Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
11. nov 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

niobe63
11. nov 2012

@mamina1978 Dakujem 🙂

lokalistin
11. nov 2012

@zuzulina11 tych trpazlikoc si modelovala?ak hej tak su uzasni

lokalistin
11. nov 2012

niektorym ludom to totalne preskakuje ja nerobim na kila ludom som na zaciatku povedala, ze od 30€ a teraz som zvysila od 40€ pomaly si pisem kolko ktora vazi aj ja si potom prisposobujem cenu,ved s takou 2kg tortou je tolko isto roboty ako so 4kg a moje teda pod 4kg nemali ani jedna no a ja som este skoro ziadnu nemala,kde je kopec modelovaciek nejak sa toho bojim 😨
len moj problem na zaciatku bol 7kg torta za 30€ ale uz som sa umudrila 😉

sisix
11. nov 2012

@jakelina no ja znam pani co dela na zakazku a kdyz jsem chtela vedet kolik by me stala kitty + mc queen tak prej 500kc 😀

sisix
11. nov 2012

TAk si tak koukam na you tube a nestacim se divit.

https://www.youtube.com/watch?v=IEDUkeSUZiE
janula.h
11. nov 2012

@jakelina si mala povedať že hej ako pre vás 100 e 😀

lokalistin
11. nov 2012

@dm1 ahoj uz si robila s tou magic dekor?mam ju v kosiku a neviem ci odkliknut asi nebudem mat dokonca mesiaca co jest ked ju kupim 😀 ,ale je to take pekne a ked si predstavim,ze ja skoro vobec pre cudzich nepeciem 😢 ale chcela by som ju strasne a doteraz bola minuta 😖

mamina1978
12. nov 2012

@alenv dakujeeeeeeem velmi krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ja ho idem robit na narodeniny mojho najmladsieho synceka teraz na konci novembra. Takze neni to vobec neskoro..... 😉 🙂 Vies chcela by som si to vymodelovat trosku v predstihu, lebo teda pri mojich 4 deturencoch , ked mi do toho nieco dojde, tak by som potom narychlo nestihala. 😝 😝 A neviem, preco si tak moc skepticka 😒 , ved mas krasne torticky a tie tvoje modelovane figurky 😵 😵 😵 A aby si nabrala trosku sebavedomia tak ti prezradim, ze mam este viacej fotiek od teba ulozenych 😉 😵 😵 😵 😵 Nemo, stavbarska, traktorova, hokejova....atd. 😉 🙂 Ale nikomu to nepovedz, nech si tu baby na MK myslia, ze su z flickru 😉 😀 😀 😀 😀 No ako na potvoru, neviem kde sa mi stratil cely blok Timmyho............... 😖 😠 mala som tam uz celkom peknu zbierku ovecky Timmyho 😖 😖
Viem , ze sa ta dotklo trosku, ze @pristela ti napisala ohladne tvojej kolaze, ona to prave myslela tak,ze tvoje torticky su taaaaak velmi pekne , ale v tej kolazi, trosku zanikaju. 😕 😔 Ale to je na tebe ako si ich odfotis. A aj ja som @aduskatt nedavno prosila, nech si mozem ulozit tu jej peknu ciernu torticku so slnecnicou, nech bude taka laskava a mi ju odfoti konecne bez toho jej umyvadla...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Takze hlavu hore 😎 a ver si trosku viac, lebo mas naozaj krasne torticky. 😵
Este moj nazor na to hmmmm 😕 ja kolaze na pocitaci neviem s fotkami , tak ziadne nemam 😔 ..........ale asi by som to vyriesila ako to urobila @lusil dufam, ze sa nenahneva, ked sem vlozim zase jej tortulienku,ze dala jednu velku foto a do rosku taku mensiu s detailom nejakej casti torticky. Ale to je len moj nazor. 😉 🙂 Ty si musis urobit tak, ako sa to paci tebe..........Tak este na zaver mojho nocneho monologu, lebo si vychutnavam, ze deturence hajkaju...... 😀 😀 😀 😀 .........................Mas naozaj krasne torticky a modelovane detaily, patris tu na MK uz medzi skusenejsie a inspirovala si urcite viacere z nas tu na MK a nie iba mna...... 😉 🙂 🙂

mamina1978
12. nov 2012

@anibas som sa teda riadno zasmiala ,ze aj kysle rybicky do vnutra torticky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Skoro som si deticky pobudila 😀 😀 😀 😀

mamina1978
12. nov 2012

@bzucinka2 uz je asi neskoro , ale tak mozno aj nie 😉 🙂 tu na dvojke je postup na masu a medveda ,ktore si hladala 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

alenv
12. nov 2012

@mamina1978 tak jsem to přelouskala😀 😀 krásné děkuju moc. no ještě nedávno jsem sem přišla a nevěděla nic o dortech. Samozřejmě si všech názorů cením 😉 na FB mám asi více dortů když se budeš chtít podívat na všechny tak jsem tam jako Alena Novotná Vondráčková 😉

dm1
12. nov 2012

@lokalistin este som to nerobila nebol cas 😝

ajka82
12. nov 2012

joooj, zahajujem husenkovy tyzden 😅 😝 lebo ak si to kamoska nerozmysli, ze by som ju k 30tke nahovorila na nejaku "normalnu" tortu, tak cez vikend budem robit 3 (2 z tohu budu pre nu-pre kazdu navstevu chce jednu) 😀

patka6
12. nov 2012

@heni79 dakujem krasne za info 🙂

dada2007
12. nov 2012

@pristela kukááááááááááááááááj naše tortičky na sobotnej svadbe 😅 😅 😅 😵 😵 😵 naše tri herečky 😎

zdenallicka
12. nov 2012

@dada2007 Prosím tě, to jako takhle u vás nasvatbě chodí? Vy nosíte jako dárek dort? A k čemu? DO výslužek? Nebp proč je na tom stole tolik dortů?

dada2007
12. nov 2012

@zdenallicka to je foto čo som našla na FB u nevestinej sestry.....................a u nás.....v mojom okolí/rodine bol dávno, dávno zvyk, že na svadbu v piatok donesieš dar, flašu, tortu a staré mamy aj karton zákuskov a kura........to bolo kedysi.......ludia si z toho zobrali to, čo chcu........zvyk, ktorý sa im páči.........................tieto torty napr. objednali u nás- u mna a pristelky........dve tety nevesty a babka............čiže každý tam donesie tortu, áno je to zvyk....okrem daru doniesť tortu a kyticu.......a babky aj zákusky...ako kedy.......ako kde........a to sa potom krája do výslužiek 😉

zdenallicka
12. nov 2012

@dada2007 Ty jo, tak to je zvláštní zvyk..🙂 Ale svatba pak nevěstu s ženichem vyjde levněji.. 😀

dada2007
12. nov 2012

@zdenallicka môj brácho mal svadbu v 98 roku......a volali sme aj ocinovu krstnú z Prahy(slovenka, žijuca 60rokov v CZ) a dovalila sa s tortou, kuraťom aj flašou............že vím co se patríííí 😀 😀 😀 😀

lucula73
12. nov 2012

@aduskatt ty máš roky v pase správne napísané? 😀 😀

aduskatt
12. nov 2012

@lucula73 no uplne ze najspravnejsie na svete, sak kukni foto, neeeee?🙂) ak sa pytas, ci je to preklep, tak nie, to som schvalne

pipka
12. nov 2012

@aduskatt jaaaaaj supeeeer, ze nie som samaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
normalne mi to zdvihlo naladu 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ze 3D plameniak...do hodky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to teda prekonalo moju piratsku lod za 15€ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
12. nov 2012

@pipka.. myslim, ze to je neprekonatelne🙂

pipka
12. nov 2012

@aduskatt podla mna dalsia tema, ktoru by tu bolo treba zalozit je ze "marcipanove torty a hlody zakaznikov" 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a tam tieto PERLY zapisovat 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
12. nov 2012

@pipka no, tam by som sa chodila zabavat, len to by sme asi museli ako sukromku, aby tam nahodou nezavitali aj ti nasi zakaznici🙂

pipka
12. nov 2012

@aduskatt no to bezpodmienecne 😅 😉 😀

muffinka8
12. nov 2012

@aduskatt @pipka tak takú príhodu by som teda ani nevymyslela 😀 je to fakt na neuverenie 😅

ale ako sa tu písalo, podľa mňa by ste nemali počítať sumu za tortu na kilá 😕 lebo šak či má 2kg alebo 5kg roboty s tým je tak isto. Skôr by mala byť každá samostatne ohodnotená, podľa toho či je napríklad okrúhla jednoduchá, alebo poschodová ... či má len jednoduchšie zdobenie čo len vykrojíte a položíte, alebo treba dopredu modelovať postavičky kvety a pod. Lebo veď samy viete, že niektoré ozdoby idú šup šup ale keď treba kvietky drôtikovať alebo ornamenty robiť z formy tak to už je iná piplačka.

muffinka8
12. nov 2012

@njonja no tak som myslela, že keď napríklad sa to spraví deň dopredu ako sa to potom je? 😅 sa asi blbo pýtam, ale nikdy som niečo také nejedla a nejak mi to ani nejde dokopy 😅 😀

muffinka8
12. nov 2012

A ešte som zabudla k tej mojej poslednej torte čo mala byť čokoládovo mätová 😕 tak neviem kde bola chyba ... korpusy som poliala sirupom, bolo to aj viditeľné aj boli navlhčené, ale vôbec som tam necítila mätovú chuť (sirup bol inak dosť výrazný). A aj esenciu som do plnky pridala riadne, ale ani náznak ... no neviem či to tam nezabila tá čokoláda, mala som 52% z lidla. Ako nik nemal námietky, všetko sa pojedlo 🙂 len ja som nespokojná 😀 Ale už mám plány ako využiť ten sirup, ale len na koláčiky, alebo nepoťahované torty. Budúci týždeň vyskúšam.