Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
3. dec 2012

@jakelina nádherná waw

lussy23
3. dec 2012

@zklimekova nádhera
@vecernicci krásne výtvory
@dm1 ďakujem. a to len samotné cukríky?
ja važne neviem, čo robím zle. s tym marcipánom sa mi zle pracovalo, robila som ho presne podľa postupu. A postavičky ani nestvrdli, musela som ich dať do chladničky. a jedna sa úplne ropadla.
@evvina krásna

muffinka8
3. dec 2012

A prosím vás, chcela by som nájsť nejaké video alebo fotopostup na "obalenie" torty čokoládou ako to tu má napríklad @pristela .... ale neviem čo zadať do vyhľadávača, že ako sa to vlastne volá, čo mám hľadať 😕

lucula73
3. dec 2012

@jankaferancova tak ja som ho raz skúšala.,tak ako píše @jakelina,to bolo strašne mastné,také ako maslové cesto keď si zarobíš,ja som to hneď do koša šľahla........ 😒

kočky prosím vás,nemáte niekto postup,ako vymodelovať baletku?takú sediacu ,s nariasenými sukňami.......dávno som to kdesi videla a nemožem to nájsť 😒
ďakujem,ak by niekto niečo našiel 😉

halienka
3. dec 2012

Babuľky, chcem sa vám poďakovať za rady ako namiešať čiernu farbu 😀 a pripájam 4-tú tortičku v histórii mojej tvorby pre moju dcérku k narodeninkám 🙂 Za veľké hríbiky som pichla tenučké sviečky, ktoré sfúkla, mala 3 rôčky 😵

dm1
3. dec 2012

@lussy23 ano samotne roztopene cukriky. ono kazda dava ine mnozstvo cukru, vody, cery ja cukor vobec nevazim davam podla potreby kolko to zoberie. A postavicky ti v ladnicke nikdy neuschnu treba susit vonku

dm1
3. dec 2012

@halienka ze 4.torticka odpadavam mas ju nadhernu uplne profi a moooc sa mi pacia tie ksichtiky si talent 😵

jakelina
3. dec 2012

@halienka je krásná a ty obličejíčky jsou úžasné, škoda že ti fotku kazí ten odkapávač 😒

dm1
3. dec 2012

@jakelina mas ju prekrasnu 😵

halienka
3. dec 2012

@dm1
@jakelina ďakujem, ste pokladíky, hrozne ma teší od vás pochvala, strašne som sa tých tváričiek bála pravdupovediac, keby ste videli ako sa mi triasla ruka keď som to kreslila, akoby som to robila pre prezidenta 😀 😀 musím skúsiť tú fotku nejako obstrihnúť aby tam ten odkvapávač nebolo vidieť 😀 aj foťák by bodol lepší, ale tak možno raz ak budem robiť toho viac 😀 čo neviem či niekedy bude, lebo ja som hrozne pomalá, mne každá torta trvá 3 dni kým ju vypiplem do dokonalosti 😝 😀 ja nechápem ako môžte spraviť štyri torty na víkend napríklad 😀 😀

jakelina
3. dec 2012

Holky mám dělat na pátek dort paleta s barvičkami, tak jsem se dívala na inspirace a našla tady ten. http://dorty-domu.cz/dort/profese-zajmy-konicky...
Tu cenu vůbec nechápu, po mě chce paní ať se vejdu do 600 korun, tak budu dělat takový menší dort, ale vůbec nechápu co na tom kupovaném stojí tolik peněz.

muffinka8
3. dec 2012

@halienka superná je 🙂 som si ju uložila 😵 prosím ťa ako si robila tie tenké linky na tváričkách muchotrávok?

halienka
3. dec 2012

@muffinka8 joj, pyšná som 😀 ďakujem 😵 som si kúpila v cukrárskych potrebách takú fixu čiernu jedlú, tou som nakreslila oči a ústa, noštek je gulička červenej hmoty a líčka sú štetcom práškovou červenou farbou urobené. Veď som sa čosi nabehala po internete pre inšpiráciu že čo by som ako urobila a aj to akotak zvládla 😝 😀 som to nacvičovala najskôr na papieri 😀

muffinka8
3. dec 2012

@halienka ahaáá 🙂 no, tak na fixu som už aj ja pozerala minule, že by sa mi zišla, ale tuším nemali čiernu keď som chcela kúpiť 😀 ale véééľmi milučké to je a podľa mňa úplne profesionálne 🙂

dadka212
3. dec 2012

kočky ako sa volá ten "ujo" 😀 z tortičkomanie čo robí tie silikonove formy? má nejakú stránku?

yukki
3. dec 2012

@halienka jééééééééj! tá je veselá!

dm1
3. dec 2012
dadka212
3. dec 2012

@dm1 dakujem moc 🙂

nika1985
3. dec 2012

@lussy23 skus tento recept ja robim mmf takto vynde mi vzdy iba ked poli cukriky na prd tak to nevyslo.http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fondan-na-potahovanie-tort-falosn/8131-recept.html

elienka
3. dec 2012

@halienka a prosím ťa, ktorú máš tú fixku, lebo ja mám túto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/fixka-obo... samozrejme čiernu (len asi ju momentálne nemajú, preto tento odkaz) a mne na Smartflex nehcela malovať pekne načierno, stále sa mi to zdalo akoby to na ten Smartflex nechcelo priľnúť a bolo to také šedé. malovala si na čerstvú postavičku, alebo už trocha uschnutú. Ja som od tej fixky čakala trocha viac, ale možno ju len neviem používať.

frlka
3. dec 2012

@lifinka dakujem za radu 😉

majjat
3. dec 2012

ahojte, prosim mozete mi napisat recept na cokoladove cupkases. skusala som nejake z netu, ale uplne sa roztiekli z kosicka 😒

majjat
3. dec 2012

oprava cupcakes, zatulane pismena 😉

pralinka25
3. dec 2012

@majjat ja som davala nutelove do druhej temy. nam chutili

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 na pečící papír dlouhý jako je obvod dortu naleješ rotopenou čokoládu a pak přiložíš k dortu, dokud je to ještě trochu tekuté, necháš vychladit, pak naleješ čokoládu i nahoru. Nesmí být moc teplá, aby ti to neroztopilo ty boky a horkým nožem ty boky ořežeš do rovna.

muffinka8
3. dec 2012

@jakelina ďakujem 🙂 ono sa tu už o tom písalo, len som to chcela aj vidieť, a neviem čo mám vlastne hľadať. A ešte ma zaujíma, že pod tú čoko čo môže ísť na tortu? Hocijaký krém, alebo tortu netreba ničím obmazať?

luciahromadkova
3. dec 2012

@halienka velmi pekne 🙂

dm1
3. dec 2012

@muffinka8 pod coko moze ist hocijaky krem a lepsie obmazat aby mala naco cokolada chytit

muffinka8
3. dec 2012

Prosím vás, chcela by som vyskúšať nejakú karamelovú plnku .... takú z vareného salka som skúšala (je to tá čo ide do marlenky) ale zdala sa mi príliš sladká. Potom som našla také, kde sa urobí karamel so šľahačkou, na druhý deň vyšľahá a potom k tomu ešte maslo. Ale to sa mi tiež nepáči kvôli tomu maslu. Pudingovo maslové už odmietam robiť lebo nikdy sa mi nepodarí puding pekne zašľahať do masla, a nechápem ako sa to darí vám keď tie pudingy sú také husté 😕 ... tak som myslela, že či by nestačil len ten karamel so šľahačkou? 😕 Neskúšal to niekto tak?

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 jenom uvař karamel se šlehačkou a další den vyšlehej, nemusíš tam dát máslo