Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
7. aug 2010

tak uz si uzivam jahodovy jovokrem 😀 mnam

bianca
7. aug 2010

@nadulici u nas v obchodiku na dedine malej vraj rastlinnu maju a udajne je litrova.Urcite skusim buduci vikend.Zajtra mam v plane piskotovu s trasenym mandarink. kremom a na vrh cokoladu.Len dufam ze sa to nezgrcne

sisa.b
7. aug 2010

@bianca traseny je dobry, ja ho pojdem pchat buduci tyzden do torty 🙂

bianca
7. aug 2010

@sisa.b ja som ho este nerobila aj ked ingrediencie mam nakupene uz opakovane.Ja som stale davala len kupovane od dr.Oetkera a teraz zasa len salkovy.Zajtra premiera.Strasne sa na to tesim.Akurat ze to dam asi len na plech

nadulici
7. aug 2010

@bianca ten traslak je dobrucky, nam velmi chutil... 🙂 nema sa ti preco zgrcnut....drzim palce....

bianca
7. aug 2010

tak ma ide trafit.Matka vrzla moju slahacku dnes do omacky,Mam iba kyslu smotanu.Neaky napad?

sisa.b
7. aug 2010

@bianca kupit novu slahacku 😝

bianca
7. aug 2010

@sisa.b no to hej lenze na dedine asi tazko daco v nedelu splasim.Och ako mi chyba nasa Ostravska mini vecierka.Pani tam mala uplne vsetko

vinka
7. aug 2010

Ahojte baby.No mi sme už z dovolenky doma a bolo super.Tak a ide sa piecť.Na víkend mám dve torty. 😉 Už to začína.už mám aj na 21.8 motorku.Som zvedavá ako to zvládnem. 😝

benjik
7. aug 2010

@bianca a co tu kysanou smíchat s jogurterm,žerlatinou,pořádně osladit,přidat ovoce a dát ztuhnout?

sisa.b
7. aug 2010

@bianca ja mam jeden recept na ananasove rezy z receptov zo zivota. ten bol super a myslim, ze by to slo aj s inym ovocim. uvaris si zlaty klas, priiesas kyslu smotanu a mas krem hotovy. len ho prekladas s ovocim 🙂 navrch sla este slahacka, ale urcite sa to da jest aj bez nej

sisa.b
7. aug 2010

@vinka vitaj z dovolenky 🙂 ako bolo? a co ides piect?

vinka
7. aug 2010

Juj baby potrebujem dáky krém čokoládový ale nesmie byť maslový.Nejaký tvarohový alebo smotanový.Bože prosím poradte mi ☹

vinka
7. aug 2010

@sisa.b joj bolo super a idem piecť dáku s oplátkou nevidela som lebo si ju sami objednali a donesú oplátku.Ale takú tortu do kila a pol 😒 .Asi laskonku urobím 😠 😀 😀 No a potom malej sesternici idem robiť s chobotnicou 🙂

bianca
7. aug 2010

juj dakujem.Asi skusim to so zl.klasom a dam tie madarinky.Moze to byt dobre nie?Navrch cokoladku

zdenallicka
7. aug 2010

@vinka Vyšlehej si tvaroh s cukrem a rumem, přišlehej hustý čokoládový pudink, želetinový ztužovač a máš kakaového lipánka... 😵

sisa.b
7. aug 2010

@vinka to mas na zakazku taku mini tortu? 😕 ved to sa ani trubu neoplati pustat, na tom nic nezarobis 😒 a co tak original parizak? len slahacka s cokoladou? alebo ta slahacka z ladovych gastanov?

benjik
7. aug 2010

@zdenallicka ty ten rum cpeš fakt všude 😀 😀 😀

zdenallicka
7. aug 2010

@benjik No já si bez rumu nedokážu krém představit... 😝 Přijde mi to mdlé a bez šmrncu...

zdenallicka
7. aug 2010

JO a co se týče malých dortů - všem říkám, za pod 2,5kg nepeču!! Na tom se fakt nedá vydělat..

bianca
7. aug 2010

@vinka ja som robila : tvaroh-velmi jemny,kysla smotana,cukor,kakao alebo van.cukor a trosku masla.Vsetko vyslahat a nechat ztuhnut.Maslo neslo ho citit a je dobry

zdenallicka
7. aug 2010

Vinko, jinak doporučuju tento zákusek... Ten krém je skvělý a určitě by šel zakomponovat do dortu..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=16775

bianca
7. aug 2010

@zdenallicka tak ten skusim.Mnam

benjik
7. aug 2010

@zdenallicka tak to jo,to já nemůžu mě dítě olizuje metličky

zdenallicka
7. aug 2010

@bianca Já jsem ho dělala kolegům na mé narozeniny a pořád měli málo..🙂

zdenallicka
7. aug 2010

@benjik V jednom roce, jo? 😕 😅

bianca
7. aug 2010

@benjik to vazne? 😕

zdenallicka
7. aug 2010

No jestli jo, tak si se stravováním moc starostí asi neděláš..🙂 😅

sisa.b
7. aug 2010

holky, u nas sice mala neoblizuje metlicky, ale z korpusov mi zje pri kazdom peceni pozehnane 😝 pre nu musim aspon kusok naviac upiect, inak mi tu chodila po zemi a vyjedala omrvinky, co mi popadali 😅