Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. dec 2012

@zz134 no podla mna je to len pasik hmoty zatoceny 😉 do tvaru ruzicky 😉resp. kruzok nastrihnuty a zatoceny ako ked kornut tocis, len tam nechas medzeru 😉

jakelina
8. dec 2012

@pipka no to já právě neznám, ale lekla jsem se co to co to vidím 😀 😀 😀

zklimekova
8. dec 2012

@blcha krásne..možno blbá otázka..ale ten otvor na sviečku sa robí pred pečením, či až po?...lebo pri pečení sa otvor zmení...či to mám vyrezať vačšie?...

jakelina
8. dec 2012

@zklimekova já to peču s těmi prázdnými kalíšky na čajovou svíčku a nebo to někdo vykrajuje ještě teplý perník z trouby jak vytáhne, tak vykrojí.

zklimekova
8. dec 2012

@jakelina ďakujem 🙂

lawli
8. dec 2012

moje dnešné...tento rok asi posledné 🙂

monikapo
8. dec 2012

a dalsi vikendik za nami..teda po tortickovej stranke:O)

monikapo
8. dec 2012
aduskatt
8. dec 2012

medovniky upečene, ale este nenazdobene, tak zatial iba ciastkove foto🙂 pomocnik🙂

vlada111
8. dec 2012

@pipka úžasná je, má perličkový kúpeľ?

vlada111
8. dec 2012

@dm1 Dani viem, len ja som si netrúfla na výkroj, išla som na istotu. Ty si to zvládla 😉

zsuzsu
8. dec 2012

ahoj 🙂 dnes , vlsatne v noci do pol 5tej som robila tortu pre kamosku 🙂 a pre nas. Pridu na navstevu s mesacnou dcerkou co sme ju este nevideli tak miesto zakuskov som upiekla toto. Snad bude mat radost 😀

vlada111
8. dec 2012

@pipka noooo zatiaľ nič, mám krpatú celý deň hore 😒

dajna11
8. dec 2012

pre dcérku,miluje vlkov tak toto by mal byť akože vlk🙂 😀 😀 😀

anibas
8. dec 2012

@dajna11 krásne slečny 🙂))))))) a si skúšala isomalt ?????? normálne ma to láka 😅 😀

zsuzsu
8. dec 2012

😀 😀 😀 😀 Co som nasla 😀 Dcera je Twilight manicaka {aj ja} tak chcela na narodky taku tortu. To je uz stara fotka ale myslela som po nej ze umriem 😀 zacala som to zdobit az ked som sa vratila s poobednej, no hroza ved to aj tak vyzera 😲 😲 😀 😀 a minuly rok som si pomohla s Edward babikou 😀 Inak tie muffinky akoze chlpate su vlci 😀 len aby ste vedeli.

zsuzsu
8. dec 2012

tu su fotky

dajna11
8. dec 2012

@anibas no aj mna to láka ,pozerala som že niejeten sáčok až tak drahý....možno raz skúsim,bojím sa toho tvarovania za horúca...toto sú rozpustené bonpari v trúbe....inak je to vyzorovo niečo podobné ,lebo ved rozpustený cukor je to tiež,len sa to nedá ťahať a tak.. 😀 😀

lamps
8. dec 2012

moja DJ tortička je hotová 😅 😅 😅. Slúchadlá ma teda poriadne potrápili, pôvodne mali byť položené na torte, ale sú ťažké a neviem, či by obstáli pri prevoze a keď som na ne pripevnila tú "obruč" , ktorá ich spája, začala sa mi lámať 😝, aj riadne nervy som mala, zajtra ráno si prídu po tortu, tak som to musela vyriešiť takto. Ale som celkom spokojná, je to taká typická chlapská torta. Jaj a mimoriadne som hrdá na tú strunku na kábli, ani som nerátala, že sa mi tak podarí 😀

janula.h
8. dec 2012

@lamps waaaaaaaaaaw!!!

lucula73
8. dec 2012

@lamps tie sluchadlá sú bombové 🙂

jakelina
8. dec 2012

@lamps je suprová 😉

pipka
8. dec 2012

@vlada111 ano ano, vyskakuje z torty ako stripter 😀 😀 😀 z polystyrenu 😀 😀

pipka
8. dec 2012

@vlada111 nevadi zlatik, davam vam cas 😉 ved ked bude po novom roku kludnejsie, dame spicha 😎 aj keby nespinkala...u nas na balkone v kociku sa spi jedna baaasen 😀 😉

pipka
8. dec 2012

@lamps ty brdo...dokonalaaaa 😵 😵 😵 este mi raz povedz, ako to robis, ze mas ten spodok na torte tak rovnulinko odrezany...toto mne sa snad nikdy nepodari 😝
ked aj celu tortu mam super, ale dole aspon na centimetri mi to vzdy ujde a celkovy dojem v pr... 😠 😀

pristela
8. dec 2012

@lamps úúúúžasnááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisix
8. dec 2012

@monikapo krasne a prosim te, ty oci jsou malovane? JAk na takove oci jit aby byli tak pekne, mrkate ???? Dekuji

jakelina
8. dec 2012

Zrovna jsem se dívala na FB, že tam jedna maminka tady od nás z Opavy vložila dort. Váha pět kilo, plus perníky a za 800,- korun a ještě jim ho zavezla i domů. Nechci sem dávat fotku, kdyby to tu náhodou četla. Ale musím říct, že můj první byl krásně rovně potažený proti tomu jejímu. Ale o to ani nejde, jak vypadal, ale o tu cenu. Já se pak ani nemůžu divit, že 200,- korun za kilo se zdá všem moc, za pracné dorty beru i 250,-. Nevím z čeho peče, psala tam tři druhy krému a korpusy nevím jaké. Normálně to nechápu. Za ty peníze na tom nemůže vůbec nic vydělat a řekla bych podle vzhledu, že je to doma dělaný mléčný marcipán a ještě se dělá i s potahem.

yukki
8. dec 2012

@mariann2 ty voleeeeeeeeeee..........tá husquarna...to je terno! Ta ja bez teho ani nezomrem, aby som to neoskúšala....v motore je cesto, hej?

lamps
8. dec 2012

@pipka Janka, normálne vyhladím vrch torty žehličkou a potom boky najprv tak, že tú oblú stranu mám dolu a opatrne pritláčam tou žehličkou hmotu smerom dolu ku podložke. Potom si žehličku otočím a urobím to isté, ale druhou stranou, na ktorej je taká ostrá hrana a tiež podotláčam hmotu ku podložke. Pekne sa mi tam urobí taká čiarka a po nej režiem radielkom, po odrezaní znovu prežehlím boky torty, to je všetko. Neviem, či som to jasne a zrozumiteľne vysvetlila 😉

a všetkým Vám mooooooooooc, ďakujem za pochvaly 😅 😅 😅