Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
18. dec 2012

@nelinka0401 uričtě můžeš, šup s ní na mrazák. Já rozmrazuji v lednici, ale můžeš i při pokojové teplotě. Po rozmrazení, před použitím, znovu vyšlehat!

nelinka0401
18. dec 2012

@florentina super,dakujem pekne.nechám ju potom radšej pustiť v chladničke 🙂

pralinka25
18. dec 2012

@pristela k tym postavickam zvoniky ja ked som si este nepiekla pre nas tak som objednavala torty pre nas hlavne pre maleho a tam ked som chcela viac postaviciek alebo nejaku vacsiu tak som si za nu musela extra zaplatit. naposledy ma vysiel vymodelovany krtko sediaci v aute 10 eur mimo torty. takze na tvojom mieste by som tie postavicky ocenila bokom a teta nech si premysli.

dedenini
18. dec 2012

@elienka no to ano... su dost rozlicne ceny... ja som dnes bola konecne v meste u nas a dajake som si pokupila ..u nas su take librovky obchody ze vsetko je za 1 libru... takze aj formicky uz nejake mam... a je to super, na internete by ma to vyslo min.. 2 az 4 lib. tak som usetrila... ale ked pojdem na svk..tak pokupim tiez dajake.. este cakam na par pomocok z netu a ide sa nato... 🙂

sisix
18. dec 2012

@nika222 ty jo tolik cukrovi, obdivujem te

lussy23
18. dec 2012

@nika222 peknučká
@tremonti krásna
@lokalistin krásnučká
@pipka pekné tortičky

nika222
18. dec 2012

@sisix dakujem 🙂 ked som to este v novembri slubila tak som si nevedela predstavit kolko toho budeee 🙂 A teraz viem ze to bolo prvy aj posledny krat taketo pecenie🙂

sisix
18. dec 2012

AHOJ HOLKY, POTREBUJI PORADIT. CHCI DELAT MALYMU CITRONOVOU NAPLN A .........NEMUZU NIKDE SEHNAT CIT. PUDINK. DA SE TO NEJAK NAHRADIT? CI NEMATE JINY RECEP KDE SE NEPOUZIVA PUDINK??? MOC VEM DEKUJI

sisix
18. dec 2012

@nika222 ja delal jen sousedce cca 1,5 kg

lussy23
18. dec 2012

@anibas krásna @elen83j peknučké. na jednej torte je také koliesko a tam je havko, čo to je?
@mamina1978 krásne bábenká

@ju11i na to že je prvá je nádherná aj tie tučniačiky
@rachel36a krásne myšky
@muffinka8 ďakujem. mne sa s malými zle robí. ale pokúsim sa. a ja mám rada na postavičkách aj an tortách nereálnosť, gulaté očká, guľatý nosík. Proste aby to nevyzeralo ako skutočný človek, to tam môžem rovno dať porcleánovú figúrku🙂 ale tie očká a nosík budem robiť teda menšie. ďakujem za rady.

mizulienka
18. dec 2012

baby robil iste uz niektora rafaelo gulky? mate nejaky osvedceny recept? neviem sa rozhodnut, ci robit zo suseneh mlieka aleb salka

sisix
18. dec 2012

@mizulienka me se posledni dva roky nepovedl ten z mleka. MAm ted recept ze salka od vecernice a vsem moc chutnaji, ja davam prednost tem z mlika. Ale ja mam smulu, pac jsem tele 😀

mizulienka
18. dec 2012

@sisix budes taka dobra a napises mi aj jeden aj druhy recept? dakujem krasne 😉

nika1985
18. dec 2012

@mizulienka ja robievam a je to so suseneho mlieka ak chces najdem ti recept viem ze tam idu aj tortove oblatky podrvene

muffinka8
18. dec 2012

@lussy23 vieš, ale ani tá baletka nevyzerá ako živý človek, ale ako taká milá bábika. A proporcie sú dôležité. Keď spravíš malú hlavu, nemôže nos zaberať veľkú časť. A veď aj tá baletka má guľaté očká.

ajka82
18. dec 2012

@sisix skus tento pozret ci sa pozdava http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23263 mozno aj do torty sa da pouzit

aduskatt
18. dec 2012

moja vecerna zabavka🙂

mizulienka
18. dec 2012

@ajka82 @sisix tento lemon curd som robila a je famoozny, ja by sm si s tym vedela predstavit tortu

ajka82
18. dec 2012

@aduskatt paradne 🙂 ... o jednej v noci mozno uz aj ja zavesim moju vecernu zabavku 😀

ajka82
18. dec 2012

@mizulienka ja som ho tie zchutnala 😵 len som ho este v torte nevidela, preto pisem ze mozno aj tam...

aduskatt
18. dec 2012

@ajka82 ja im este musim dorobit lyze a chcem gule na stromceky, ale to az zajtra, ked to uschne a dam foto az hotovych torticiek🙂 az niekedy cez vik

muffinka8
18. dec 2012

mandľové hviezdičky ... aspoň niečo sa mi podarilo 😀

strihalka
18. dec 2012

@aduskatt snehulaciky aj ja budemd delat🙂 muzem otazku, ajk si udelala ten bily marcipan, ci to je z fondanu?

sisix
18. dec 2012

@ajka82 dekuji, zlata

sisix
18. dec 2012

@mizulienka ok, prosim te a jaky korpus by si k teto chuti zvolila. Kter by dobre ladil? Dekuji

aduskatt
18. dec 2012

@strihalka je to Smartflex 🙂

strihalka
18. dec 2012

@aduskatt a to co je a kde se to sehnat? da s etim potahnout aj torta?lebo mam v planu neco takehoto stvorit jako svuj dort😀

janula.h
18. dec 2012

ahooj baby chcem sa spýtať ktorá ste z BB ? jedna kámoška si chce nechať upiecť tortu a nechce ju viezť z PP takže ak máte niektorá záujem tak napíšte do IP 🙂 diky

aduskatt
18. dec 2012

@strihalka da sa to kupit v eshopoch a je to na potahovanie........kuk stryko google🙂)) fondanova hmota

strihalka
18. dec 2012

@aduskatt hej hej, nemam problem kouknout ale nekjdrive se zeptam, ci se s tim da aj potahovat 😉