Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzulina11
11. nov 2012

@dm1 dakujem, ved mozno to tak urobim ze nastriham noznickami, aj nad tym som uvazovala....nov ved hadam nieco premyslim poskusam ...inak kraaaasni ti mackovia tvoji, naozaj ako skutocni plysovi 😉

zdenallicka
11. nov 2012

@vecernicci Já považuju bígly za hlupáčky... A i moji přátelé kynologové.. 😉

jenie123
11. nov 2012

@mima1311 ja som doteraz tiez mala lahke torty.. zmenila som korpus a hned sa vaha zvysila a zalezi od kremu a zdobenia..

mima1311
11. nov 2012

@jenie123 ano , to je pravda , teraz peciem le ten cokokorpus , je strasne jemnunky , nadychany - lahucky tak asi preto , skusala som uz aj ine a tie sa mi tak nevydarili , boli take hutne ....plnku poväcsine robim jogurtovu alebo pribinak , tie mame najradsej, myslela som praveze ze tato bude tazsia , predsa tam ide vyse 1 maslo + velka coko ....hm a este aj ovocie.

ajka82
11. nov 2012

@jakelina nech sa rucka rychlo zahoji 😔 😉 bohuzial od vcera mam cosi podobne ale chvala bohu od zapastia nahor 🙄 😖

daducha
11. nov 2012

Ahojte, tak konecne s chrbtom ktory ako tak funguje,pridavam najnovsie torticky.Ta s Pingu bola na zelanie aj so znackou slepa ulica a najuzasnejsi zakaznici ktorych som za dva roky mala.Dakovala mi cez telefon mamina a dokonca aj maly oslavenec,bola taka nadsena a strasne zlata.Tak ma to nesmierne potesilo 😵 😵 😵 .No a teraz zehlit a zajtra popozeram co nove krasne pribudlo 😉

daducha
11. nov 2012

No este tie fotky 😅

mishulle
11. nov 2012

holky prosím, co si myslíte o tomhle, má to smysl, když mi sáčky věčně praskaj
http://eshop.tescoma.cz/peceni/naradi-a-pomucky...

reruna
11. nov 2012

@vecernicci tak to si vůbec nedovedu představit, já po odpoledních a večerech dodělávám práci, kterou nestihnu, když jsou kluci nemocní, jsou ve školce 2-3 dny a pak 2 týdny doma, jeden nebo druhý, mezitím i já nemocná, čtu, že ty taky - tak se brzy uzdrav!

jakelina
11. nov 2012

@ajka82 teda nezávidím, chudě malé. Ať se brzo zahojí. 😉

mamina1978
11. nov 2012

@adul67 ................inspiracie z internetu a tu z MK ............................................. 😉 🙂

mamina1978
11. nov 2012

@niobe63 krasna torticka 😉 🙂 😵

mamina1978
11. nov 2012

@mia114 nadherneeeee deturence a ich torticky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisix
11. nov 2012

@jakelina winx to mulije muj kluk 6 let 😀

sisix
11. nov 2012

@jakelina au, to muselo strasne bolet

janula.h
11. nov 2012

@jakelina juuuuuuuj tak rýchlo sa uzdrav

jakelina
11. nov 2012

@sisix fakt, je to i pro kluky, asi se na to budu muset podívat, ať vím co to je za postavičky. 😀 😀

lamps
11. nov 2012

@jakelina oooch, Majka plne s tebou súcitím, je to nepríjemné mať boľavé ruky. Ja mám teraz dosť zhoršený ekzém na rukách, tak v tom nie si sama ☹

sisix
11. nov 2012

@jakelina je to desna kravina ale malej to proste ma rad. 😀 No celkove dnesni pohadky jsou desny 😒

lamps
11. nov 2012

Babuľky, ja som taký nešťastný zemepán ☹ ☹ ☹ práve mi píše jedna baba, že potrebuje svadobnú tortu, tak som sa potešila ale moje potešenie netrvalo dlho, viete čo na ňu chce? Vraj rybu so závojom a rybu s cylindrom a lekná 😖 mňa rachne. Tak vždy čakám na svadobnú tortu a potom taká požiadavka ... nič normálne 😠

elienka
11. nov 2012

@lamps a nechceš ju nahovoriť na niečo takéto? http://tortyodmamy.sme.sk/content/svadobne-zabky

lamps
11. nov 2012

@elienka ona chce ryby, lebo vraj mladomanželia sú obaja rybári, ale práve mi píše, že aj kvietkové sa jej páčia, tak uvidím

jakelina
11. nov 2012

@lamps tak to teda nic moc, že ryby si nějak neumím představit. 😝

lamps
11. nov 2012

@jakelina no ja by som si aj vedela predstaviť, ale mne sa páčia také čisté elegantné svddobné torty. A vždy dostanem objednávku, kde sú od veci farby a celkovo výzdoba. Já neviem. Nech mi povedia, že to nechajú na mňa a ja sa budem môcť vyšantiť. Ale pravdou je, že od radosti by som ani nevedela ako tortu vyzdobiť 😀 😀

elienka
11. nov 2012

@lamps no niektoré z týchto rybiek nevyzerajú zle. mne to náhodou pripadne vtipné. Ja keby som mala mať tortu ladenú k môjmu svadobnému oznámeniu, tak by tam sedeli dve mačky 😀
https://www.google.sk/search?q=kissing+fish+wed...

jakelina
11. nov 2012

@elienka to jsem i překvapená, fakt jsou některé nádherné. Ani bych to neřekla. 😉

adul67
11. nov 2012

mamina1978 dakujem ste zlaté 🙂

lamps
11. nov 2012

@elienka ja nehovorím, že by to nebola pekná torta - s rybkami, ale ja by som rada robila takú ozajstnú svadobnú 🙂 🙂 🙂

aaaa dievčence aké je rozuzlenie tejto mojej debaty s danou osobou? Napísala som jej orientačnú cenu a už tortu nechce 😀 😀 😀 😀

aduskatt
11. nov 2012

@lamps akoze vobec nechce, alebo taku nechce?

lamps
11. nov 2012

@aduskatt no normálne vôbec nechce, si to predstav 😀 😀 😀 alebo, že len postavičky vymodelovať. A to ja nerobím 😉