Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
sisix
15. nov 2012
@kacenika jasne, ze jo. Vsak su krasne a vubec ne jako od zacatecnika. 😉 ani nedelam tak pekne. 😃
aduskatt
15. nov 2012
@pipka aj s káávišškou a obedikom pokurzujeme🙂
sisix
15. nov 2012
@aduskatt Udelej v Praze a dojdu. 😃
aduskatt
15. nov 2012
@sisix no az mi raz Slovensko zacne byt pritesne 😃 😃 😃 😃
pristela
15. nov 2012
teraz je aj v To kurzik za 25€ na kvety , je tam rozpisane co vsetko je v tej cene , len co podstatne tam mne chyba, je ze kto bude skolit je napisane len ze dve sikovne zienky !!!! to by mne nestacilo keby mam ist , neviem aku maju robotu a ci vedia učiť a aj je tam napisane ze 34-5 miest, to je strasne vela na to , aby sa kazda naucila modelovat, to je zas jeden z tych kurzov kde stojis a pozeras sa , pochybujem ze sa tie dve budu stihat venovat kazdej zienke osobitne na cely jeden kvietok a maju sa ucit tri kvietky 8-(

@sisix ja robievala v Prahe/ale nie tortickove/ , jaaaaj tam a v okoli su uzasne zienky x-) x-) x-) ako aj vsetky češky x-)
Cha, baby ja stále beriem za slovo tusin @florentina 😃 na zrazik u vás cez leto 😉 😉 😉
sisix
15. nov 2012
@aduskatt bych potrebovala skolu na kytky. 😞 budu muset nekam zajit 🙂
sisix
15. nov 2012
@pristela to to by bylo fajn.
pipka
15. nov 2012
@aduskatt si piš 😎 😎 😎
aduskatt
15. nov 2012
@pristela tiez si myslim, ze 30 zien na kurze je vela😞
kacenika
15. nov 2012
@pipka, @mima1311, @1zaza dakujem za pacitka 🙂
@sisx Ty mas krasne torty! Moje su velmi jednoduche a kedze nemam zilkovace a okrem drobnych kvietkov a pismen ani ziadne ine vykrajovacky, tak vsetko robim len s pomockami co najdem v kuchyni :-N .. No a to trvaaa :-|.. Ale zatial ma to bavi, takze fajn.. Ja Vas ale obdivujem aj preto ze Vy robite tolko torticiek za tyzden a popri malych deturencoch.. To mne jedna trvaaa...
pipka
15. nov 2012
@kacenika neboj, vsetko je len o praxi 😉 mas krasnu robotu a dokazes krasne torticky tvorit aj napriek tomu, ze nemas moc pomocok 😉 ..v Amerike maju aj nemozne a ake odflaknute su neraz :-p :-N
tak drzim palce, nech sa ti dari aj nadalej 😉
kacenika
15. nov 2012
@pipka dakujem si zlata 🙂... Bez pomocok je to vacsi adrenalin, len ja som vzdy taka napata, ked si niekto pride pre tortu ci sa bude pacit :-N.. Tato tema bola moj "rychlokurz" - ja som ju najskor celu precitala a az potom som zacala piect, takze to bola dlha priprava 😃 😃
nika1985
15. nov 2012
@aduskatt aj ja sa hlasim 😉
jitta
15. nov 2012
@kacenika wau smekám, máš nádherné dorty, na to, že tedy začínáš 😉 😉 , já mám za sebou asi 10 dortů a s tebou se to nedá srovnat ani omylem, opravdu nádhera 😉 😉 😉 😉
aduskatt
15. nov 2012
@kacenika aj ja som tak zacinala🙂) tato tema a TOM🙂 poctivo precitane cele🙂ale to tu este nebolo tolko stranok ako teraz🙂
hori
15. nov 2012
babenky, otazocka - poradte, ake ovocie prip. dzem sa hodi do torty s gastanovo-smotanovym kremom? maliny? manzel navrhuje ananas, no neviem... mate nejake skusenosti, co sa chutovo prilis nepobije?
bambula1307
15. nov 2012
@mizulienka jaj Lucka, zase je niekto mimo realitu ..och.

Inak ja som dnes zase piekla veterniky 😃 ..len foto som nerobila
simasa
15. nov 2012
@kacenika Nevadi, ze nemas pomocky, mas ich aj tak velmi pekne a aj pekne farebne zladene.
@aduskatt Neviem, ci Ta niekto v Trnave s tym obchodom s cukrarskymi pomockami nepredbehol - sa mi zda, ze som nieco zazrela...
@hori Myslim si, ze dzem je jedno aky, ale namiesto ovocia by sa mi tam skor hodila cokolada 😃
sisix
15. nov 2012
@kacenika ja nedelam tolik dobricek jako holky ale rada bych aspon jednou tydne 🙂 zatim nemam klientelu. ZAtim jsou to jen sousedky, rodina ci kamaradky. A moje dorty jsou taky jednoduche.
aduskatt
15. nov 2012
@simasa pocula som, ze sa nieco ide diat, ale neva, ja kamenny mat nebudem.......
florentina
15. nov 2012
@pristela jasně, ani nevíš jak bych byla ráda, kdyby jste za mnou holky přijely....jako srazík u vás na Slovensku byl moooc fain, často a ráda vzpomínám a doufám, že si to tedy příští rok zopakujeme....jen vzhledem k tomu, že převaha slovenských koček je tu mnohem výraznější než těch českých, tak mne ani nenapadlo, že by jste opravdu chtěly přijet až do Prahy.....ale pokud bude zájem, velmi ráda vše zorganizuji 😉 ...
hori
15. nov 2012
babenky, ked robite kavovy, orieskovy alebo karamelovy krem do torty a nedavate ziadne ovocie, tak aj niecim tie korpusy napustate, aby neboli suche? cim? ja som robila zatial len jogurtovy a mascarpone krem s ovocim a korpusy som polievala stavou z ovocia, nevyzeralo to sice na reze ktovieako, ale chutilo vyborne... ale tuto pri vyssie spomenutych kremoch sa mi ovocna stava nejako nehodi, alebo hej?
pristela
15. nov 2012
@kacenika hlavne, ze ta to bavíííí x-) a tiez dolezite ze si naštudovala , to velmi pomaha , aspon mne to tu hooodne pomohlo x-) ja tiez nemala rok ani len zehlicku 😃 este stale som navyknutá robiť len "rukami" 😃
a teda stále som začiatočník, aj ked baby tu tvrdia ine :-p ale na akej úrovni už len moze byt človek co sa zas a znova riadne popálil na MMF/ dnes pred chvílkou/ , pri jej zohrievani v mikrotrtke????!!! 😃 😃 😃 😃 no ved zaciatocnik , nééé holky ? 😃 😃 😃

@florentina andelicka ja v rámci "oddychu" nemam problem skocit ku vám 😃 len sama by som nesla :-p ale verím že @pipka Pipuška, žena moja by ma neopustila 😃 a tiež snad Lusil by som stiahla 😃 ,tak ako výletos juj 😃 ja potrebujem taketo odreagovávacky, bo čo tí ludia niektorí navymýšlajú 😃 prosto práca s ludmi, ved vies :-p Ja do Prahy chodila kazde leto s detvakmi na prazdniny ale uz druhy rok som sa tomu vyhla :-p i ked deckam to chybalo,ale teda mne veru nie :-p i ked za Prahou je mi smutno
jakelina
15. nov 2012
Holky já už jsem totální magor. Dnes jsem si dělala marcipán v tělové barvě na prsa. Došlo i na mě, ještě jsem je nedělala, ale tak co, všechno je jednou poprvé. Dám ho do sáčku a dala jsem to do ložnice, tam netopím a zítra budu potahovat. Pak tam jdu večer malému pro pyžamo a úplně z hrůzou jsem přinesla sáček s tmavě hnědou hmotou, fakt tmavě hnědá jako hlína a říkám manželovi, dívej co to dělají za barvy. Obarvila jsem hmotu na tělovou, takovou světle hnědou gelovkou a dívej co to udělalo, když se to odleželo. Pak to vytáhnu a zjistila jsem, že je to těsto na perníky, které tam mám taky v chladu odložené.
No magor fakt úplný, kdybych sem dlouho nepsala, tak ležím na psychině a léčím se. 😃 😃 😃
simasa
15. nov 2012
@jakelina Nic si z toho nerob 😃 😃 mne tiez uz hrabe 😃 Bola som tu dnes po polnoci - tusim po jednej hodine az a pozeram, ze posledny prispevok bol pridany "vcera" - a hovorim si, je to mozne? Co sa to deje? To tu cely den nikto nic nenapisal? Az potom som si truba uvedomila, ze je po polnoci 😃
bzucinka2
15. nov 2012
@hori ja robim mramorak a ten nepolievam nicim, ale da sa kavou, ci rumom, alebo len sladkym rozvarom...

@pipka baby, stretko mi asi nevyjde, maly isiel teraz na dovcu s nasimi, mali sa vratit v stredu, lae ze si ho asi predlzia do soboty, tak by som bola nerada, ked pride domov a ja tu nebudem... 😞 kurnajs, to zato, ze som sa tak tesila 😞
marci2305
15. nov 2012
@hori Ja dávam rum, alebo keď bez alkoholu, tak normálne dávam aj ovocný džém - višňový, alebo nejaký tmavý 😉
marci2305
15. nov 2012
@kacenika Krásne tortičky Katka 😉
bzucinka2
15. nov 2012
mna asi picne, prave idem dat medveda na tortu a vravim si este mu do tej hornej laby nieco polozim a jak kukam tak kukam, vravim si mi sibe, kde ma medved tu labu a si predstavte maly mi ju asi poobede zjedol 😃
kacka1234
15. nov 2012
Dievcata chcela by som vas velmi pekne poprosit... mam robit tortu bleska Mcqueena ale nie 3D ale male auticko vymodelovat nemate typ na nejaky dobry fotopostup? =-)
dakujem pekne 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli