Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
6. aug 2010

Dělám z tvarohu, šlehačky a zakysané smetany..🙂

maca77
6. aug 2010

@sisa.b tak ja ten karamelový krém urobím tiež s maslom, nech nám torta všetkým chutí .... 🙂

zdenallicka
6. aug 2010

Hejdi a ještě taky můžeš obalit oříšky v čokoládě..🙂 A nebo si udělat jakoby pralinky nebo nějaké kuličky a ty naskádat nahoru..🙂 Anebo růže..🙂

rybca
6. aug 2010

@maca77 tak ja som prave dorobila ten salcovy krem, tu je margarin iny, nie je ho tak citit ako na sk, takze to v pohode, ale dala som podla navodu 300g a stacilo by aj menej, nabuduce dam 250 a potom kostnem a uvidim

bianca
7. aug 2010

dobre ranko.Tak je tu sobota rano a ja uz netrpezlivo ocakavam vase vytvori 😵

reruna
7. aug 2010

@rybca budu dneska taky dělat salkový krém - poprvé 🙂 ale budu do něj dávat máslo, už se na něj těším, určitě bude dobrý, doufám, že se povede a na zítřek chystám jen takový malý obdélníkový dortík, přiznám bez mučení, že použiju kupované medové pláty z tesca a naplním to tím salkovým krémem a chci to potáhnout MMF,jestli se mi ten obdélník podaří a nějak to nazdobím, máme s mm výročí svatby, tak to bude takový malý sladký dárek, myslíte, že tam mám dát ještě borůvkový džem k tomu? nebo jen ten krém?

zdenallicka
7. aug 2010

@reruna Určitě můžeš marmeládu použít, já ji cpu všude..🙂 No a co se týče krému z uvařeného salka, tak já do něj zašlehávám ještě hodně rumu - to pak nemá konkurenci..🙂

reruna
7. aug 2010

@zdenallicka jo rum by byl dobrej, ale náš malej určitě bude chtít ochutnat - teda ten starší 🙂 , tak radši bez rumu a marmeládu teda dám 🙂 dívala jsem se na mmb na tvoje recepty - jsi moc šikovná

zdenallicka
7. aug 2010

@reruna Díky moc...🙂 Hele, tak až synátor vyroste..🙂)

hejdita
7. aug 2010

@zdenallicka dekuju na tebe sem myslela ze ty me das hezky typ na ten dort....ja chci delat dvoupatrovy protoze to bude i s opekanim asi selete tak tam bude vice lidi a budu delat ty ruze jak sem psala ....dekuju jeste jednou 🙂

zdenallicka
7. aug 2010

@hejdita Nemáš zač, krajanko... 😵

alionuska
7. aug 2010

..pre nedostatok casu vas necitam dievcence moje...malej Saške idu vrchne zubky..a kazdu volnu minutu venujem jej..teraz ma obdobie ,ze chce stale na fit lopte skakat...aspon trochu pochudnem! 😀 😀 Aj ked uz 2kg isli dole...ale to asi z vycerpania..pridavam vam moje najnovsie vytvorceky! kuk 🙂

alionuska
7. aug 2010

..a ten kolotoc v kuchyni je tusim este krajsi..pod umelym svetlom 😀 😀

na vysku mal pol metra🙂 😀

anibas
7. aug 2010

pekný víkend - máme rovnaké myšlienky 😀 😀 😀 manžel bude mať 19.8.. narodky a chcem mu urobiť tortu - ale on nemá rád MMF a zbožňuje bielu čokoládu a tiež mi zavadia čokohmota v chladničke 😀 😀 😀
takže už hľadám na nete inšpirácie 😉 😉
veľmi pekné čoko torty má HeRa na dortomanii http://forum.dortomanie.cz/gallery/album.php?al...
a sú tam aj postupy na výrobu ozdôb z čokolády

anibas
7. aug 2010

@alionuska opäť kráááásne - a máš nový stojan - všakže ? 😉
tá slzička je na dvojoslavu ? či rybár rád pestuje aj orchiee ?
a tie krysoveverky si musíš urobiť do mrazáku do zásoby !!! 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
7. aug 2010

Ali, nádherné!!! 😵

alionuska
7. aug 2010

@anibas dakujem...no stojan som kupovala len na tuto tortu...skoro ma vykotilo..stal 27eur... 😨
Veverky uz viem..mam ich namakane 😀 😀
A slza bola pre manzelov..on rybar a ona ma rada orchidee,tak som to mala nejako sklbit na jednu tortu...a napadlo ma to vyriesit takto.... 😀
@zdenallicka dik 😉

sisa.b
7. aug 2010

@alionuska nadhera 😵 taky kolotoc mam vymysleny pre moju malu k narodkam 😀 len mam predlohu trosku inu.

ja pridavam svoje dielo

sisa.b
7. aug 2010

som to odoslala este pred nacitanim 😀

bianca
7. aug 2010

@alionuska standartne uzasne.ten kolotoc ma dostal totalne.Myslim ze naklady na stojan sa ti vratia okamzite ak toto uvidia potencionalny zakaznici.Je do genialne a dokonale

@sisa.b no to su teda vydarene kozenky.Len aby ta este neoslovila neaka klinika plast.chirurgie a budes tam chodit na bocaky silikonovat 😀 😀 😀 😀 😀

nadulici
7. aug 2010

ahojte, tak tu je moja MInie....

@alionuska tie su nadherne.... 😵 ,
@sisa.b take cicky by som aj ja brala 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀

benjik
7. aug 2010

@nadulici náááádherná

anibas
7. aug 2010

@sisa.b suprové aj s podprdou aj bez 😀 😀 😀 😀

@nadulici chutnučkááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ako si robila obrysy čiernou ?

didiana333
7. aug 2010

Ach žienky...chodím sa sem niekedy pokochať na vašich výtvoroch.... 😵 😵 😵 niečo náááááádhernééééééé 😵
Také ste šikovné....klobuk dolu pred vami všetkými...mne sa to pečenie hrozne páči,aj by som sa pustila do toho,ale potrebovala by som to vidieť naživo...ja som taká trubka nechápavá....velmi krásne tortičky dokážete.... 😵 😵 😵

sisa.b
7. aug 2010

@nadulici ta je nadherna 😵 😵 😵 to malujes rucne? 😕

nadulici
7. aug 2010

@anibas malovala som vsetko stetcom, bola to makacka, ale islo to celkom dobre....

anibas
7. aug 2010

@didiana333 daj si napr.

https://www.youtube.com/watch?v=osC5SRtEg5k

a potom už len podobné videá - ja som sa takto naučila 😉

sisa.b
7. aug 2010

@nadulici a to malujes len tak, ze pozeras na obrazok? 😕 ved to mas presnu kopiu 😵

nadulici
7. aug 2010

@sisa.b taky picasso zasa nie som.. 😀 😀 😀
obrysy som mala predtlacene z papiera na potah, ale skoro vsetky sa mi stratili, ako je to elasticke

didiana333
7. aug 2010

@anibas ďakujem za tip...idem sa vrhnuť na študium toriet..... 😉