Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zvedava17p
30. nov 2012

@woman04 aj ty si sikulka, vyzera fakt dokonale 🙂

lamps
30. nov 2012

@woman04 a máš ju pekne vyšľahanú? Ak nie tak tam kľudne hoď 3 stužovače na tie 3 šľahačky a vyšľahaj znovu, ale neprešľahaj ju, aby si z nej nemala maslo 😀

woman04
30. nov 2012

@pipka ďakujem,však toto,trúba,nedala som stužovače a už mám vyšľahané 🙂

woman04
30. nov 2012

@lamps hej,vyšľahaná je pekne,ani sa nepohne,keď to nakláňam,ale ak zaťažím,toho sa bojím,tak či nevmiešať jeden sáčok toho ole 😵

lamps
30. nov 2012

@woman04 keď sa pekne vyšľahala a je tuhá, ja by som nedávala nič. Veď tá čokoláda, ktorá je v nej v chladničke stuhne a bude to podľa mňa držať aj bez stužovača. Myslím si, že Crém Olé trochu zmení chuť krému

pipka
30. nov 2012

@woman04 tak vmiesaj...pre klud duse 😉 alebo zelatinovy stuzovac za studena 😉 ale ten by mohol malinko aj chut zmenit...tak ja by som asi radsej dala ole 😉

pipka
30. nov 2012

@lamps zase sme sa dohodli jak radime kazda ine 😀 😀 😀 😅

lamps
30. nov 2012

@pipka no teraz sme jej chúďatku poradili - každá inak 😀

lamps
30. nov 2012

@pipka hlavne, že naraz píšeme 😀 😀 😀

woman04
30. nov 2012

@pipka @lamps zlaté ste ,ďakujem 🙂 🙂 🙂

lamps
30. nov 2012

@woman04 no to áno, my sa ti už na diaľku blištíme, že @pipka 😀

pipka
30. nov 2012

@lamps @woman04 zlateeee jak poklady...len kopat a kopat 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
30. nov 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 to by bolo kruté

wera.g
30. nov 2012

ahojte žienky 🙂 moc moc vám ďakujem za všetky páčitká, veľmi si ich vážim, moc ste ma potešili 😵 popridávali ste kopeeec nádherných tortičiek, úžasnýých, radosť pozerať 🙂 pridávam aj ja moju najnovšiu, prvú krivú, @pristela moc moc ďakujem, videjko moooc pomohlo 😉

wera.g
30. nov 2012

uuuuups každý inak otočený, prepáááčte 🙂)))

nika1985
30. nov 2012

tak moja prva marlenka a mantinely nabuduce ich musim nechat viac stuhnut a nerobit ich tak na husto uz sa tesim na krajanie.

ajka82
30. nov 2012

idem rychlo kuk, co ste pridali, kym tlacim chleby do seba a potom makat...poposuvala som torticky na doobedny odber, dufam, ze to aj tak vyda a ideme s babami k nasim na vylet , lebo stale pilili usi, ze chcu ist za jajinkou 😅

nika1985
30. nov 2012

@ajka82 dobru chut 🙂 aj ja by som si veru dala ale uz tyzden sa drzim nejem vecer a cvicim

rapunzel1
30. nov 2012

baby moje dobojované, tento víkend len pre moju švagrinú, podľa jej želanie... dostane darček podľa priania luis vuitton 11,4 kg dole niečo ako marlenka plnka vanilka s karamelom, stred podľa pristelky višňová masa s šľahačkou a vrch čoko pribinák s lesným ovocím. Dúfam, že to prežije prevoz, moja prvá trojposchodovka a ešte k tomu vystužovaná, lebo je pekne ťažká....

rapunzel1
30. nov 2012

@luci79 len upozorňujem aj na ďalšie možné veci, v ktorých je lepok, pozor na prášok do pečiva, môže tam byť glutamát sodný, treba dať bezlepkový, alebo oetker, pozor na puding pri pudingovej plnke, sú bezlepkové v lidli, nie každá čoko je tiež bezlepková, istejšíe je kako, nie je to až také jednoduché, len vymeniť múku, lebo dotyčný môže skončiť s hlavou v záchode v tom najlešom prípade a to by sa asi moc nepoďakoval za taký priebeh oslavy, mám celiakiu, takže viem, o čom hovorím....

woman04
30. nov 2012

@pipka @lamps 😀 😀 😀 len aby aj mňa humor neopúšťal,kým sa dopracujem k výsledku.. 😵

daducha
30. nov 2012

Babulky, vystuzujete 2 posch. torty? Ja mam vzdy dilemu,lebo ked je to vystuzene,tak je labilnejsia,ked nevystuzim krasne sadne na to spodne poschodie.Len potom chodim kazdu chvilu a kontrolujem ci to nesada.Teraz mam v chladnicke celu cokoladovu a stres v dusi 😀 .
Inak nase kiahne vyzera ze budu lahucky priebeh,ziadne teploty a len take malinke vyrazky.bodaj by to tak ostalo.A aby nam malo nebolo,dnes som sa vratila z oRL a ze hnisavy zapal dutin.Pol hlavy si necitim a este dve torty na nedelu.A z toho co ma byt traktor su zatial iba pozliepane keksiky.kedy ja to stihnem netusiiiiim 😖 .
Dobru noc, utekam vyhriat hlavu 😀

dm1
30. nov 2012

@daducha ja vystuzujem pre istotu svadobne vsetky aj 2-poschodove predsa len je predpoklad ze budu dlhsie na stole. Inak male 2-poschod.myslim vrch tak 16cm co robim tak to nevystuzujem ak je maslovy spodok len riadne zachladim.

a tie kiahne taky lahky priebeh zavidim nas sice nemal teploty ale bol komplet vyhadzany a napriek tomu ze si to neskrabal tak mu to tam vidiet este teraz po telicku a to mal kiahne v lete 😝. A tebe rychle uzdravenie prajem

ajka82
1. dec 2012

hotovoooo, dufam ze sa budu pacit...jedna mala byt jednoducha s kvietkom akolo 3kg, vnutro ako krstinova(bledy+tmavy korpus s coko a visnami), lebo vraj z nej ani kusok ku kavicke na druhy den nezostal, vsetko zjedli 😉 ma 3,2kg inak ta kvetinova je taka kriklava jak na fotke spredu fotenej 😅
a druha mala byt k narodeninam s balonikmi, ze mala ma rada baloniky a sviecku maju cislo doma, tak som im aj miesto na nu nechala ta je 3,4kg(coko+vanilka slahackova s mascarpone a bledy a tmavy korpus) 😉

pristela
1. dec 2012

@daducha ja vystuzujem uuuplne vsetky , nic sa nehybe, davam podlozku pod tortu este pred obmaslovanim a ked to cele davam na spodne poschodie tak to spod . posch. natriem maslom s cukrom trebars tam kde bude podlozka s vrchnou tortou to sa prilepi a ani nehne 😉 bo uz neviem komu som videla že potiahol spodnu tortu, pak polozil vyrezanu podlozku do stredu a na to kladol vrchnu tortu, co je dla mna des triafat sa a hlavne nema to pak co drzat 😕

katka9102
1. dec 2012

Ahojte baby, idem vas poprosit o rady, chystam sa robit syncekovi na 2 rocky a manzelovi na 30 po 1x marcipanovu tortu. Jednu pre obidvoch (kedze je to moja premiera nechcem pokazit dve :/ ). Napisali by ste mi recepty na cesto......na IP, aj na kremy, nejake rady a tak................mama je sice cukrarka, ale chcem si to sama.........a nemam kedy hladat po nete, kedze mam doma 2 deticky.........DAKUJEM VAM VOPRED!!!!!!!

mizulienka
1. dec 2012

@ajka82 krasne su obidve, orchidejky nadherne a aj ten stencil okolo 😉

bzucinka2
1. dec 2012

@lucula73
@anibas dakujem dakujem velmi pekne 🙂

bzucinka2
1. dec 2012

@katka9102 pozri u nas v druhej teme, kde su korpusy a kremy...

jakelina
1. dec 2012

@katka9102 https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...
Pročti si to a tam jsou recepty a postupy najdeš na internetu, jenom napiš co hledáš a vyjede ti spousta odkazů.