Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
bambula1307
29. nov 2012
@woman04 😃 Katuska dakujem.. 😉 tento x som spravila len 5 navyse..bo este mame tortu 😃 😃 ..ale zajtra robim dalsie, Zuzkinej kamoske k narodeninkam, tak spravim viac 😎 😃 Aj Minie ..torticku...ale sa mi nevyslahala slahacka parizska, musela som znova varit ..vr. cakam kym riadne vychladne 😞
nika1985
29. nov 2012
ahojte prosim vas mate nejaky recept alebo vobec da sa urobit plnka z karameloveho salka bez masla kamoska ma prosim o recept dakujem
aduskatt
29. nov 2012
@nika1985 no jasnacka ze sa da🙂)) pozri v teme s receptami, tam som ho davala🙂
dm1
29. nov 2012
@nika1985 hmmm bez masla som este nepocula jedine zeby si to skusila este do pudingu zaslahat ale bude to riedke :-p
aduskatt
29. nov 2012
@dm1 ja robievam aj bez masla🙂
bambula1307
29. nov 2012
@florentina do likerovych spicov sa do naplne dava, susene mlieko, pr. cukor, fondan a rumova aroma.
vecernicci
29. nov 2012
holky prosíííím nemáte některá uložený postup na zvířátka z Madagaskaru? akutně nutně, do zítra mám mít hotovo :-p
jakelina
29. nov 2012
@nika1985 jedině zašlehat do šlehačky, třeba rostlinné, ta bývá super hustá a pevná.
nika1985
29. nov 2012
@dm1 ved to rozmyslam aj ja ze to bude riedke aj keby tam da puding ale idem pozriet nieco v dvojke
nika1985
29. nov 2012
@jakelina toto iste ma napadlo len ze to chce na zajtra a u nich rastlinnu nemaju ona to chce iba pre muza nepecie casto keby je blizsie ja zasoby mam 😉
lamps
29. nov 2012
@nika1985 veď si upáľ cukor na karamel, pridaj šľahačku, nechaj vychlanúť a na druhý deň vyšľahaj so stužovčom. Je to taká ľahká plnka ako parížsky krém, mňam
aduskatt
29. nov 2012
karamelovy krem bez masla
prevarit 500 ml slahacky s 100g bielej cokolady, nechat do druheho dna v chladnicke. Vyslahat s dvoma stuzovacmi, pridat asi 3/4 skaramelizovaneho salka a Creme Ole Vanilka
nika1985
29. nov 2012
@lamps ja by som si spravila len toto neni pre mna kamoska mi pisala ze si uvarila salko a chce nejaku karamelovu plnku ale bez masla jedina ma napadla zo slahackou ale nema zivocisnu a s normalnou neviem nemam skusenost dakujem pekne ozaj a ked budes bez netu cinknem Ti ale ratam ze buduci vikend by sme mali ist do batovky starky bol v nemocke tak ho pojdeme pozriet.
lamps
29. nov 2012
no jasné cinkni, ale radšej deň dopredu, aby som nebola práve na ceste s deťmi na krúžok. Bez netu budeme neviem koľko, meníme operátora a netuším, koľko bude trvať zapojenie :-N. Dievčence potom veľmi veľa nepíšte, ja to nebudem mať šancu Vás dočítať
lamps
29. nov 2012
@nika1985 odkaz vyššie bol pre teba 😉
maznacik007
29. nov 2012
dievcata neviete mi poradit nejaku pani co robi take vianocne medovniky a pripadne aj vianocne pecivo....najlepsie osobny odber... byvame na kraji okresov TT a GA pripadne BA manzel tam pracuje ...

dakujem ....
dm1
29. nov 2012
@aduskatt hmm len tam je creme ole a ja veru niesom na tieto praskove veci tak nic pre mna veru :-p
aduskatt
29. nov 2012
@dm1 davala som uz aj zelatinovy stuzovac a bolo to fajn🙂
dm1
29. nov 2012
@aduskatt ked ja nemusim ani ten stuzovac 😃. Ja neviem mne to vsetko akosik vadi ci puding, ci taketo praskace ale zase nie vsade niekedy musim skusit len pre nas
aduskatt
29. nov 2012
@dm1 tak to asi od chuti, ja to tam necitim nejak rusivo:-) mne zasa vadi vela masla🙂 kazdy mame ine chute🙂
nika1985
29. nov 2012
@dm1
@lamps
@aduskatt
@jakelina dakujem za rychle odpovede 😉
mayka
29. nov 2012
@dm1 nadherne svietniky z medovnikov robis? to si sama robis predlohy? Da sa niekde najst nejaka jednoducha predloha? Rozmyslam ze aj ja skusim tento rok...
dm1
29. nov 2012
@mayka ano je to z medovnikov a dakujem za pochvalu 🙂. niektore si robim sama ale vacsinou mam z netu. Napr. tuto na kostoliky ale podla toho som si dala spravit vykrajovacku takze uz nemusim vyriezat
mayka
29. nov 2012
@dm1 dakujem krasne. x-) Idem aj ja trosku pohladat cez uja googla. 😃
symoona
29. nov 2012
@jakelina Ďakujem 🙂 Tak je to za mnou. Zvladla som to 😉
sisix
29. nov 2012
holky potrebuji mekou podlozku na kyticky, mate zkusenost s touzo http://www.dortisimo.cz/eshop/2560-orchard-peno... nebo http://www.dortisimo.cz/eshop/2561-orchard-peno... diky
njonja
29. nov 2012
@jakelina ja ich mam a nepouzivam. Mne je s tym este viac roboty ako ked si ich vymodelujem sama :-| Bud som nemozna, alebo su na nic... no a potom vyzeraju tak strasne umelo, ked su hotove...
@dm jedna otazka... ked chcem, aby sa mi potah leskol, natriet ho olejom??? Dakujem🙂 🙂
dm1
29. nov 2012
@njonja ja to nerobievam tak nepotrvrdim ale kocky tak pisali. Ja mam taky lesk v spreji - glazura tak ak treba streknem tym
njonja
29. nov 2012
@dm1 potrebujem totiz, aby sa mi leskla sedacka akoze kozena.... hm, skusim to na kusku sparvit, dufam, ze to nepototo... dakujem🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli