Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
2. dec 2012

@lussy23 neviem presne koľko, dávam od oka, ale ide ho tam hodne, dávam až kým sa hmota nelepí 😉

zuzmor002
2. dec 2012

@imita trvanlivosť je uvedená na obale dokedy ju treba spotrebovať 🙂
farbí sa gelovkami, robí sa s ňou dobre, a aj postavičky 🙂

eliska22
2. dec 2012

dievčatá nemáte niektorá uložený postup na mikuláša - postavičku? neviem nájsť a zajtra idem robiť 😝
budem fakt vďačnááááááááá 🙂

mariann2
2. dec 2012

baby, pridávam moju tortičku pre nášho prostredného syna, chudáčik, skoro žiadnu nemal, ale nakoniec sa podarilo, síce len smotanová s kinderčokoládkami, ale Jurajko sa neskutočne tešil, inak celá bola hotová za hodinu

sisix
2. dec 2012

@imita barvi se dobre. Uchovavat zabalene v ja mam v chladu do data spotreby. Delam z nej vse.

imita
2. dec 2012

@sisix Ďakujem, tak asi vyskúšam 🙂

janula.h
2. dec 2012

Babulky šikulky neskutočné krásy ste pridali nestíham vás dočítať ale opáčitkujem čo sa dá :-* krásnu prvú adventnú nedeľu želám s celou rodinkou PS : diky za liky 😀

mamina1978
2. dec 2012

@daducha @lussy23 dakujem vam dievcata 😵 😵 😵 😵 😵 to taaaak potesi 😵 😵 😵

imita
2. dec 2012

@sisix Ďakujem, tak asi vyskúšam 🙂

njonja
2. dec 2012

Dievcata, strasne moc dakujem za like -y🙂!!!
@lussy23 - kdeze, postavicky nie su robene v jednom kuse🙂 To zase taka dobra nie som🙂 Pekne postupne nohy telo, hlava, ruky, vlasy🙂 a lepila som ich dokopy vodou🙂 No a k tej hlavicke, musis ju strasne jemne drzat v ruke, priadne v dlani. Ja si ju niekdy napichnem na sparatko, aby som ju nedrzala v ruke🙂

mima1311
2. dec 2012

Kocky zafarbi mi extra gelovka cervena a cierna lepsie ako obyc , gelovka ?

mariann2
2. dec 2012

@mima1311 áno zafarbí, ja používam čiernu a červenú len extragelovky, ale záleží aj akú hmotu farbíš, lebo so zafarbením MMF na sýtu farbu je problém

sisix
2. dec 2012

@imita budes nadsena. JA predtim pouzivala formix a nedala jsem na nej dopustit a pak sem vyzkousela smatflex a nedam na nej dopustit a nic jineho nechci.

mima1311
2. dec 2012

@mariann2 dik si zlato , farbit chcem smartflex a teda radsej extra , ano ? je velky rozdiel medzi nim a obYcajnym ?

mariann2
2. dec 2012

@mima1311 riadne veľký rozdiel

mima1311
2. dec 2012

@mariann2 Dakujem tak idem objednat - pomohla si mi 😵

mamina1978
2. dec 2012

@blcha dakujeeem 😵 😵 😵 myslim si, ze najjednoduchsi je taky macko 😉 . Teda aspon mne sa ten najlachsie robil... 😉 🙂 Neboj , urcite sa aj tebe podaria pekne zvieratka.Chce to len trpezlivost a cvik 😉 🙂 Ja mam tiez este len nieco okolo 20 torticiek za sebou , takze som zaciatocnik oproti ostatnym dievcatam -profickam - sikovnickam, ktore pecu kazdy tyzden a maju na konte uz nejaku tu stovku torticiek. 😉 🙂
Drzim palceky a hod fotecku ako sa ti darilo. Urcite urobis aj ty peknu torticku, ved uz mas nejake pekne tiez na konte. 😉 🙂

monikapo
2. dec 2012

NO vikendik za nami a uz pomaly aj zarobit na vianocne pecivko...:O)

monikapo
2. dec 2012
florentina
2. dec 2012

@mariann2 synkovi vše nejlepší!

frlka
2. dec 2012

ahojte. chcem sa poradit prosim...robila som si snehove vlocky z bieleho Smartflex marcipanu,...ze priprava na Vianoc.tortu...lenze po tyzdni su tie vlocky maslove!!! nie snehobiele ako boli na zaciatku.
A ked budem robit k Vianociam tortu, tak potahov.marcipan bude snehobiely a hviezdicky maslovej farby??? ☹
Da sa s tomu nejako predist? asi nie, vsak ☹ jedine robit vsetko naraz a poriadne sa nahanat 😒 Chcela som si to pripravit dopredu...(na foto su biele - maslove po vytvrdnuti marcipanu, ...na druhej su tie, co som robila vcera modre + biele).
Torta bude vyzerat asi takto...len v modro/bielom - vid foto 🙂

muffinka8
2. dec 2012

@frlka existuje aj taká beloba, ktorou "zafarbíš" smartflex a mohlo by to potom ostať biele aj po vytvrdnutí.

aduskatt
2. dec 2012

no mne teda smartflex nikdy nezozltol......zvlastne...

levandulka3
2. dec 2012

@lamps ved je nádhernáááá 🙂

levandulka3
2. dec 2012

@pristela dakujem, ale vôbec to nebolo také komplikované ako sa zdá celkom som sa pri nej vyšantila 🙂 bola pre 70 ročného uja 🙂 a priamo z oslavy mi telefonoval ako veľmi sa z nej tešil vraj viac ako z darovaného bicykla, ktorý je mimochodom tiež na torte

lussy23
2. dec 2012

@njonja dakujem

lussy23
2. dec 2012

baby mne sa ten marcipán z maršmelov cukríkov veľmi melí a je dosť drsný. vôbec nie je hladký, ako kupované hmoty. čo robím zle?

lussy23
2. dec 2012

@eliska22 ďakujem
@mariann2 krásna tortička @minikapo krásne dielka

lussy23
2. dec 2012

prpeáčte že sa tak vyzvedám ,ale proste nemám z skúsenosti. aj v škole sme robili len z kupovanou hmotou. Keby som to do zajtra nepotrebovala sa na ten marcipán vykašlem a kúpim si....
prosím poradte, prečo s ami to melí a je to drsné?

levandulka3
2. dec 2012

@daducha jééj dakujem veľmi sa teším 😀