Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
31. dec 2012

taky se přidávám s přáním všeho nejlepšího do Nového roku 😉 hlavně zdraví, ostatní se poddá 🙂 jen tak mimochodem mě chytly záda, takže pozítří mažu k dr. 😝 jsem totál. lazar 😠

jakelina
31. dec 2012

@vecernicci já ti to říkám pořád - šetři se víc. Nikdy nemůžeš všem vyhovět a až ty budeš nemocná, tak ti nikdo za ty tvoje krásné perníky a dorty nepůjde domů pomoct se postarat o děti a domácnost. Zdraví máš jenom jedno a tělo se ozve, když ho přepínáš. 😉

zsuzsu
31. dec 2012

Tak moja rychla na dnesne party 😝 a tento rok urcite posledna 😀 Tak som robila to mascarpone krem so slahackou a s mandlami .
Baby prajem vam aj vasim rodinkam len a len to najlepsie do Noveho Roka 🙂

vlada111
31. dec 2012

@dm1 Dani neverím, ty taká pekárka? Dúfam, že sa podarilo. Ja zase tvrdím, že na kysnutom som nič nedá pokaziť 😒 Zato na tých tvojich čokoládových sa dá toho pokaziť ozaj veľa.

njonja
31. dec 2012

Dievcata,vsetko dobre do noveho do noveho roku , halvne veeeela zdravia a prijmnych zakaznikov..no anove vyzvy v peceni🙂

njonja
31. dec 2012

@zuzka7512 a co to je?

lucinka
31. dec 2012

babule nepíšem sem často, ale dobré rady som od vás vždy dostala... za to vám chcem poďakovať... 🙂 a v tom novom roku zaželať hlavne veľa zdravíčka a nápadov na ďalšie krásne tortičky... 🙂

vlada111
31. dec 2012
ajka82
31. dec 2012

joooj, milaciky moje...ked uz ste ratali, ja mam za sebou 96 torticiek(s dvoma extra pokusnymi, co mi aj deti do toho statocne babrali) 😉 plus neviem kolko figurok pre mamicky pre deticky bez torticiek
to len tak 😝

micmo
31. dec 2012

@anibas Dekuji, kuknu se tam 🙂

kikina84
31. dec 2012

náš prvý výtvor 🙂 Zvonilka

luciahromadkova
31. dec 2012

@levandulka3 dakujem

luciahromadkova
31. dec 2012

Štastný a úspešný Nový rok 2013 všetkým a ďakujem za rady a pomoc 😉

frlka
1. jan 2013

@zuul ahoj, tu torticku Mickye...si mala obrazok, ci si to sama vykrojila? Je kraaaasna 🙂

rapunzel1
1. jan 2013

Tortičky pre mojich drobcov. Petríkovi k narodeninám a Sárke k meninám. Tak sme včera oslavovali silvestra aj sviatky našich drobcom.

zuul
1. jan 2013

@frlka obrazok som mala, vystrihla z vykresu a potom len vyrezavala. 🙂

pristela
1. jan 2013

@rapunzel1 jee, ze gratulujemeeeeeeeeee 😵 😵 😵
Tá Sárkina to je akaá 😕 to je vsetko plnka a len taky tenky pasik cesta? neznám, co to je?

rapunzel1
1. jan 2013

@pristela ďakujem. Áno, to je len taký tenký plát. To je môj vlastný hokus pokus, ale ja osobne to zbožňujem, to sú pláty ako na medové rezy, pálený karamel s múkou. vajcom a herou, ale hrooozne dlho sa to roztápa spolu, a potom gúla za tepla, makačka, ale hrozne dobré, a urobila som k tomu karamelovú plnku /upálený cukor, zaliať mlieko a karamel puding plus maslo/ a citrónovú / šťava z citronu mlieko, citron puding a maslo/. ja to lubim viac ako hociaký inú tortu. Tie pláty zmäknú,proste mňama, ani neni cítiť, že by tam bolo niečo suché.

eliska22
1. jan 2013

haha baby mne to stále nedalo, že by som upiekla len 78 tôrt, tak som to dnes znovu počítala a že 115 😀 😀 😀 😀
no nie som ja trúba????? ani počítať neviem 😝 😀

zuzka7512
1. jan 2013

@njonja sú to také mini žemličky z kysnutého cesta v ktorých je maslovo-syrová nátierka a vložená klobáska...boli dobré,len sa tak po nich zaprášilo... 😀

dm1
1. jan 2013

@vlada111 juuj ale da sa pokazil by si sa divila 😀 . Aj vcera som prvu davku tych mini hamburgerov piekla tak dlho ako je v recepte a su tvrde jak kamen tak som zarabala druhu a piekla kratsie a to sa konecne podarilo 😎

dm1
1. jan 2013

@njonja ja som to robila podla tohto receptu aj som tam dala aj kusok syra, cherry rajcinky a salatu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38203

pristela
1. jan 2013

@rapunzel1 ahaaa 😀 tak to nic pre mna , viac kremu nez cesticka , ale torticky sladkéééé 😵

maca77
1. jan 2013

KRáSNY NOVý ROK ...
... pripíjam na zdravie, pripíjam na šťastie...
... a pripíjam aj na lásku, bez nej to nebude ono 😉

... a hlavne nech Vám to pečie 🙂

pristela
1. jan 2013

Holky, tak moja silvestrovská 😅 teda absolut netusim , ci si to pani predstavovala takto bo po tortu dosiel jej manžel 🙄 a tomu to teda bolo absolutne jedno čo to je 😖 tak som v napätí dalej

eliska22
1. jan 2013

@pristela podľa mňa si to takto ani nevedela predstaviť 😉 určite bude spokojná 🙂 a teda máš môj obdiv ako sa dokážeš vysporiadať s takýmito objednávkami 😉
a ešte otázka to je všetko z MMF aj tá ružová? a čo je to presne za farbu ?

pristela
1. jan 2013

@eliska22 ach mi nieco hovor , tí co prisli napriklad pre to srdce na krst , stáli s nim na chodbe asi 5minut a pozerali z kazdej strany , chlap si este aj kvokol aby videl aj spodok torty 😕 až sa mi ruky potili 😅 teda oni si robili srandu, ze vsak je uzasna no ale ja na nej videla milion chýb tak som len tŕpla ci ich aj oni uvidia 😀
A farba- vsetko je MMF okrem tej syto ruzovej 😀 ta je zo smartflexu a farbicka wiltonka Rose 😉

eliska22
1. jan 2013

@pristela juj škoda, som myslela, že mi poradíš ako zafarbiť takto mmf 😝 😀

vlada111
1. jan 2013

@dm1 aha, tak to mi nikdy nenapadlo. Ja pečiem také tie klasické kysnuté báleše s mrveničkou a teda tam sa mi to ešte nestalo.

vlada111
1. jan 2013

@pristela no dokonala si to super, tak nech si aj trhnú nohou, keď nebudú spokojní. My sme 😀

pristela
1. jan 2013

@eliska22 zafarbis aj mmf ked urobiš presne podla receptu na čoko mmf len s tou bielou coko, ale musis presne pomery dodrzat inak sa rozpadne a miesto likeru ci co to tam ide som ja davala smotanu abo obyc mlieko 😉 len mne sa to nechce uz zarabat 😅 tak pre taketo pripady mam doma vzdy smartflex 😵