Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
18. nov 2012

@monikapo ďakujem, ja už mám pár motoriek za sebou, ale choppra som robila prvý krát, vytlačím si obrázok vo veľkosti ako potrebujem a na ňom skladám, aby vyzerala skutočne

lamps
18. nov 2012

@pipka áno prechovou som dotieňovala okraje. Mám tú Satin Ice hmotu a je super na kvety, fakt sa s ňou veľmi dobre robí.

zuzuz1
18. nov 2012

@pipka poviem ti ze som bola rada ze drzi... 😀 radsej som ju neprehadzovala nikam aby bolo pekne pozadie aj ked viem ze by to bolo ovela krajsie... 🙂

pipka
18. nov 2012

@zuzuz1 no verim 😅 😉 ..ale sak stacilo tie riady spoza nej dat prec 😅 a odfotit ju na prazdnej linke...nabuduce 😉

rapunzel1
18. nov 2012

@pipka
@nika1985
@ajka82
@vecernicci baby moje a všetky ostatné čo tu ste, ešte že vás človek ...... díky

ewellina
18. nov 2012

Žienky, ktoré pracujete s kráľovskou glazúrou, poraďte mi, prosím. Teraz s deťmi zdobíme medovníčky a keďže oni chcú zdobiť strašne veľa a tú drahú glazúru na medovníčky priam kydajú ☹ .., čo keby som ju "poriedila" práškovým cukrom. Bude sa s tým dať pracovať? Nejde mi teraz o nejaké super zdobenie, len aby sa deti mali s čím bavkať.

pipka
18. nov 2012

@ewellina a preco detom na "hranie" radsej neurobis klasika bielkovu polevu?.... sneh z bielka, praskovy cukor a trolinku citronovej stavy 😉

ewellina
18. nov 2012

@pipka Poznám to, ale obávam sa salmonely. V glazúre sú tie bielka pasterizované, predpokladám.

pralinka25
18. nov 2012

@rapunzel1 to su blazni. ved veternicek je prave o tom ze v nom ma byt tolko plnky ze vyteka. ved to su neni keksy 😠
jaaaaj nevedia co je dobre. ale teda chapem ze ta to mrzi lebo tolko roboty a takyto vdak ☹

pralinka25
18. nov 2012

@ewellina a to v tube co je od Dr. oetkera nechces vyskusat? s tym by im to aj dobre islo su tam rozne nastavce k tomu a sem tam to byva aj v akcii

simasa
18. nov 2012

@rapunzel1 Ja si myslim, ze veterniky sa jedia z taniera s vidlickou/lyzickou - tak by nemali s plnkou problem. Ved veterniky su velke, ja som ho v rukach asi este nejedla 😝

ewellina
18. nov 2012

@pralinka25 Tak toto nepoznám. Neviem. Je to lacnejšie ako glazúra?

ewellina
18. nov 2012

@mima1311
@pralinka25
Vďaka, ale asi by som to skúsila predsa len s tým cukrom. Uvidím, či to vyjde.

lokalistin
18. nov 2012

@mariann2 prosim ta to davas jednoducho dve pismenka na seba? vyzera to super

vladla
18. nov 2012

Tak jsem zkusila....Děkuji za inspiraci! 😉

janula.h
18. nov 2012

moje víkendové 😀 neviemkoľký McQuenn a na želanie na výročie 😀 pozdravujem a Ďakujem za predošlé "lajky" mne neidú dať ale všetky torty sú krááááááásne

darka54
18. nov 2012

moje vykendove torticky

hagarka
18. nov 2012

ahojte baby,
vidím, že ste tu veľké šikulky všetky. Ja pečiem všeličo, len by som od vás potrebovala poradiť. Doteraz som piekla torty také nepoťahované, ale syn ma ukecal, aby som skúsila aj takú poťahovanú....poradili by ste mi,ktorý druh poťahovky je dobrý...ktorý sa dobre farbí, dobre sa s ňou robí....po prípade stránku kde objednávate.....díky moc za akúkoľvek radu 😉

ollako
18. nov 2012

Baby ahojte tak torta bola nakoniec vyberna, korpus bol v pohode, bol dopeceny, len taky mokrejsi...ale aspon neebola celkovo ta torta sucha , a otazocka upravujete tu tortu nejak na zaver, na niektorych miestach mi ostal cukor a ked som naliepala ozdoby, tak zase od vody take dopackane to sa mi nepaci, da sa to nejak upravit nakoniec? dik

sisix
18. nov 2012

@lamps naaaadherna ruza, skoda snist

lokalistin
18. nov 2012

@lamps mas tu gum pastu satin ice alebo potahovku ja mam gum pastu ta je super potahovka bola na farbenie uplne perfektna aj na pracu aj na chut ale ta konzistencia v ustach bola katastrofalna mne to pripadalo jak ked sa vam v ustach rozpada zuvacka tak sa mi to natahovalo po ustach az ma napinalo tak som sa neodvazila to dat na tortu zakaznikovi

darka54
18. nov 2012

@hagarka smartlex velvet

darka54
18. nov 2012

@hagarka objednavam s tortomania.sk

hagarka
18. nov 2012

@darka54 ....ďakujem veľmi pekne.....popozerám 🙂

hagarka
18. nov 2012

@darka54 pozerám, že sú to rôzne príchute, ktorá je taká najlepšia?

sisix
18. nov 2012

@zuzuz1 ta je moc hezka

ewellina
18. nov 2012

@pralinka25
@mima1311 Teraz pozerám, že tá tuba od oetkera by ma vyšla ešte oveľa viac, než neriedená kráľovská glazúra.

darka54
18. nov 2012

@hagarka mandlova je super

hagarka
18. nov 2012

@darka54 ..pozerala som mandlovú a vanilkovú....no vyskúšam....díky za tip