačí na dve.

aduskatt
9. nov 2012

@dadka212 ta Minnie je paradna🙂 teda aj tie ostatne, ale tato ma take krasne licka🙂

daducha
9. nov 2012

Ahojte babulky, teda Vas docitat 😀 ... ale tak posnazim sa.Seklo ma totiz krizoch a ak nezaberu lieky, bude tosranda.este sa mi to nikdy nestalo a obavam sa, ze vlastnou hlupostou,sedenim pri otvorenom okne som sa k tomu dopracovala.Som sama na seba taka nastvana 😠 😠 .Najhorsie je sedenie, najlepsie je mi pri chôdzi a tak na striedacku po 10 min, sedim, stojim, chodim 😀 .este ze iba 3 tortuchy na vikend.som si dala ten zaväzok so spomalenim a ze sa ho normalne drzim.Po 16.12. odmietam vsetky torty,minimalne do konca roka a potom este uvidim ako sa mi bude chciet rozbehnut.po skusenosti z minuleho roka ked som pre nas nic nestihala,som si povedala dost a tento rok si idem uzit take ozajstne pohodove Vianoce.Len mam stale take mrzenie ked si predstavim kolko som uz odmietla a 😢 kolko ich este bude ,ale pre klud a pohodu doma mi to stoji.Ale mam novu zabavku,robenie koralikovych naramkov,tak som zvedava ako to vsetko sklbim dokopy 😀 😀 😀 .Tak idem si trosku pochodit,10 min. v sede ubehlo 😀

pipka
9. nov 2012

@vecernicci drz sa moja, nech ti vsetko dobre dopadne 😉

pipka
9. nov 2012

@pristela sak ale to v dobrooom ty tulina 😉
sak aj ja mam radsej pekne foto..ako krasna tortucha a na pozadi bordel v kuchyni 😅

idem si spravit poradecek a idem fotit 😉

aduskatt
9. nov 2012

@dadka212 uz viem🙂) taka je hanbliva fesanda🙂 si jej vdychla zivot🙂

luciferova
9. nov 2012

@daducha ja budem potahovat domacu, nie kupovanu. takze len maslo s cukrom? to kvoli comu?

luciferova
9. nov 2012

a ako sa robia pismenka?

evala777
9. nov 2012

@luciferova aby sa ti neroztopil poťah na torte, a písmenka ja robím cez vykrajovačky (neviem či je to ten správny výraz 😵 ) ako napríklad http://www.vsetkoprepecenie.sk/stranka/product.... alebo http://www.vsetkoprepecenie.sk/stranka/product.... 😉

dadka212
9. nov 2012

@daducha tak skoré uzdravenie prajem...ja tiež odmietam už akurát na vianoce robím dokonca 3 torty 😝 ale ludom ktorých nemôžem odmietnuť....a ja som zas naušnice začala doma vyrábať 😀

evala777
9. nov 2012

ahojte, tak sa k vám pridávam...tu je zopár mojích výtvorov.... 😉

pristela
9. nov 2012

@pipka srdeeenko moje a vsak ja viem 😀 😀 😀

@vecernicci andelicka drzim moooooooooooooooooooooooc palčoky 😵

@daducha fúha, žena, až ma kríže zaboleli 😕 drzim palce aby si to mala co najrychlejsie za sebou 😉

timonko
9. nov 2012

na želanie..netradičná svadobná 🙂

sisix
9. nov 2012

@micmo ted jsou krasne 😉

luciferova
9. nov 2012

@evala777 a existuje aj ina moznost na pismenka, lebo nechce sa mi investovat, je to pravdepodobne jednorazova zalezitost...

a este by ste mi mohli poradit, ako sa potahuje, aby neboli faldy na bokoch? budem potahovat kvader. vdaka

aduskatt
9. nov 2012

@luciferova najskor uhladit rohy, potom ostatok a mat potah o kus vacsi ako je torta.a pozriet si k tomu nejake videa, stryko google ich ma pozehnane

evala777
9. nov 2012

@luciferova potom už asi len nejako ručne, z "tenkého hadíka z hmoty" vytvarovať písmenka....

luciferova
9. nov 2012

@aduskatt dakujem, no skusim pohladat na youtube 🙂