Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
9. nov 2012

tak právě dokončený-obávaný dort....

ajka82
9. nov 2012

@lifinka vyzera super 😵

luciahromadkova
9. nov 2012

@njonja dakujem

luciahromadkova
9. nov 2012

@nika222 dakujem si poklad a ḿozes aj foto? fotopostup mam dakujem

ajka82
9. nov 2012

ale preco tu zas oxidujem... prosim tip... kakaovoorechovy korpus+ nejaky nemaslovy cokokremik(to si este rozmyslim ako bude slahany a miesany... ake ovocie by ste dali?
ja som rozmyslala ci ceresne alebo visne, ale neviem zohnat odkostovane a veru vyberat sa mi ich doma neste, rada by som sa aj vyspala tento tyzden 😅

nika222
9. nov 2012

@ajka82 v lidli mávajú odkôstkované bud čerešne alebo višne sú to neviem teraz. Ale malé červené a gulaté to je :D

sisix
9. nov 2012

Zkouska .......... a moc chutnala 🙂
Mala pomahala plnit kosicky

ajka82
9. nov 2012

@nika222 ja mam lidl tak trosku odruky 🙄 (a nemam rada ten obchod) ja som ich tu u nas v okoli kedysi aj videla no nie su akurat ked potrebujem

nika222
9. nov 2012

@luciahromadkova Ja som sa toho bála jak šlak alebo bolo to úplne jednoducheee 🙂

eliska22
9. nov 2012

dnešná zelená 🙂

luciferova
9. nov 2012

@ajka82 aj ananas by mohol byt dobry alebo mandarinky z konzervy 😉

eliska22
9. nov 2012

@lifinka perfiš a tá fajka je super 😉

lokalistin
9. nov 2012

@blcha je pekna,ale mne osobne by sa ten zavoj pacil bez tych bodiek a tie kaly nabuduce trochu mensie a ja osobne by som tam ani tie hortenzie ci co to je ani tie srdiecka nedavala ale kazdemu sa paci nieco ine. Neber to ako urazku je to moj nazor a tie rozostupy vyzeraju podla mna dobre aj ked su male-gulicky mozno nabuduce tiez trosku mensie,ale ako prva trojposchodovka je super

jakelina
9. nov 2012

Holky kuk, co jsem našla v Tescu. Hned jsem si vzpomněla jak ty oplatky pečete, tak já mám alespoň kupované.

luciahromadkova
9. nov 2012

@79zuzana no torta je pekna, ja som este sice nerobila takuto, ale podla mna ten predok ked naukladas korpusy na seba bude drzat a spojis kremom a potom zrezes a obmazes cele a este dotvarujes bude drzat, pre istotu by som dala dopredu spajdlu a asi by som potiahla spodok zvlast a na to dala potiahnuty ten vrch ako pri poschodovej torte, ale baby urcite poradia, drzim palce a tesim na foto tvojej 🙂

lokalistin
9. nov 2012

@pipka
@eliska22 suprove a inak uz meskam do roboty tak caute pekny dnik

luciahromadkova
9. nov 2012

@79zuzana no torta je pekna, ja som este sice nerobila takuto, ale podla mna ten predok ked naukladas korpusy na seba bude drzat a spojis kremom a potom zrezes a obmazes cele a este dotvarujes bude drzat, pre istotu by som dala dopredu spajdlu a asi by som potiahla spodok zvlast a na to dala potiahnuty ten vrch ako pri poschodovej torte, ale baby urcite poradia, drzim palce a tesim na foto tvojej 😉

luciahromadkova
9. nov 2012

@njonja mne sa tieto tvoje postavy pacia, maju taky tvoj osobitný styl, tvoj rukopis 😵

eliska22
9. nov 2012

@blcha tak kritiku, viem ako si sa na nej nadrela, ale mne sa zdá moc prečačkaná, ale môj názor, ja by som tam napr. ten závoj vôbec nedávala, aj kvetov je tam hodne, to už je moc, ale tak prerábať nemusíš, určite sa bude páčiť 😉
len dúfam, že neostaneš teraz smutná zo mňa, veď každý má iný vkus a keď sa páči tebe, tak je to v poriadku 🙂

luciahromadkova
9. nov 2012

@nika222 dakujem, robim buduci tyzden,potom dam foto 🙂

eliska22
9. nov 2012

@lokalistin a mne sa práve tie veľké kaly páčia na vrchu 😀 @blcha tak vidíš, každá to vidíme inak 😀

ajka82
9. nov 2012

@blcha tak ja mam asi vkus v tomto ako eliska 😅 a ked uz tam musi byt zavoj, tak bez tych kvetov na nom ...ale aj takto je pekna, len vazne je to o tom ze kazdy ma iny vkus 😉

muffinka8
9. nov 2012

Kým malý spal som musela rýchlo potiahnuť a ozdobiť. Ale zobudil sa keď som to šla fotiť 😅 júúúj a tak chcel tie sovičky, a keď som to celé schovala do chladničky tak až slzu vyronil 😢 😅 😅 ale zajtra už budú len jeho 😀

abriela
9. nov 2012

@muffinka8 ake krasne sovicky aj cela torta

eliska22
9. nov 2012

@muffinka8 krásna sovičková 😵

jakelina
9. nov 2012

@muffinka8 je úžasná, takové čisté jemné miluju

mamina1978
9. nov 2012

Moja torticka pre nasich znamych, ktory oslavuju 1 vyrocie sobasa. Objednavka bola, nech vyzera ako svadobna, ale zase nie moooc 😝 😝 😝 A mala tam byt ta crievicka , ktoru videl ten muz vymodelovanu, ked som si ju len tak skusala a odvtedy sa rozhodol, ze tam na jeho torticke, ktoru chce zienke darovat k vyrociu ,bezpodmienecne musi byt . 😝 😝 😝 Tak dufam, ze som splnila jeho poziadavky...... 😉 🙂

mamina1978
9. nov 2012

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa docitam vas vecer bo utekaaaaaam nakupovat 😀 😀 😀 😀 😀 Uz sa tesim na tie torticky, co ste tu zase popridavali..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mrka2
9. nov 2012

@lifinka super sa ti vydarila... 🙂

lifinka
9. nov 2012

@eliska22 děkuji se divím, že za 14dní, co jsem nad dortem a jeho provedení pořád před spaním přemýšlela se mi o ani jednou nezdálo o praseti 😀 😀 😀 jsem ráda, že je hotov, za chvíli předávám, uf. Snad obstojím... 😕