Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
2. dec 2012
@pristela moja, o takom case co si to tu pisala, ja uz daaavno sladko snivala :-p 😃 😃 😃 o tebe ale dnes ne :-N 😃

@njonja naaaaaaadherneeeeeeeee normalne ze do vitriny na veky 😎
mimcak
2. dec 2012
@njonja nádhera ako klobúk dole to určite.
zunajda
2. dec 2012
Ahojte! Neviete mi niektorá poradiť postup na Doru objaviteľku s opičkou? 😉
mizulienka
2. dec 2012
Ahojte, tak idem konecne pridat aj ja svoje ani neviem za ake dlhe obdobie 😉 zbytok sm uz nestihla odfotit, co uz 😉
1zaza
2. dec 2012
Ahojte, pridávam moje posledné tortičky a idem vás rýchlo dočítať. Tá "akože zvonilka" to bola hrôza, som sa hanbila tortu normálne odovzdať, moje detičky iba chodili okukávať a doslova sa rehotali, že čo som to stvorila 😞 a ešte som zabudla aj na uši 😃
mizulienka
2. dec 2012
@1zaza ved je dobra ta zvonilka, uplne v pohode a ostatne torty krasne.
luciahromadkova
2. dec 2012
@njonja torty a muffiny perfektne, a tie postavicky na muffinoch x-) x-) x-) x-) 😃
lussy23
2. dec 2012
@mizulienka krásne tortičky aj dcérka
@1zaza nádhera. to kao dokážete soraviť človeka? waw
lussy23
2. dec 2012
@lienka_1 krásna
@janula.h ndáherné
@glee je nádherná inak aj ja strašne dlho trávim ča spri modelovaní. a nikdy moje postavičky nie sú pekné. tá vašA JE NáDHERNá, MáTE TALENT.
@denisak77 krásna
@reruna nádherná
lussy23
2. dec 2012
@njonja kks, chcela by som mať váš talent. Nádherné tortičky a tie muffiny, ja síce nemá mrada takúto tému, ale sú dokonalé. To ako dokážete vyrobiť postavičku z jedneho kusu? A tú tvár? ja keď som skúšala robiť tvár s nosom s ami to stále deformovalo. čo mám robiť, aby sa mi to nedoformovalo?? je to nádherné waw
@anda1980 krásna
@levandulka3 nádherné
@hankyt krásna aj dcérky
@jper nádherné
lussy23
2. dec 2012
@lamps krásna
@stankapk krásna tortička aj Miška
@mimcak krásnučká
lussy23
2. dec 2012
@yamahafazer krásne
@mamina1978 krásne psotavičky waw a aj tortičky
daducha
2. dec 2012
Ahojte, tak mam dobojovane,doslova.So zapalenymi dutinami uplne labuzo, no zvladlo sa to ,este tyzden a dovolenkujeeeeeeeeem 😃 .na tej ruzovej poschodovej, bol ten muffin, uplne iny,no do rana sa mi ta kral. glazura rozliala.Som myslela ze ma trafi, ]-( no uz nebol cas robit novy 😞 .
daducha
2. dec 2012
@njonja cista nechapacka, su absolutne uzasne x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) .Ja ked si predstavim, ze ma caka na nedelu snehulienka a popoluska a cele modelovat, tak mi je zle :-p ,ksichtiky vôbec neviem :-S ,to zas bude dilo 😃
daducha
2. dec 2012
@levandulka3 najkrajsia farmu aku som kedy videla x-) x-) x-)
daducha
2. dec 2012
@mamina1978 nádherné postavicky x-) x-) x-) x-) x-) x-)
dm1
2. dec 2012
@daducha to nemyslis vazne ako rozlaila? nemala si ju moc riedku? ja to nechapem ved na pernicku to drzi ako prikovane aj hlavu by si s tym niekomu rozbila :-o
imita
2. dec 2012
Maminy, prosím o radu. Máte niektorá skúsenosť s poťahovanou hmotou na tortičku Smartlex? Doteraz som robila cukríkovú hmotu a rozmýšľam nad touto. Vystačí jedno 1,4 kg balenie na klasickú okrúhlu tortičku? Aká príchuť je najlepšia? Ďakujeeem
sisix
2. dec 2012
@imita mam rada mandlovou. A me vyjde na dve dorty a jeste kousek zbyde.
lussy23
2. dec 2012
ahojte. baby heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp ja som už načisto zúfalá. ja súrne potrebujem na zajtra marcipán, tak so msi ho urobila z tých marsmelov. Ale v recepte vôbec neni napísané koľko tých cukríkov. Dala som jedno celé balenie 300g a toho cukru sa mi zdá strašne veľa. A nedá sa s tým robniť, veď sa tam vytvárajú tie otrasné ryhy. čo mám robiť? a tá forba mi nechce ísť dole, je stále len ružová a žltá😞
No nevadí. zase budem amť raz otrasné postavičky a kuchár bude mať ružové veci miesto bielych😞
lussy23
2. dec 2012
@daducha nádherné
hankyt
2. dec 2012
@hankyt dakujem su to moje vnučatka.
eliska22
2. dec 2012
@lussy23 na tých 300g cukríkov ide aj 3-4 až 1 kilo cukru. Farebné ich máš preto, lebo si si kúpila cukríky, ktoré nejdú umyť na bielo :-p
aduskatt
2. dec 2012
@imita na 22 cm tortu miniem cca 550 g smartflexu
lussy23
2. dec 2012
@eliska22 až kilo? fúha. to je akosi veľa. To prečo toľko cukru? Iné cukríky nemali, len tieto. no nevadí. Ja bielu potrebujem len na kuchárku, ale ve´d to nevadí, že bude ružová. je to pre spolužiačku postavička, tak mi i to iste odpustí🙂
imita
2. dec 2012
@sisix môžem sa ešte opýtať, akú to má trvanlivosť, keď z nej vyjde aj na 2 tortičky, môžem to odložiť a za polroka použiť? Čím podsypujete, ak vypracovávate hmotu? Netrhá sa to? Robíte z nej aj postavičky a pod.? Farbíte gélovými farbami? Ďakujem za odpovede 🙂
imita
2. dec 2012
@aduskatt ďakujem 🙂 a to Vám z tých 550 g vyjde len na poťah alebo aj na ozdobenie?
aduskatt
2. dec 2012
@imita iba potah
eliska22
2. dec 2012
@njonja na tú nádheru čo si pridala neviem násjť slová, že waw x-) x-) x-) x-) x-)

Začni písať odpoveď...

Odošli