Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. nov 2012

@mamina1978 dakujem, potom sa mi ta stranka uz otvorila, tak uz ich celkom mam hotove 🙂
inak baby mate najake napady zase na tortu spolocnu pre syna na 3 roky a otca na 30, nic konkretnejsie mi pani enpovedala, iba ze blaznivu...

eliska22
12. nov 2012

@muffinka8 ja som tú tortu tiež robila a nepodarila sa mi tiež tá chuť ako mala @simasa
ako bolo to cítiť, ale nemalo to tú chuť proste 😝 len ja som nemala ten sirup, takže som dala príchuť len do plnky 😝
ale aj tak som čakala, že to bude výraznejšie

marci2305
12. nov 2012

@tremonti Smartflex velvet. Sú rôzne príchute. Ja ju kupujem na www.sikovnamama.sk. Viac sa ti ale oplatí 7 kg vedierko. Vydrží ti do dátumu spotreby riadne uzavreté v izbovej teplote. 😉 Nemusím zamrazovať!!!

marci2305
12. nov 2012

@daducha Veľmi krásne tortičky. Tí mladomanželia nemajú chybu 😉

muffinka8
12. nov 2012

@eliska22 mne sa zdalo, že v plnke to zabila chuť tej čokolády, že bola príliš výrazná. Celkovo tá 52% čoko je fajn, ale asi ju budem miešať s nejakou mliečnou ešte, lebo na mňa je to veľmi horké. Ja som nebola na stretku, tak neviem ako chutila tá originál tortička.

marci2305
12. nov 2012

@lamps Tak to máš dobrú objednávku...🙂 Ozaj ti nezávidim, ale ty by si to určite zvládla...Ale keby to bolo iba o postavičkách..Tak dovi-dopo..😀

blcha
12. nov 2012

ahojte babulky este raz vam pekne dakujem za rady torta vydrzala celu svadbu dokonca ju vylozili aj na svadobny stol s cim som vobec neratala tak sa velmi tesim a fakt aj vyborne chutila kto vymyslel tie super plnky je fakt pan 😎 😎 😎 a este vas chcem poprosit ci nemate nahodou neake inspiracie na tortu damsky klobuk svokra ma narodeniny a chce do roboty zobrat neaku specialnu a navrhla mi klobuk no a ja som na nte nasla len vseliake polovnicke chcelo by to neaky pekny damsky dakujem 😉

marci2305
12. nov 2012

@aduskatt To s tým plameniakom mená chybu...🙂)))

zuzulina11
12. nov 2012

dakujem baby za pochvaly torticiek 😉 ale ako som pisala, obdivujem vas vsetky co peciete na zakazku, ja si to pri dvoch detoch neviem predstavit, a pri nasom Kubkovi to je uz uplne sci-fi.....viem kolko mi zaberie casu jedna torta, fakt klobuk dolu....

inak pridavam este moje dve oblubene stranky z ktorych cerpam nielen namety ale aj rozne detaily:

http://marj-theicingonthecake.blogspot.sk/
http://www.flickr.com/photos/pastrychef_gaby/

mamina1978
12. nov 2012

@blcha ................................inspiracie z internetu........................................ 😉 🙂

12321
12. nov 2012

mamulky ahojte niekde som tu nasla korpus na vajecny liker a zabudla som si odpisat kolko muky tam ide nema ho niekto napisany prosim a vopred dakujem 🙂

lamps
12. nov 2012

@marci2305 ale už nemám žiadnu objednávku, po tom ako som jej povedala cenu - chcela, aby torta mala priemer 38 cm, tak si to rýchlo rozmyslela a zrušila objednávku 😀 😀 😀 a ja mám menej roboty 😀 😀 😀

njonja
12. nov 2012

@muffinka8 je to vsetko normalen jeditelne, ako ked to robis na tortu. Len si potieraj vrch muffinky maslom s cukrom a postupuj presne ako pri torte...🙂

blcha
12. nov 2012

este sa chcem spytat potrebujem spravit hnedu tortu a nemam hnedu farbu mozem zafarbit mmf aj s kakaom ?

aduskatt
12. nov 2012

@blcha mozes, ale rataj s tym, ze hmota zmeni chut a moze sa zacat rozsypavat, kakao velmi vysusuje, takze bud daj menej cukru, alebo kakao rozpusti v kvapke oleja

blcha
12. nov 2012

@mamina1978 dakujem a teba som spoliehala 😉 musim spravit nieco bielo hnede take elegantnejsie no uvidim ci nieco vymyslim 😝

blcha
12. nov 2012

@aduskatt dakujem skusim este niekdy kupit radsej tu hnedu a ak nie vyskusam to s kakaom 😉

1zaza
12. nov 2012

@blcha trošku z mojich klobúkov 🙂

1zaza
12. nov 2012

@blcha alebo skús do MMF rozpustiť čokoládu

blcha
12. nov 2012

@1zaza no prave som na nete asi nieco podobne nasla mmf s cokoladou tak to by mohlo byt aj dobre na chut svokricka nechce ziadne farebne len hneda a biela mozno tam nieco este prskenm uvidim este nemam predstavu ze ako to bude vyzerat ona je dizajnerka kozmeticka vlasova a uci na skole je zastupkina a chce mat peknu tortu no snad ju nesklamem 😉 ja este moc nepecime len zacinam 😉

pipka
12. nov 2012

@12321 neviem ci hladas tento 😉
KOLAC S VAJECNYM LIKEROM
6 vajec
2 balenia vanilkového cukru
250 gramov práškového cukru
1/8 liter olej
1/4 l vaječný likér
250 gramov múky
1 balenie prášku do pečiva

Vajcia s práškovým cukrom miesat kym masa nezbledne. Potom striedavo vmiešame , vaječný likér olej a prášok do pečiva zmiešany s múkou.
Naliat do formy 26 vystlanej papierom na pecenie a pri 165 ° asi 70 - 80 min. piecť. Pečenia sa môže líšiť podla rúry, Takže skusit spajlou.
ak chces aj obrazky, tak je v teme
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
hned na prvej strane aj s obrazkami od @lokalistan 🙂

bzucinka2
12. nov 2012

@zuzulina11 makacka jak svina, podla mna je to lisom na cesnak 🙂

bzucinka2
12. nov 2012

@1zaza wauw ten havinko je neskutocny... 😨

12321
12. nov 2012

@pipka dakujem presne ten

bzucinka2
12. nov 2012

@aduskatt mala si jej povedat, ze tak dlho cakat nemusi, ty to zvladnes za par minut vytlacit z pocitaca 😀 vtipna tetulka 😀

monikapo
12. nov 2012

Moje starsie pre inspiraciu:O)

bzucinka2
12. nov 2012

a tu este moje z toho tyzdna 🙂

luciahromadkova
12. nov 2012

@muffinka8 prosim ta, prednedávno si sem vkladala postup na tvorbu jednoduchých kvietkov, myslim ze do stredu sa davali take drobne gulicky cukrove, mohla by si nan dat link, ja som ho ulozila, ale teraz ho neviem najst 😨 , dakujem pekne 🙂

blcha
12. nov 2012

este sa chcem spytat kde objednavate tie prachove farby neje neaky starovaci balicke kde je ich viac sak by som si ich mohla objednat lebo ja si kupujemlen take v sackoch v drogerii 😉

dm1
12. nov 2012

@blcha ale prachove farby niesu na farbenie hmoty ze pridas do hmoty a miesis su skor na farbenie na povrchu - malovanie, tienovanie kvietkov. A pri prachovych startovaci balicek nie je len pri gelovkach wilton