Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. nov 2012

dakujem dievcata 😉

kleopatris
13. nov 2012

ahojte babulky, nemate prosim vas nejaky navod na malinkeho futbalistu? akosi mi najde vzdy len futbalove torty ale ziadneho futbalistu ☹ dakujem pekne

dadka212
13. nov 2012

@mamina1978 ja mám iba toto

mamina1978
13. nov 2012

@dadka212 Dakujeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tu prvu som mala v mojej stratenej zbierke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

sisix
13. nov 2012

holky, pouzivate zilkovace na lity a kvety? Mam si poridit nebo je to zbytecne

mishulle
13. nov 2012

@kleopatris je ve dvojce, najdu ti ho vydrž

blcha
13. nov 2012

@dm1 no len ja vela nepeciem a som myslela ze prachovky mi vydrzia dlhsie ako ti gelovky lebo sak objednam a potom co s tym aku to ma trvanlivost ? mohla by si mi hodit aj link kde si to objednavas tie gelovky ? dakujem pekne inak ja som doteraz farbila len prachovymi lebo robim s mmf takze vzdy ked roztopim cukriky nasypem farbu a tak farbim ale ja som fakt asi 6tort len upiekla no ale troska sa to rozbieha tak by som si asi aj tie gelovky kupila 😉

vlada111
13. nov 2012

@79zuzana hm a vyzerá to na celkom solventnú zákazníčku. Dúfam, že jej bude zaťažko zaplatiť tvoju bežnú taxu za tortu 😠

zuzuz1
13. nov 2012

prosim vas neviete mi poradit nejaky dobry navod na truhlicku s peniazmi??? ide mi hlavne o vyhotovenie veka... teda vrchna cast... absolutne netusim ci to spravit napr. dute (co ja viem asi ohnut oblatku) alebo plne ci sa to udrzi a pod. dkauejm za kazdu radu PS: je to uz na tuto sobotu tak prosim poradteee... dakujem 🙂

mariann2
13. nov 2012

Kočky, na dortomanii som raz zahliadla fotopostup na motorku chooper, nemáte ho niektorá uložený?

mamina1978
13. nov 2012

@gabina275s Neviem ,ci nie je uz neskoro , ale idem ti hodit do dvojky postup na tie nozicky 😉 🙂 , natrafila som teraz na ne nahodou. 😉 🙂

zuzulina11
13. nov 2012

@renab skus oslovit pani Janu Thomkovu ( 0908 173 503) ona je najznamejsia tortarka tu v MT...ale teda upozornujem ze si aj dost pyta...cca. 70-80 eur......ja si sice peciem torty sama, ale viem ze maminky si davaju u nej piect....

aduskatt
13. nov 2012

no zeny.tak som sa akurat vratila z tour de urady a som jak vyflusnuta☹ ale aspon cosi sa podarilovybavit, tak na druhej strane som spokojna🙂

nika1985
13. nov 2012

@mizulienka mam tu sablonu ulozenu v druhom kopme ked uspim krpanu pohladam ti to

zade
13. nov 2012

Ahojte dievcata, chcela by som vas skusenejsie cukrarky poprosit o radu. Da sa dat marcipan (raz som robila zo sus. mlieka a celkom sa vydaril aj chutil) aj na tortu z piskot a kyslej smotany???
Dcerka bude mat zachvilu 2 roky a smotanova torticka jej velmi chuti, tak by som nerada kazila radost s inou tortou, len neviem ci sa to da marcipanom potiahnut. dakujem za rady 🙂

sisix
13. nov 2012

@aduskatt Ahojky, potrebuji poradit zda pouzivas zilkovci kostici nebo si kupujes formi na rilkovani? Nebo vubec nepouzivas? Dik

jakelina
13. nov 2012

@zade pod marcipán musí být krém z másla a cukru, jinak se ti rozteče.

renab
13. nov 2012

@zuzulina11 ďakujem, pouvažujem nad tým. ja si také obyčajné tiež napečiem sama, len som chcela zmenu. 70 eur za tortu sa mi zdá dosť, navyše, keď u nás torty moc nikomu nechutia a bola by viac-menej ako okrasa. ale keď som neschopná, čo už.

zuzulina11
13. nov 2012

@kleopatris zadaj si do googlu "footballer on the cake" a vypluje ti tisice obrazkov.... 😉

napr.

aduskatt
13. nov 2012

@sisix kostice, noziky, a pod🙂 a niektore mam uz priamo zilkovane, toto som robila nozikom

mizulienka
13. nov 2012

@nika1985 dakujem si zlata, ale uz som to nasla 😉

zuzulina11
13. nov 2012

@renab no ona pecie profesionalne, cize nie je akoze maminka co si privyraba len tak na MD...preto som ti ju ponukla lebo si zadala taku specificku tortu, ktoru neviem ci by maminky ako my zvladli...ale zase clovek nikdy nevie 🙂

skus sa pozriet na toto video...to je postup ako upiect futbalovu tortu...mozno by si to zvladla 😉
http://www.videojug.com/film/how-to-make-a-foot...

aduskatt
13. nov 2012

@zuzulina11 aaaaaaaaaale ved futbalova lopta sa bezne pecie aj medzi maminkami🙂

sisix
13. nov 2012

@aduskatt juj to je krasne. Ja se chci zamerit na kvetiny abych se v nich zlepsila a vypadala jako realne. TAk nevim co presne na ne pouzit. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59531301&tab=8

jakelina
13. nov 2012

@sisix nejlepší máš silikonové žilkovače, dělají se na různé květy a listy.

sisix
13. nov 2012

@jakelina ok diky kouknu na ne a neco vyberu. Jen sem chtela vedet, zda to neni vyhazovani penez. 🙂

vlada111
13. nov 2012

@aduskatt vidíš a mne sa tá kočka doteraz neozvala. Hm...

zuzulina11
13. nov 2012

@aduskatt ehm,tak sa ospravedlnujem, nie som az tak v obraze 🙂