Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tessa
31. júl 2010

@nadulici tak ten Pat a Mat bol upečený pre môjho synátora 😉
Doma sme všetci jasali nad tortou...som zvedavá na zajtrajšie očká môjho synátora 😉

nadulici
31. júl 2010

@evena maju ich v www.peceniehrou.sk , ale teraz som pozerala, ze akurat ju nemaju....
pisem ako talian... 😀

vinka
31. júl 2010

@nadulici aj ja som tak robila hviezdne vojny notebook predomnou a ja modelovala. 😀 😀 😀

nadulici
31. júl 2010

@tessa dufam, ze sa mu bude pacit....potom napis ci chutila, to je najdolezitejsie.... 😵

nadulici
31. júl 2010

@vinka a, ze ako dobre sa to potom robi...aspon teda mne to velmi pomoze....

tessa
31. júl 2010

@nadulici no osobne si myslím, že Maťovi bude stačiť to, že tam je Pat a Mat a nedovolí tortu ani rozkrájať 😀
Zajtra sa ozvem 😉

vinka
31. júl 2010

Jasné aj mne to pomohlo ked som kukuč robila 😀 😀 😀

nadulici
31. júl 2010

@tessa a ako ste docestovali domov, v pohode?....nezarosila sa vam?

sisa.b
31. júl 2010

s rozkrajanim torty je to u nas podobne - svokra by najradsej vsetky pchala na pamiatku do mrazaku 😀

tak ako na potvoru sa mi teraz ta rastlinna slahacka paradne vyslahala 😠 jovokrem s broskynami mi MM ofrflal, ale aspon viac ostane 😀

susika
1. aug 2010

babule, kde kupujete potr. farbivo na tortu? ja osm malej chcela urobiť lienku, lenže problém zohnať potr. farbivo. ani vo velkých obchodoch, ani v malých, ani v drogerke a so sviečkami to bolo to isté..takže namiesto lienky bol len kopček s lentilkami - moja fantázia sa akosi nepretrhne- s ružovým vymodelovaným mackom, ktorý do druhého dna fotenia akosi "spadol".ale radosť bola velká...a aj moja, že sa marcipán s marshmalow podaril🙂)

bianca
1. aug 2010

no zas vas idem pochvalit.Uzasne ste

@tessa jej som rada ze si nasla pekarku a torta je uzasna.Maly bude mat isto radost.Nezabudni fotit a potom dat foto na FB.Chcem vidiet ako sa bude tvarit ked ju uvidi

@susika ja som praskove kupovala vzdy v Tescu a sem tam gelovky v Lidl ale tie mi moc nesadli

nadulici
1. aug 2010

@susika praskove maju skoro vsade- aj u nas v malom obchodiku a urcite v Tescu som videla a v Kauflande na 100%....
ja pouzivam gelove z netu napr.- www.pecenie hrou.sk ..s tymi sa pracuje velmi dobre a da sa s nimi aj malovat po povrchu ak by si chcela syte farby...

sisa.b
1. aug 2010

ahojte,
tak ja hlasim, ze sa zakaznicke auto pacilo 🙂
v noci som este narychlo robila tu nasu a to uz som jednym okom spala, tak pri kritike prosim zohladnit ten fakt 😀 skusala som jovo-krem s broskynami, tak som velmi zvedava, ako bude chutit

zdenallicka
1. aug 2010

Siso, ten je krásný!!!! 😵

Jak jsi dělla ten "vzorek"? Naředila sis potahovku a stříkala sáčkem? A tulipány jsou nádherné!!!!

vinka
1. aug 2010

@sisa.b jakú chceš kritiku.Moja ty sa tak haníš a take krásne torty máš,že sa to vypovedať nedá.Prečo sa tak kritizuješ?Hmmm...? 😀 😀
No ja mám môj broskyňový košík hotový.Len tej cesty sa strááášne bojím.Neviem čo urobím ☹ ☹ ☹ Bude mi lúto ked sa roztopí ☹ ☹ Trápila som sa dva dni

sisa.b
1. aug 2010

@zdenallicka dakujem 🙂 ale tie tulipany vobec nie su vypracovane, ani neboli stuhnute, tak sa mi to nedalo poriadne naaranzovat a o 4tej rano uz sa mi ani nechcelo 😀 😝 vzor som striekala sackom a je to len zafarbena bielkova hmota ako na pernicky. pri tom mi uz aj moja mala nocna sova asistovala, drgala, prsty pchala do torty... 😀 ale ved je len pre nas a bolo mi luto nechat ju neozdobenu

sisa.b
1. aug 2010

@vinka waaaw, ten kosik je nadherny 😵 😵 😵 to si rucne vypletala? velmi pekny vyplet ma. a tie broskyne su pecene, ci si obalovala puncovinu? fakt krasa.

a ja nie som nikdy so sebou spokojna, vzdy to moze byt lepsie 😀 a konkretne tuto som ani neuhladzala, pred potahovanim sa mi chladila asi 20 minut, len som to tam vsetko naplieskala, takze tak 😀

sisa.b
1. aug 2010

inak ta moja zakaznicka bola uplne uzasna, vela veci mi doniesla zo svojej zrusenej cukrarne 😵 😵 😵 tak mozem zas skusat 😀

nelika666
1. aug 2010

baby super torty... perfektne 😉

@sisa.b zavidim taku zakaznicku 😀

nelika666
1. aug 2010

@vinka aj ja mam robit buduci tyzden svadobnu, postahovala som si nejake obrazky pre inspiraciu, tak snad ju zvladnem 😅

vinka
1. aug 2010

dakujem.No mne dala kámoška fotku akú chce.Hodím vám tu potom link a mi poviete či to je len obyčajná biela farba.
@sisa.b hej moja to som plietla ručne dakujem.Broskyne sú pečené.Ved som včera hodila FOTKU KáMOšKE LEN S BROSKYňAMI MI NEVERILA,žE TO NIESU OZAJSTNé BROSKYNE 😀 😀 😀

sisa.b
1. aug 2010

@vinka my sme dostali ako svadobnu kosik s broskynami. ale tie neboli pecene, teda aspon podla mna. chutili tak zvlastne, akoby grilazove a potiahnute boli mliecnym marcipanom. som sa ich nevedela dozrat 😀 tortu som rozdala, ale broskyne som si nechala doma 😀 😀 😀

sisa.b
1. aug 2010

opravujem - boli to marhule. este asi spim, 4 hodiny su pre mna nejak malo 😝 😀

vinka
1. aug 2010

@sisa.b ved ja som jej pred tým navrhla,že na popravku jej upečiem biely košík s broskyňami.A ona mi povie,že ona chce svadobnú tortu odomna.No som na riť spadla skoro. 😀 😀

vinka
1. aug 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...
Baby takú chce.Je to iba biela farba?Nieje tam žiadna perleť? 😕 Nepríde mi komplikovaná

sisa.b
1. aug 2010

@vinka a my mame kde detailne foto s broskynami? 🙂
a aku chce tu svadobnu?

sisa.b
1. aug 2010

@vinka tak si ma predbehla 😀 ja tam vidim len bielu. a ked si urobis kvety vopred, tak to v pohode zvladnes 😉

vinka
1. aug 2010

Si aj ja myslím,že by som to mohla zvládnuť. 😉

vinka
1. aug 2010

@sisa.b to nebolo detailne foto.To boli broskyne na poly dokončené a bordel na stole.Len ona si nevedela predstaviť aké broskyne to robím. 😀 😀 😀

sisa.b
1. aug 2010

@vinka ok, mas odpustene 😀