Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
11. nov 2012

@jakelina figurku nepoznam, ale ani ja nemam dievca🙂 Ale ta ruka vyzera teda hrozne! Chuda nase!!

dm1
11. nov 2012

@nika222 nemozem na stranke najst ten americky tyzden je to presne od toho 19-teho? budem v nemocke tak musim dat instrukcie mm

njonja
11. nov 2012

@muffinka8 ako myslis, ci to nestvrdne? Oni po case vsetky ozdoby stvrdnu. Ak ich davas cerstve, tak ich mas mäkke, ak ich davas usisit predtym , su tvrde..ci ako si to myslela??

dm1
11. nov 2012

@zuzulina11 jedine urobit to lisom na cesnak tym sa robi v pohode ta trava len je to makacka. keby si to mala len ako postavicku tak sa to da aj nastrihat noznickami ja som tak robila tychto medvedikov https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12288...

jakelina
11. nov 2012

@njonja děkuji a zrovna teď mám dost dortů, tak všechno dělám v rukavicích a vždycky se mi tam ty puchýře zase strhnout 😝 😝

dm1
11. nov 2012

@jakelina juuuj chuda to ti nezavidim to je des mne stacilo ked som si prst porezala riadne

zdenallicka
11. nov 2012

@vecernicci Odkaz z FB nefunguje...

jakelina
11. nov 2012

@vecernicci nejde mi to otevřít, prý momentálně nedostupné. Pejska závidím, naši kluci by chtěli pořád, ale nebudu běhat ještě se psem, je by to bavilo myslím týden. Navíc bydlíme s tchýní a ta zvířata nesnáší. Na ni přesně sedí, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi.

vecernicci
11. nov 2012

@jakelina kup si mastičku betadine, doporučil mi ji primář v popálenivovým centru v Praze na Vinohradech, používají ji tam na mazání popálenin pod obvazy, tlumí bolest, nepřilepí se obvaz a líp se to hojí, je to taková univerzální mastička a stojí asi jen 50 kč 😉

njonja
11. nov 2012

@jakelina to musi byt fakt "zabava". Moj otec je chirurg a ked nieco ma na rukach, sa mu to neda zahojit, lebo pred kazdou operaciou si tie rany musi drhnut kefkou niekolko minut kvoli cistote a este dezinfikovat. A potom to dorazia tie rukavice...tak si viem predstavit, ako sa trapis... No, nezavidim ti!

1zaza
11. nov 2012

@njonja je vymodelovaný a dotieňovaný čiernou prachovou farbou

njonja
11. nov 2012

@1zaza kraaaasa!

vecernicci
11. nov 2012

teď už to snad půjde http://www.facebook.com/media/set/?set=a.427308...

jé já už vím proč vám to nejde, já ho mám v přátelích a vy ne, tak já fotečku stáhnu a pridám

zdenallicka
11. nov 2012

@vecernicci Nejde... A jsou to pejsci z útulku?

vecernicci
11. nov 2012

@zdenallicka nene, kolegyni se narodilo 9 štěňat bígla 😉

zdenallicka
11. nov 2012

@vecernicci Bíglové? Tak hodně štěstí... 😀 😀 😀

vecernicci
11. nov 2012

@jakelina tak my bydlíme taky s tchýní a ta nás furt talčí, ať děckám pořídíme pejska, prej ať si ho koupíme my, ale starat se o něj klidně bude ona a budou spolu chodit na procházky 🙂

vecernicci
11. nov 2012

@zdenallicka něco se ti nezdá 😀 já vím, že jsou to paličáci, přesně jako naše děti, svůj k svýmu 😀 😀 😀 😝

reruna
11. nov 2012

Ahoj, jdu vás jen krátce pozdravit, nestíhám teď nic, jen lajkovat vaše dortíky, máte všechny opravdu úžasnou nádhernou práci, já už dort nedělala 2 měsíce, jak jsem v práci, tak je to taková honička, že to nejde a kluci jsou pořád nemocní - jako fakt pořád, já byla nemocná taky, dokonce i mm, takže je to prostě děs a bez babičky bych mohla dát rovnou výpověď asi, strašný stres 😠

vecernicci
11. nov 2012

@reruna to mi povídej a já do toho dělám ještě 5-9 dortů týdně 😝 někdy jsem zralá na to hodit si mašli 😀 😀 😀

nika222
11. nov 2012

@dm1 este to asi nemaju na stranke, ale dnes som bola v predajni a mali tam velky plagat,ze od 19 nov. Predpokladam,ze zajtra to bude na stranke.

mamina1978
11. nov 2012

@vecernicci Jeeej a ty si bola na OP 😒 Predpokladam , ze ti to dobre dopadlo ,tak uz ti mozem len popriat vela sil a skore zotavenie. Aspon trosku sa setri 😉 🙂

mima1311
11. nov 2012

baby prosim vas torta 24 cm priemer , 2 x prekrojena , plnena varenou cokoplnkou + medzi kazdym poschodim banany ....kolko by vam tak cca vazila ?

aduskatt
11. nov 2012

@mima1311 asi 3,5 kg

mima1311
11. nov 2012

@aduskatt dakujem si zlata ze si zareagovala , pytam sa preto , lebo som vcera piekla pre seba 😀 a ma vahu 2 kg , sa mi to zda strasne malo , to preco mam take lahke torty 😕 , o mne sa to povedat vsak neda 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀

1zaza
11. nov 2012

@mima1311 u mňa cca 2,5 - 3 kg, záleží aj od zdobenia

mamina1978
11. nov 2012

@jakelina ta tvoja rucena vyzera teda veeeelmi bolestneeee 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ Setri si ju a mastickuj nech sa coskoro zahoji.........prajem skore uzdravenie 😉 🙂
A samozrejme obrazok mas ako vzdy........ nadherny 🙂 aj ked neviem kto to je 😉

aduskatt
11. nov 2012

@mima1311 podla toho, aky korpus robis, kolko kremu, kolko bananov🙂 sama pre seba keby som robila, tak ma tak asi 2,5

mima1311
11. nov 2012

@1zaza no moja ma len 2 kg , zdobenie take skromne 😀 , len 5 kali navrchu ...

mima1311
11. nov 2012

@aduskatt robila som cokokorpus tu odtialto zo 6 vajec , a krem varena cokoplnka z jednej davky , 3 banany