Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
30. nov 2012

@jakelina jéééj ... tie som aj ja raz chcela skúsiť, ale už ani neviem kde som dala recept 😒 je to náročné na prípravu?

daniz
30. nov 2012

@dm1ďakujem si poklad, ja mám niečo napečené, niečo ešte len idem, pretože sme sa s deťmi dohodli, že tento rok budú len oriešky, slamené ozdoby,jabĺčka, medovníčky, sušené ovocie atď. Tak ešte idem zarobiť cesto a upiecť stromček, a domček .... 😝

jakelina
30. nov 2012

@muffinka8 pošlu ti recept do IP 😉

muffinka8
30. nov 2012

@jakelina jééj ďakujem 🙂 doma sme také nikdy nepiekli a ja som to chcela skúsiť minulý rok, ale nepodarilo sa, tak by som sa mohla prekonať tento rok.

jakelina
30. nov 2012

@muffinka8 vyzkoušej, my jsme to taky doma nepekli, ale někde jsem našla v časopise recept a od té doby to už asi dvacet let peču a jsou výborné třeba ke kávě, já si je tam namáčím - mňam. 😉

nika1985
30. nov 2012

@lamps torticka je nadherna a hlasim ze marlenka je upecena trvalo mi to cca hodku len jeden plat mi trosku prihorel ale len trosku 😉 mala plakala ked ju vecer ulozim tak hadam stihnem naplnit.

njonja
30. nov 2012

@lokalistin ak je hera to, co sa pouziva na pecenie kolacov, tak je to Sanella , to na pecenie masa (ako nahrada tuku zivocisneho) je Biskin🙂

njonja
30. nov 2012

@lamps fantasticky je ten traktor!!!!!

pipka
30. nov 2012

no babule...totaaalna rychlovka ..mm mal vcera narodky a reklamacia, ze on nedostal...ze cudzim spravim a jemu nie 😅
tak som sa dnes dokopala a taku mierne odflaknutu mu spravila 😅 ale hanka mi pomahala a tak to aj vyzera 😅 😉

je vam jasne, kto bude jest tie kindercokoladky? 😀 😀 😀 😀 😀

woman04
30. nov 2012

@bambula1307 jeeej..zlatá,že kúpená abeceda...hej,isto by sa volala Flinstone 😀 ..a tie mašličky som robila s formičkou na medvedie tlapky ,čo mám po babke 😵 😵

pipka
30. nov 2012

@woman04 presne som na to pozerala..ze jeej medvedie tlapky 😵 😀

vlada111
30. nov 2012

@pipka veď ja krásna, super 🙂

pipka
30. nov 2012

@vlada111 no tak moja...daj si očka vysetrit 😀 😀 😀 este mam trosku sudnosti 😅
ale tak aby rec nestala...ze nevalam sa po gauci, ale s detmi tvorim 😅 tak som ju sem z recesie hodila 😝 😀 😀 😀

krasna vyzera inak 😀 dobre pozeraj, ked sem danka @dm1 nejaku coko hodi 😉 tie su krasne...a nie tato 😝 😀

ale ako dakujeeem, hanku aj mna to potesilo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ze teta co spravila toho uzasneho zajacika, ju pochvalila 😀 🙂 🙂

aduskatt
30. nov 2012

@pipka ale ta torta je faktisticky peknucka, tak nevymyslaj

aduskatt
30. nov 2012

a ja idem makat, pred hodkou som dostala objednavku na zajtra..........som doma nist nemala, tak s vyplazenym jazykom som sa akurat vratila z nakupu a hybaj ho piect🙂

pipka
30. nov 2012

@aduskatt no jasneeee 😅 cokotransfer mi tu dvaja hladkali az ho "vyhladkali " do prazdna 😀 😀 ale zjeme...my šeeecko zjeme 😀 😀 😀

dm1
30. nov 2012

@pipka ved je super co sa ti nepaci 😵

pipka
30. nov 2012

@dm1 dankaaa zacnem tomu verit, neblaaazni 😀 😀 😀 😀
ale dakujeeem 🙂

aduskatt
30. nov 2012

@pipka aaaaaaale noooo🙂) a vyhladkany cokotransfer zasa nenajdes len tak na barsjakej torte🙂 ale fakt je paradna.a ked som citala, ze gastany, juj🙂

pipka
30. nov 2012

@dm1 som si povedala, ze nenecham ten ostatkovy stvorcek cokotransferu zo stretka ladom...tak som ho tu dala, len som netusila, ze deti sa zobudia skor, nez som mala v plane...a tak mi vyydatne pomahali 😅 😝 😀

pipka
30. nov 2012

@aduskatt hej hej adi...co dum dal...otvorila mrazak, chladnicku...a vsetko pouzila...posledne gastanove pyre, smotanu, piskotky, maliny...no skratka vsetko 😀 a cokoladky co tu decka mali uz dlho...nemam obavy ze teraz sa to nepoje 😀 😉

bambula1307
30. nov 2012

@pipka jej zlate deticky pomahali. To je jak u nas. Zuzka..ked ma zbada, hned berie valcek..a potom sa tvari,ze modeluje..dnes to bol stromcek a zrazu sedi pod stolom..s plnou pusou...potvorka 😀

@woman04 ano Katka, aj my ich niekde mame ..tie maslicky 😉

ja som daco usulkala, hadam to vydrzi, este masla musi vytvrdnut, potom ju umiestnim na miesto..
a veterniky tento x mali 90g...akoze mali byt mensie..tak neviem ako ich ocenim 😕

woman04
30. nov 2012

@pipka tiež si myslím,že tá torta je super..ale od odborníčok to má ešte vyššiu váhu,ako odo mňa,amatéra 😉

woman04
30. nov 2012

@bambula1307 krásna..ja už teraz mám brucha bôl,či to na tú nedeľu zvládnem..ale tak,budeme tam len rodina,tak sa v najhoršom zasmejú na mojom výtvore 😀

bambula1307
30. nov 2012

@woman04 Katuskadakujem aaaa neblbni..sak co by sa smiali, ty si sikulka sikovna..iste bude krasna..uz sa na nu tesim 😉 😀

bzucinka2
30. nov 2012

@bambula1307 mnam 🙂

ajaku
30. nov 2012

moja dnešná, strašne sa mi trhal poťah, až mozoľ mám

mizulienka
30. nov 2012

@jakelina krasne su 😉 napises mi prosim recept na zazvorovniky? dakujem 😉

patrikmisko
30. nov 2012

@jakelina môžem poprosiť aj ja receptik na zazvorniky? dakujeeem 😉

jakelina
30. nov 2012