Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
19. nov 2012

@bzucinka2 tak normálně 😀 takové jako hodně hustý pudink, mně se zatím povedly pokaždé 😉

lamps
19. nov 2012

@pipka to je milé 😅 ja som si myslela, že to chce nejaký dospelák toho orla a hneď som si predstavila živého orla a seba ako ho modelujem 😀 😀 😀

pipka
19. nov 2012

@lamps nastastie nieeee...to je pre 7 rocnu slecnu...tak hadam troch zajkov nejako dam 😅 😵
uz mam aj predstavu...este aby mi to tak aj vyslo 😝 😀

pipka
19. nov 2012

@vecernicci baby...na najblizsom stretku kasleme na torty...peceme veterniky 😀 😀 😀 😀 😀 a ine zakusky 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka a neboj, bude krásna tortička, ja tiež neviem také realistické zvieratká a ani ľudí, tak vždy majú tie moje výtvory také primitívne ksichtíky 😀 😀 😀

pipka
19. nov 2012

@lamps nooo ved ja len take detske idem robit..take na styl vladkinho zajka 😉
ja by som scelaaa takeho ufonika skusit ako si ty robila 😉 ...len za svet nechce nikto tortu s ufonmi 😅 😀 😀 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka a veď si vyrob ufónika len tak pre radosť sebe samej a daj si ho do albumu na fb, niekomu sa zapáči a hneď budeš robiť ufónkov ako na páse 😅. Ja som si tak vyrobila naposledy ružu, lebo si stále hovorím, že sa to musím naučiť a teraz by som ku nej rada aj nejakú tortu urobila, ale mám len objednávky na detské torty

lucula73
19. nov 2012

@pipka tak u nás krpec fičí na tej rozprávke už pol roka........krtko a orol.......a ešte o tých zajačikoch.. 🙂

pipka
19. nov 2012

@lamps a ved bude mat mm narodky...tak ma smolu, ked ma nastve spravim mu ho tam 😀 😀 😀 ze mi pripada ako z inej planety mu poviem 😝 😠 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
19. nov 2012

@lucula73 ano ano anooooo...jak zajacica rodi...ze? 😅 😅 😅 to aj moji sleduju bez dychu 😝 😀 😀 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka mne sa veľmi páči tento zajačik. Ja mám objednávku na dievčenskú tortičku a idem robiť sloníka

pipka
19. nov 2012

@lamps aaa ja mam na marec objednavku na ruze...veeela ruzi 😅 tak musim natrenovat dovtedy 😝 na 70-tku 😉

pipka
19. nov 2012

@lamps jejdaaaaa, toho si hned ukladam...toto ked uvidi moja hanka, okamzite ho bude chciet 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka tak to máš časuuuuu, budú také ako živé

jenie123
19. nov 2012

Kocky prosim Vas, mam objednavku na sudok piva ci vina.. kolko korpusov ste davali ci by ste dali na seba, aby to pekne vyzeralo.. ?

lucula73
19. nov 2012

@pipka 😀 😀 .ano ano........a aj tie zajačiky čo si pospevujú a potom sa jeden stratí a hľada mamu 😀

ja mám robiť požiarnika Sama,a ešte jedneho požiarnika k nemu...bojím sa len toho ksichtíku,ostatné hádam zvládnem 🙂 😉

lamps
19. nov 2012

@lucula73 pri tej rozprávke, v ktorej sa stratil zajačik, náš Jurko vždy srdcervúco plakal, ale chcel stále dookola, aby sme mu ju čítali 😵

pipka
19. nov 2012

@lucula73 poziarnika das, to je len rozpravkovy ksichtik, ocka, nos nalepit gulku a kosticou usta 😉
ja som podla tohto robia 😉

lamps
19. nov 2012

@jenie123 ešte som nerobila, ale určite by som plnila aspoň trikrát, čiže boli by 4 korpusy, aby to pekne vyzeralo

lucula73
19. nov 2012

@pipka jej,tu ho pekne vidno..........a tie vlasy si kreslila či normálne z hmoty?
inak sa teším,zas niečo vyskúšam,je im úplne jedno,koľko bude torta vážiť.......len nech sú tam auto a požiarnici 🙂

pipka
19. nov 2012

@jenie123 ja som este sudok nerobila, tak neviem..ale myslim ze dva korpusy, ked poprerezavas a naplnis a vytvarujes by mali stacit 😉

pipka
19. nov 2012

@lucula73 ja som z hmoty robila..ale ked aj nakreslis, nic sa nestane si myslim 😉

pipka
19. nov 2012

@lucula73 toto je ten moj 😉

mahu74
19. nov 2012

@alionuska Dobrý večer, vedeli by ste mi prosím poradiť, ako urobiť poťah + nejaké figúrky na tortu? Ďakujem pekne. (príp. aj korpus a krém)- pre deti. V´daka.

lamps
19. nov 2012

@mahu74 alionuska som už chodí málo, recept na poťah máš na prvej strane tejto diskusie a recepty na krémy a korpusy sú tu: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lucula73
19. nov 2012

@pipka uložila som si aj tvojho,ďakujeeeeem,však uvidím,ako tie vlasy,celkom plešatý nebude,len aby som mu prilbu narazila 😀

rapunzel1
19. nov 2012

@pipka moja ani nehovor o veterníkoch, lebo už ich vidím aj v spánku... robím ich už tuším štvrtý víkend a teraz mám komplet oslavu 60tky, torta plus prvomrade veterníky, parížske, punčové a ak budem stíhať, že aj iné, tak aby to bolo nejakých 100-125 ks zákuskov, som zvedavá ako si to naplánujem, už šediviem teraz a deti sú nachrchlené, malú som teraz nosila na rukách, čo sa mi takmer pogrckala od soplov.... zas budem stresovať, čo nebudem stíhať....

miciatko
19. nov 2012

koceny prosim o neaku inspiraciu na tortu matrace, pani je majitelka obchodu z matracmi a ma to byt k 50 , prosim poradte ,mooooc dakujem

lokalistin
19. nov 2012

@monikapo torty mas velmi pekne,ale mozem sa spytat, preco davas tie farebne papiere?podla mna sa to s tou tortou strasne bije.Napr.ta posledna a ta s tymi hribami vidim tam len papier torte sa tam totalne straca uplne zanika je to skoda,lebo cloveka ma uputat torta a nie papier ☹