Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
30. nov 2012

@pipka ja ich nenechávam tvrdnúť 😀 ja ich urobím a hneď spojím a šupnem na tortu 😀

halienka
30. nov 2012

Ahojte babky, prosím vás dá sa vôbec zafarbiť smartflex čiernou gelovkou na čierno? Bo len pridávam a pridávam a furt je to len tmavošedé... ☹

dm1
30. nov 2012

@halienka da da len jej minies vela 😝. mohla si dat predtym kakao aby to bolo tamvsie alebo zmiesat vsetky kusky hmoty farebne co doma mas

halienka
30. nov 2012

@dm1 ďakujem, vidíš, to ma nenapadlo, nabudúce budem múdrejšia 😀 našťastie jej nepotrebujem veľa, iba lienkam na hlavy a tykadlá, ale miesim už 15 minút a furt nie je čierna. tak idem pridať brutálne veľa 😀 😀

pristela
30. nov 2012

@halienka ked pridas, zamies a nechaj chvilu odstat , stmavne sama , niektore farby sa v hmotach prosto len musia rozloziť-rozpustit 😉 i ked robit ciernu a cervenu to je vzdy des 😝

pipka
30. nov 2012

@vlada111 no dooobre dooobre dakujeem 😀 😉

lussy23
30. nov 2012

@halienka sksute zmiešať fialovu, zelenú a hnedú. Mne to vždy krásne zafarbí

halienka
30. nov 2012

@pristela no presne, s červenou som sa poobede tiež dosť natrápila 😀 to nechápem, že to nerobia nejaké silnejšie, ale asi sa to už nedá 😀 tak uvidím, skúsim nechať postáť a snáď to bude ok 🙂 najlepšia je tuším žltá, tri kvapky na celý poťah a je hotovo 😀

halienka
30. nov 2012

@lussy23 fíha, to je tiež dobrý nápad, no že som sa ja vás kočky nespýtala skôr 😀 ja som taký testovač a zisťujem až vtedy keď dačo nejde. 😀 zapisujem si aj tento spôsob a moc ďakujem @lussy23 🙂

pipka
30. nov 2012

@halienka mam odskusane, ked farbim den dopredu , tak na druhy den je farba vzdy tmavsia a sytejsia 😉 teda cervena a cierna urcite 😉

luci79
30. nov 2012

Baby, prisla som si k vam po radu...mam.robit bezlepkovu tortu.. chcem sa va opytat ked vymenim.normalnu muku.za.bezlepkovu bude to v pohode? Alebo treba upravit cely recept na korpus? dakujem vam za odpovede

sisix
30. nov 2012

@halienka me se povel vzdy a krasne.Sezrala mi hooodne barvicky. A jednou jsem delala cernou s modrou=hnusna fialova mi znikla a do toho cernou

halienka
30. nov 2012

@pipka čiže zafarbíš, necháš v mikrotén. sáčku v chladničke do druhého dňa a potom vyberieš, premiesiš a až tak formuješ? A nepuká to?

pipka
30. nov 2012

babulky joooj no dakujem vam zlate moje 😵 😵 😵 😵 😵 tolko chvaly 🙂

torticka sa uz skoro cela zjedla...kobylkam som musela schovat polovicu tych cokoladiek...sak tí by sa mi nevykakali aj mesiac 😝 😅 😅 😀 a mm zjedol prvy kusok a ze hmmmmm, nieco je tam ine..a ja ze , sak tie gastany...a ze jaaaaaaj, no zdalo sa mi, ze taka povedoma chut 😅 😀 😀 😀 😀 no chlap, co vam poviem 😝 😅

79zuzana
30. nov 2012

@luci79 ja som uz robila bezlepkovu, len som vymenila normalnu muku za bezlepkovu a bolo to ok 🙂 Akurat bolo napisane na tom obale, ze treba pridat viac tekutiny do cesta, lebo vraj ta bezlepkova muka velmi navsiakuje tekutiny, tak som do cesta pridala par lyzic vody 🙂 inak sa to upieklo aj chutilo ako bezny korpus 😉

luci79
30. nov 2012

@79zuzana jeeej, velmi si ma potesila, ani neveis aka som tera stastna, lebo nerada experimentujem s niecim novym pre niekoho ineho....dakujeeeeeem, som rada... 😉

pipka
30. nov 2012

@halienka ani do chladnicky nedavam, potom je moc tuha...ja zafarbim, necham dobre zatocenu v sacku a este zavrem vickom do vedra od smartflexu a na druhy den je vzdy tmavsia 🙂

79zuzana
30. nov 2012

@luci79 za malo, prvykrat som teda experimentovala aj ja, najprv som vsak na skusku upiekla jednu malu torticku len tak pre nas, aby som zistila ako to vyjde a hlavne ci to bude chutit 🙂 teraz som uz za mudru ... 😀 😀 😀 😀

halienka
30. nov 2012

@pipka ďakujem moc za radu, tak idem aj ja tak urobiť 🙂 😵 😵

lussy23
30. nov 2012

@vecernicci nádhenré tortičky
@cestovatelkaandrea krásna
@nika1985 nádherný domček
@reruna nádhera @lamps dokonalý je ten traktor
@symoona krásne @muffinka8 krásnučká je @bambula1307 nádhera
@pipka je krásnučká @ajaku nádhera @dajna11 krásne
@kacka1234 krásna
@mia114 nádherné
@woman04 waw nádherné, je dokonale potiahnutá, závidím vám ten obrovský talent. aj ja by som taký chcela. tie psímenká sú dokonalé ako vykrajované

lussy23
30. nov 2012

@halienka nemáte začo. vlastne ono to vzniklo tiež testovaním. Potrebovala som na niečo čiernu a farbu som nemala, tak som zmiešala viacero farieb... neskôr som zistila, že stačí zmiešať fialovú a zelenú. A hnedú. ale tej fialovej musí byť najviac.

woman04
30. nov 2012

@lussy23 ďakujem za kompliment...má od dokonalosti ďaleko, je to v podstate moja druhá torta,prvú som robila z K2 v apríli,len klasickú bielu s futbalovým znakom 🙂...ak nepočítam dve z mmf ,čo som robila pred 3 rokmi,ale to som ešte nevedela,že nesmiem dávať plnku pod potah a ine finty 🙂..aspoň takto tie písmenká sa dajú čítať,ja totiž strašne píšem perom 🙂 😀 😀

woman04
30. nov 2012

Šikulky,ešte poprosím poradiť...uvarila som 3xšľahačku a 3x ľadové gaštany,je to super chuťovo,len sa bojím,aby to nebolo málo tuhé do torty,keď chcem na to dať také mini- pidi poschodie..nemôžem tam ešte teraz dodatočne vmiešať Creme Ole čokoládové??? Ďakujem 😉

zvedava17p
30. nov 2012

Ahojte, nemala som velmi cas citat to tu poriadne, ale aj tak ste ma dost naucili a tu je moj prvy pokus o tortu vobec...torta pre narodky mojho rocaka, nie je dokonala, ale som rada, ze sa ako tak podarila 🙂

lamps
30. nov 2012

@woman04 keď to necháš poriadne vychladnúť a hneď ako vytiahneš z chladničky vyšľaháš so stužovačmi šľahačky, myslím, že netreba pridávam créme olé. Len treba šľahať Hneď po vytiahnutí z chladničky

lamps
30. nov 2012

@zvedava17p je super 😅 😅 😅

woman04
30. nov 2012

@lamps ďakujem,len ja som to vyšľahala bez stužovačov,keď som to vytiahla z chladničky 🙂..nedá sa?

zvedava17p
30. nov 2012

@lamps dakujem 🙂

woman04
30. nov 2012

@zvedava17p už som síce chválila ,ale ešte raz nezaškodí...krásna,si šikulka... 😉

pipka
30. nov 2012

@woman04 ja davam na jednu slahacku jeden ztuzovac a je dost tuhe..ale ved uvidis..ako ti @lamps pise, slahaj hned po vytiahnuti z chladnicky a mala by byt dost tuhaaa a ak by nebola, kludne daj coko ole, tym nic nepokazis 😉