Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
29. nov 2012

hehe, len tak...
ale ked vykrajovali, tak som nemohla fotit ani nic, lebo by bolo cesto vsade a ani som nestihala potret vajickom, ale sak hadam nebude vadit 🙂

jakelina
29. nov 2012

@njonja ano olejem

rachel36a
29. nov 2012

@jakelina ahoj, prosím ťa, všetky suroviny sa len zmiešajú, alebo topíš heru??? chcela by som skúsiť tento recept, lebo ja mám vždy tvrdé, tak len aby som niečo nepobabrala... ďakujem...

jakelina
29. nov 2012

@rachel36a myslíš ty perníky?? Jenom vytáhnu z lednice a nechám úplně změknout, neroztápím úplně do tekuta.

lamps
29. nov 2012

@ajka82 máš úžasné pomocníčky, na prácu sú maximálne sústredené 😀 😀 😀

jakelina
29. nov 2012

Jak jsem tu psala o tom našem miminku, tak už jsou s maminkou na jednom pokoji, leží s malým na dětské chirurgii a pustí je až malinkému vytáhnou stehy a dobere antibiotika. Tak to vše dobře dopadlo a jsou spolu.

rachel36a
29. nov 2012

@jakelina áno perníky som myslela, ďakkujem za skorú odpoveď, idem zamiesiť...

nika222
29. nov 2012

Baby rapunzel po pôrode 🙂 Môže byť? Na nedele ešte tortu dorobím 🙂

ajka82
29. nov 2012

@lamps inak akoze som myslela, ze ich to prestane skor bavit... cesto vykrajovali same az pol davky...starsia by isto aj dlhsie, len som to zrusila kvoli krpatejsej a ozdobili polovicu co boli rozpravkove...este zostala polovica davky, co boli klasicke stromceky hviezdicky... ale uz je neskoro pre ne 🙂

lamps
29. nov 2012

@jakelina jééj, to je super. Bábenká sa vedia po operácii veľmi rýchlo zotaviť, tak už snáď bude len dobre 😅 😅 😅. Náš Jurko už v deň operácie kopal nohami akoby nič a to mal bruško rozrezané na dvoch miestach 😢

daducha
29. nov 2012

Babulky, asi blba otazka ale, maly ma od dnes kiehne, rano nic, v poho isiel do skôlky a vecer ze ideme sprchovat a krasnych asi 10 vyrazok.mam kopec tôrt pre male deti,môzem piect,ci upozornit rodicov,ci ako dalej.ja viem ze sa to prenasa vzduchom, no ja viem ci ked tu hore dole beha,prska,keca,ci sa to neprenesie.Asi blbe si to vôbec mysliet, no ja fakt neviem ☹

lamps
29. nov 2012

@daducha myslím si, že keď ti nebude chytať priamo veci, ktoré používaš pri tortách alebo torty samotné alebo ti priamona tú tortu nenakýcha, tak sa nič nedeje. Inak menšie deti (myslím tým deti nad jeden rok) znášajú kiahne ľahšie ako väčšie.
Ešte sa ťa spýtam, či ti praskajú tie postavičky úplne všetky alebo len niektoré

pipka
29. nov 2012

@daducha podla mna ak ti tie torty nebude chytat, tak v pohode 😉
moji mali kiahne v lete, obaja naraz..ale u nas nastastie v pohode priebeh, ziadne teploty, ziadne svrbenie...prajem taky priebeh aj tebe 😉

daducha
29. nov 2012

@lamps tiez myslim ze sa nic nestane,tak len obvolam rodicov a upozornim a dufam, ze to maly zvladne lahko,este nema ani 4 tak hadam sme po 2 tyzdnoch OK. Lebo ked si spomeniem na strasieho syna,je zazrak ze nema po nich ani pamiatku,vyzeral strasne,doktorka nas chcela poslat do nemocnice na infekcne,ze sa 25 rokov praxe taky tazky priebeh nezazila 😖 .
No a postavicky mi praskli cierny pingu -brusko ale aj mama a otec,ruzovy macko brucho, chrbat a aj hlava,a dvaja tigrikovia z macka pu,robila som ich v rozmedzi 2-3 tyzdnov. Uz peciem dva roky, no toto sa deje os asi septembra.Netusim co to ma znamenat 😠 .Teraz mam urobeneho me to you macka a zatial je ok.aj ked ten je nastrihany ...

florentina
29. nov 2012

@jakelina super, děkuji, tak letos vyzkouším tento.... ale mám k němu jeden "školácký"dotaz: Soda bicarbona...nevím co to je, to se prodává normálně v potravinách?
A ještě prosím dotaz, jak to skladuješ? Tedy v čem a kde...děkuji, děkuji 😉

florentina
29. nov 2012

@vecernicci 😉 😀 ...děkujúúúú ...já jsem si to myslela, že to tak bude...

florentina
29. nov 2012

@bambula1307 děkuji...ale tohle složení... vůbec nemám představivost, jak potom udělá takový pěkný žlutý krém....jsem si myslela, že v tom jsou určitě vejce a alkohol 😅

lamps
29. nov 2012

@daducha no u nás to znášal najstarší syn najhoršie - mal vtedy 9 rokov, ale bolo mi z neho až do plaču, hrozný pohľad naňho bol, vysypaný všade, ale úplne všade ešte aj na jazyku mal vyrážky, hrozne ho bolelo celé telo ako pri chrípke, ani Parelen a pod. nezaberali.
A čo sa týka postavičiek vôbec tomu nerozumiem ani ja, dnes som bola aj v obchode a tetuše tiež nechápali, ale ja si myslím, že pri prevoze alebo skladovaním alebo nejakou chybou vo výrobe je hmota iná a preto robí to, čo robí. Ja som ani po týždni nemala toho jednorožca tak pekne vytvrdnutého, hmota je vo vnútri stále mäkká a na povrchu sa urobí taka škrupinka a tá praská 😝

florentina
29. nov 2012

@daducha tak přeji, ať to zvládnete rychle a bezbolestně. A myslím, že takto přes dort by to přenosné být nemělo...

pipka
29. nov 2012

@lamps andrejka a aky mas na tom smartflexe datum spotreby? nech si skontrolujem ten moj 😕 😅

daducha
29. nov 2012

@lamps presne, vo vnutri mäkke a navrchu uplne tvrde,tiez nechapem .A na buduci tyzden mam tolko modelovaciek ze fakt musim zacat v pondelok a normalne sa bojim aby som to nemusela robit na 2x 😠

lussy23
29. nov 2012

@nika222 krásna je

lamps
29. nov 2012

@pipka Janka, 23.4.2013 jahodová príchuť
@daducha no veď toto, keby som vedela čím to je, tak sa snažím tomu vyhnúť, ale takto, keď neviem ... je to na prd 😝, ja mám na bud. týždeň modelovať tie nešťastné DJ slúchadlá, mám z nich bez tak nervy a ešte aj toto a v obchode sa na mňa pozerali ako na totálnu mantaňu keď som to ukázala ako veľmi to praská

pipka
29. nov 2012

@lamps no este ze tak...ja mam visnovy a do marca 2013...ale uz mi dochadza vedro a prave budem musiet este buduci tyzden ist kupit...tak musim pokukat tie datumy co budu mat 😒

lamps
29. nov 2012

@pipka no pokukaj, ale neviem, či to pomôže keď @daducha píše, že jej to robí tiež 😝

dm1
29. nov 2012

@daducha mne jedna mamicka tortu sama zrusila ked sa dozvedela ze ma maly kiahne. a to uz sa mu susilo mal to tusim 10 den. Povedala sama ze to nechce riskovat

pipka
29. nov 2012

@lamps sak uplne nervy teraz z toho mam...mam robit ten bazen...a v nom plavcov a potapacov...tak asi si to necham na poslednu chvilu, a ak by na treti den popraskali, tak nestihnu, lebo uz budu zjedeni 😅 😀
proste usulam ich na poslednu chvilu, dam na noc do chladnicky a rano sup na tortu a poobede odovzdam 😉

lamps
29. nov 2012

@pipka no nervy mám aj ja, kúpila som si prvýkrát 4 kg vedro 😝 😝 😝 a ono je takéto najhoršie je, že človek nikdy nevie, aké vedro kupuje. Na tej hmote to vôbec nie je vidieť, vyzerá tak neškodne

pipka
29. nov 2012

@lamps a to mas velvet ci flower?

lamps
29. nov 2012

@pipka velvet