Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
1. jan 2013

@eliska22 hlavne, že máš zamestnanie 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
1. jan 2013

@pristela pomer korpus plnka si môžeš zmeniť, cesto je veľmi podobné chuťovo marlenke, ale viac karamelové, ako si ho vyvaľkaš na hrubo, tak ho budeš mať aj hrúbku plnky, ale u nás zase korpusy nejdú, ja by som ani tortu nemusela robiť, len plnky do misky a dať im lyžice do ruky, to by mali najväčšiu radosť 😉

eliska22
1. jan 2013

kočky viete mi niektorá poradiť kde kúpiť také tie pokrútené sviečky na tortu? najlepšie Pezinok, Modra, Bratislava....dík
objednať cez net by som to už asi nestihla, potrebujem ich na sobotu mojej krpatej k narodkám na tortu 😵 a strašne ich chcem 😝

njonja
1. jan 2013

@dadka212 wooow, sa mi dych zastavil pri tom pocte!! Prosim ta, to kedy akoze stihas???? To je straaasne cislo!! A medzitym chodis aj na dovolenku?? No, tak ja mam mojich 65 😀 je to ako vtip pri tych tvojich🙂

@pristela, moja, krasna torticka.-) Ake bolo to zadanie, neviem to tu dozadu najst☹

njonja
1. jan 2013

@rapunzel1 vyzera fantasticky ta torta!!! Prosm ta, plnky som pochopila, ale to s tym palenim s mukou a gulanim ci co..to mi celkom nie je jasne :_( Ako si to prosim, robila? Ja som daky hotentot...

bambula1307
1. jan 2013

zenicky prajem vam do Noveho roka len to najlepsie, vela krasnych torticiek kolacikov a spokojnych konzumentov. Nech ste vsetky zdrave a vesele..vsetko naaaaaaaaaj 😉

rapunzel1
1. jan 2013

@njonja ďakujem veľmi pekne... to je taký fest starý recept, málokto ho robí, lebo je dosť pracný, ale nám v rodine veľmi chutí, postup je takýto, upáliš si 3 lyžice kryštálového cukru, necháš to ochladnúť, vedľa si do nádobky dáš 7 lyžíc mlieka 150 g cukru, 50 g hery rozpustenej, 1 vajíčko a za kávovú lyžičku sódy bikarbony, toto všetko dobre rozmiešaš a naleješ na ten vychladnutý karamel a začína to najzdĺhavejšie, pomaly zahrievaš, aby s karamel pustil a miešaš, aby sa to všetko spojilo, keď máš z toho tekutú zmes, tak to horúce vyleješ do 450 g hladkej múky a varechou miešaš, inak by si sa opálila. Potom horúce rozdelíš na toľko častí koľko chceš a vygúlaš, ako to bude chladnúť, bude to tuhnúť, keď ti pôjde tažko vaľkanie šupni to na chvíľku do mikrovlnky, ja to robím aj počas valkania, časť vyvalkám preložím, mikrovlnka a znova gúlam. Pečiem tak na 180 krátko asi nejakých 7 minút, budeš to vidieť, zmení to farbu a urobí bublinky. Po upečení vyhodíš a neboj sa keď budú pláty tvrdé ako kameň. Po 2-3 hodinách s plnkou zmäknú a pri krájaní torty, už sú ako páperie. Táto dávka stačila na celú túto tortičku. Mala som to vyvalkané na 4 plechy a rezala som si ich poto do tvaru ako som chcela. A lepšie je to piecť na papiery na opačnej strane plechu, keď dávaš už druhý, teplo plechu ti ho pomôže dotvarovať.

sisix
1. jan 2013

@rapunzel1 kdy ma u vas sara svatek u nas je az v rijnu

frlka
1. jan 2013

@zuul super, dakujem za radu. Tak idem najst na webe 😉

rapunzel1
1. jan 2013

@sisix u nás je to 19.1. a nechceli sme robiť takmer v jednom mesiaci dve oslavy, tak to robíme naraz a v lete majú zase Petrík meniny a Sárka narodeniny behom 2 týžňov, tak to tiež robíme spolu

sisix
1. jan 2013

@rapunzel1 No vidis a ja bxch rekla, ze to budeme mit stejne, hihi. M yto mame az na meniny super. Sara je v dubnu, a pak rijen a davidek cervene a bohuzel 30,12

njonja
1. jan 2013

@rapunzel1 dakujem moja!!! Vyzera to suoer recept! usim niekedy vyskusat🙂

aduskatt
1. jan 2013

@rapunzel1 medove platy ti teda nezavidim, som sa ich dost narobila, kym som byvala u nasich🙂 kazde vianoce museli byt🙂

dada2007
1. jan 2013

babenky.......torta kamion......máte nejaké inšpirácie????? nie z Cars, ale normál kamion pre dospeláka......dakujéééééém......

rapunzel1
1. jan 2013

@aduskatt no je to sranda, aj mne sa o nich v našej rodine sníva 🙂 😝 😝

viera6
1. jan 2013

Prajem štastny novy rok!

viera6
1. jan 2013

pridávam koláčiky...

aduskatt
1. jan 2013

@rapunzel1 ja ich uz nerobim🙂) ale pamatam si, ze som robievala vsetko v jednom kastroliku, len som davala pozor, aby to neuslo z hrnca🙂

dada2007
1. jan 2013

@lifinka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 juuuuuuuuuuuu................to je on 😵

lussy23
1. jan 2013

@pristela tortička je krásna. Pre trojročnú? 😲 😲 😲 😲
@rapunzel1 nádherné
@luciahromadkova krásny obrázok. Na to že má dcérka len štyri rôčky krásne kreslí a vyfarbuje.
@kikina84 krásna
@zsuzsu krásne

abriela
1. jan 2013

@frlka krem je husty, lebo do slahacky davas ceru a ide tam vela masla. Robila som ho len 2x.
Ak chces biely krem,mozes skusit aj pribinackovsky - ten je tiez husty ako slak a mne chuti viac.

frlka
1. jan 2013

@abriela dakujem 🙂 asi teda skusim ten pribinacikovy. ten je snad lepsi, lebo je biely a potrebujem ho zafarbit na 3 rozne farby 😉 vdaka.

larah
1. jan 2013

@dada2007 už sa teším na fotošu....viem pre koho to bude 🙂

dada2007
1. jan 2013

@larah ale hybaaaaaaaaaj 😕

pristela
1. jan 2013

Moje zlate dakujeeeem 😵 😵 😵 😵 teta si ma sice po dovezeni torticky domov pridala za priatela 😀 ale či jej torta vyhovovala nedala vediet , tak moooc dakujem za vase pacitka 😵

@njonja ach andelicka no zadanie : presne taku istu ako mam v albumoch Nema !!!! ....leeeeen.. biely potah, syto ruzova kabelka nahrdelnik nausnicky , ale inak preeesne taku istu ako je Nemo 😀 😀 😀

@lussy23 ano pre trojrocnu 😅 pani takú nakazala , že taku chce malinká 😀

pingu1
1. jan 2013

@viera6 kokooooos jakeeee kolaciky. mnaaam

viera6
1. jan 2013

@pingu1 dakujem 😉 akurat som si zabudla odfotit parížske rožky a zemiaky 😝 no neva mam ich na hlavnej foto 🙂

aduskatt
1. jan 2013

@pristela tak keby jej nechutila, tak by ti to v ramci priatestva asi aj dala vediet🙂))