Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

linuska
29. júl 2010

Ahojte maminky, je tu nejaka mila osobka, ktora by mi vedela upiect pre mojho drobceka tortu na 8.8., kedy budeme mat 2 rocky? najlepsia by bola v tvare vlacika.. prosiiiim poradte, neviem uz kam sa obratit. okres SC alebo BA. dakujem pekne

hejdita
29. júl 2010

@reruna ja teda ozdoby z MMF do lednice stvrdnout nedavam ono to mozno ani neni vhodne proroze MMF na dorte kdyz je tak po vytazeni z lednice trochu jakoby se orosi takze nevim co to udela z postavickami ruzemi kdyby si je tam dala ale vytvrdne to treba v doze kterou jakoby jenom priklopis aby se nato neprasilo....aspon ja to tak delam 😉 a az to vytvrdne tak to davam na dort ...

ja si mam chystat MMF ale taaak se mi nechce...nachystam a vecer az dam deti spat tak potahnu dort udelam kyticky a tak...a zitra jenom dotvorim....

a jak by ste vystuzili ucho??? staci jenom dvema spejlama??? po stranach? nebo jak? a vyschnout to mam nechat klidne i polozene? asi jo....a asi i obracet aby se mi to nejak nezsplestilo ze? na jedne strane nech je to na obou kdyztak 😀 😀

hejdita
29. júl 2010

@linuska na http://www.tortyodmamy.sk/?q=bratislavsky-kraj skus to tu??? ak by sa tu nikto nenasiel 🙂 a mozes pozriet aj ake maju skusenosti 🙂

hejdita
29. júl 2010

a pokial SC je senec tak odtial je ALEX21 co mylsim ze aj sem chodi a masinku toma robila tak sa pozri ma tam fotky
@linuska

hejdita
29. júl 2010

😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 veeeeelmi sa ospravedlnujem az teraz som si vsimla ze neberie objednavky na prazdninove mesiace 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 treba sa tam niekto najde 😉 🙂 hlavne nezufat 😵

reruna
29. júl 2010

@hejdita takže do lednice nee?

reruna
29. júl 2010

@hejdita protože tu máme celkem teplo

lussy23
29. júl 2010

@alionuska - krásne postavičky.

vinka
29. júl 2010

@linuska Ak nemáš Hlohovec daleko tak Alionuska pečie a neskutočne krásne.Obráť sa na nu. 😉
@reruna ani ja nedávam hotové ozdoby do chladničky.To hmotu dávam zvyšnú do chladničky.A čo sa týka práškovej farby ja si tú rozrobím s vodou.Ale máličko vody tak za lyžičku pred roztápaním cukríkov a tam ide lyž.vody a tú ofarbenú dám.A dám do mikri.Lebo sa mi stalo,že som nie celkom dobre práškovú rozmiešala a ostávali pásy tak to robím takto.A je to lepšie 😉

reruna
29. júl 2010

@vinka tak už jsem to raději teda z ledničky vyndala a dala do dozičky - a když si hmotu rozválíte a podsypáváte cukerm nebo tím solamylem, ono to na tom povrchu zůstane - ten bílý povlak, co s tím?

sisa.b
29. júl 2010

ahojte holky,
tak mam dalsiu nocnu moru z krku a tentokrat to bola poriadna mora ☹ zalahla som az o pol deviatej rano na tri hodinky, tak odpadavam od unavy.
ospravedlnte tu ruzu, dorabala som ju uz ked som mala doma zakaznika. robila som ju na poslednu chvilu, tak to bolo vsetko makke a nedrzala, ako mala 😢 nestihla som ju v noci, lebo kym som poukladala klavesy, tak sa mi spodok cely pooduval. normalne som mala pod potahovkou take vzduchove bubliny, cele to bolo ponatahovane 😢 😢 😢 tak som uhladzala a uhladzala... stalo sa mi to prvy raz. spodok bol potiahnuty PDT, vrch RDI - s tym som problem nemala. cim to moze byt? normalne mam strach s nou dalej potahovat ☹

hejdita
29. júl 2010

tak ja to oprasuji stetcem anebo si vezmi puncochu a dej si do toho ten skrob a tim si jenom torchu popras tu desku a nebude to tak videt 😉 ja sem si to udelala z nepouzitych kojeneckych kalhotek 😅 rozstrihla na stverec a zavazala stuhou a je to dobre dam si tam skrobu jenom malinko 🙂

hejdita
29. júl 2010

@sisa.b ono to dela i pri MMF ono se to umi delat horkem tusim a mne pomohlo kdyz sem spodek trosinicku jakoby odtahla od dortu....ale nesmelo to byt moc kdyz se mi to udelalo predtim na svatebnim tak tam se to nedalo nijak zachranit uplne bubliny chapem je to neprijemne..... 😔

vinka
29. júl 2010

@reruna ja si štetec tak omočím ale skoro do sucha ho vytriem a obtieram tortu a zmizne to 😉

sisa.b
29. júl 2010

@hejdita mne to praveze MMF nikdy neurobilo ☹ ked sa mi urobila bublina, tak len pri potahovani navrchu, ale to sa dalo hned zahladit. toto sa mi urobilo po nejakych 4 hodinach, ked som mala uz tortu poskladanu. normalne bubliny ako zo zuvacky do potahovky ☹

a pozeram, ze som nedala foto 😝

benjik
29. júl 2010

@sisa.b si děláš prdelky,ne,že je to dort. náááádhera.

vinka
29. júl 2010

@benjik a ževraj nočná mora a sa jej nedarilo.No nepovedala by som.Krásna práca 😀 😀

sisa.b
29. júl 2010

dakujem dievcata. ja som bola z nej na zaciatku celkom vytesena, kym sa nezacala nafukovat ☹ uhladila som, co sa dalo, tak dufam, ze sa mu to nenafukne po ceste. aj zehlicku som mu ponukala, ze poziciam 😀 😅

zdenallicka
29. júl 2010

@sisa.b Nádhera!!! Já z těch tvých dortů padám na prdel!! 😵

benjik
29. júl 2010

@vinka vid? by mě zajímalo,jak by to vypadalo,kydby se jí dařilo. To by se na něm dalo i psát,ne?

sisa.b
29. júl 2010

@benjik 😀 😀 😀

tak ja som povedala, ze klavesnicu uz nikdy a akurat mi pisala kamaratka z porodnice, ze by chcela ntbk pre manzela 😅

vinka
29. júl 2010

@benjik asi hej 😀 😀 😀

bzucinka2
29. júl 2010

@sisa.b perfektne ako ozajstny si sa nahrala s tymi klavesami 😝

dm1
29. júl 2010

zdravim dakujem za pochvaly! Bola podla predlohy len na nu chcel miesto kvietkov toho macka podla plysaka presne. Len som bola sklamana lebo ten plysak mal srdiecko a na nom boli strieborne srdiecka male a tak som si na to kupila speci striebornu fixku a bola na prd... vobec to na tu cervenu nepisalo a ked tak to bolo sede a vobec nie strieborne. tak som spravila jedno ciste srdiecko a potom este jedno na ktore som z alobalu vystrihla srdiecka a lepila to nato... dala som mu obe nech si vyberie co tam da

ali taku tortu by som teda nechcela robit... vrrrrr ale prevedenie super!

@sisa.b ten stroj je fantasticky!

deni_v22
29. júl 2010

@sisa.b ty frcis na nejakej mesacnej energii?? odpadnem z tej tvojej torty, nadhera 😵 😵 😵

sisa.b
29. júl 2010

dakujem dievcata 🙂

@deni_v22 ziadna energia. celu noc som makala, odpadla som az o pol deviatej rano a o pol jedenastej som pokracovala, lebo som toho mala este vela 😝 ziadne ze hotove za jeden den, ako ty, ja som suchtava 😅 ta klavesnica mi trvala neskutocne dlho - skoro 6 hodin a aj tak nebola podla mojich predstav 😒 neviem pekne rukou malovat a klavesy boli malicke, takze ziadne formicky ci vykrajovatka som nezohnala 😝

@dm1 a nedaju sa nahodou take srdiecka kupit aj hotove? mne sa zda, ze som ich kdesi videla 😕
kazdopadne macko bol uzasny 😵 a vobec nemal velku hlavu. ja som toho mojho s plysakom neporovnavala, robila som ho podla toho postupu

dm1
29. júl 2010

@sisa.b tie srdiecka som pozerala a nikde som to nevidela. nasla som len cervene a potom take cukrove farebne. A nemala si mat na tie pismena abecedu? a ja som musela porovnavat s plysakom lebo on to chcel presne podla neho. ani sitie na hlave a brusku som preto mackovi nerobila ako je vo fotopostupe lebo ten jeho nemal. este aj zozadu mi ho nafotil tak som podla toho dala zaplatku na zadok ako mal plysak

deni_v22
29. júl 2010

@sisa.b ved prave o to ide, ze celu noc makas...ja vladzem tak do pol noci a potom uz nic zo mna...a nemozes porovnavat kabelku s klavesnicou...to musela byt fakt makacka, vyse 40x pravouhle, rovnako velke, rovnako vypisane..snad sa ti to aspon moralne vrati radostou obdarovanej 😉

@dm1 aky narocny zakaznik 😕 😕 hadam bol nakoniec spokojny, lebo torta bola nadherna 😵

bianca
29. júl 2010

ahojte kocky
@sisa.b no teraz som odpadla ale uz uplne.Uzasny stroj.To by bolo pre moju mamu totalne idealne.Je mi luto ze sa to vyduvalo.Si sa ntrapila.A co sa zduvalo?RDI alebo PDT?Vaham ktr.kupit len na potahovanie a teraz som trochen na nervicky

sisa.b
29. júl 2010

@deni_v22 to bolo viac nez 40x, lebo som ich aj opravovala. boli malicke, tak sa mi to velmi zle pisalo 😒 abecedu taku malicku nikde nemali. radsej by som to vykrajovala...

@bianca tak sup sup mame k sviatku upiect 🙂 😉 nafukovala sa mi PDT, RDI bol uplne v pohode. ale zas sa mi s nou neporovnatelne lepsie robilo oproti RDI. je pevnejsia, potah sa vobec netrhal pri prenasani, bola som z toho uplne nadsena. ten spodok mal 24x30 a minula som nan len 600g!!! krasne sa dala uhladit, orezat... uz som bola rozhodnuta, ze pri tom mnozstve sa mi neoplati zarabat MMF, lebo tam som davala urcite raz taku hrubku.
a co mi urobila ☹