Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
7. jan 2013

@dadka212 díky, no niečo takéto 😉

denisak77
7. jan 2013

@zdenallicka ja som dávala ten polistirén a bolo by dobre keby si zákazníčku prehovorila,leboje to ľahké a keď to našpajľuješ je to super,punčovina je veľmi ťažká,tiež som zákazníčku prehovorila a nakoniec súhlasila keď som jej to normálne vysvetlila,a je to dokonalá guľa ,normálny človek pochopí,však nech si pozrie tie nádherné americké torty,koľko je tam techniky katastrofa,tu by bola len jedna pol.guľa,ja len toľko

mishulle
7. jan 2013

prosím poraďte, kluci slaví v únoru společně narozeniny, jeden si vymyslel buráka a druhej autobus sammyho, nemám s 3D dortama zkušenost a navíc ten tejden budu s klukama sama doma, tak nevim zda píct sama s nejasnym výsledkem nebo objednat

dada2007
7. jan 2013

@dadka212 dani a nie je tej plnky vela? ved 3 tvarohy a 2 mascarpone to je 1250 plus ten cukor............nie je to vela? 😕

dadka212
7. jan 2013

@dada2007 zatial sa nikto nesťažoval 😀 u mňa pýtajú vela plnky, nech sa im nepráši z huby 😀

dada2007
7. jan 2013

@dadka212 tak je pravda, že sú ludia, čo pýtajú menej alebo aj viac........a napr. ked robíš parížsku šlahačku do tohto priemeru, teda cca 24-25 cm, tak robí z kolkých šlahačiek? dakovaaaaaam

dadka212
7. jan 2013

@dada2007 parížsku robím štandardne z 2 šlahačiek (2 šlahačky, 2 čokolády) ak pýtajú viac urobím z troch...

zdenallicka
7. jan 2013

Holky, nemáte nikdo ten rybářský dort? Byl nádherný a já blbec si ho neuložila..:(

dada2007
7. jan 2013

@dadka212 jj, ja tak isto......dakujem 😉

jakelina
7. jan 2013

@zdenallicka já vím který myslíš, ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje ta kočka co ho sem dávala. Ona moc nepřispívá, má dva chlapečky.

artepf
7. jan 2013

@zdenallicka
@jakelina holky, nevím, jestli není náhodou řeč o mně (nechci si teda fandit), já to tady vždycky tak jednou za dva dny prolítnu a jinak tady opravdu moc nejsem, ale dělala jsem tento rybářský dort, pro mého dědu k 77. narozkám. Ta budova je "rybárna", kde je děda skoro pořád, je obecní rybářský hospodář, to píšu jen kvůli tomu, že se mi tam moc nehodila, i jsem ji tam ani nechtěla dávat, ale dělala jsem ji přesně podle skutečnosti a děda byl fakt dojatý, že je na dortu všechno tak, jako doopravdy 😀 😉 .

florentina
7. jan 2013

@artepf dort je krásný a teď jsem se fakt od srdce zasmála....děda byl dojatý, že je na dortu vše tak jako v reálu...prosím a kde to je? Manžel sice nerybaří, ale jestli tam máte takové vodní pany, tak manžel by se určitě nechal přemluvit 😀

artepf
7. jan 2013

@florentina jé tak teď jsem se upřímně zasmála taky, když si to čtu - samozřejmě vše až na tu mořskou pannu 😀 😀 😀 , teda spíš rybníkovou než mořskou - jsem jí udělala dva copy, aby vypadala aspoň trošku vesnicky 😀 😀 😀 . Tak takových manželů nerybářů by asi bylo víc 😅 😀 😀 😀 😀

artepf
7. jan 2013

a ještě moje poslední dva dorty z minulého roku, ale možná už jsem je sem dávala, nepamatuju si to 😕 🙂

zdenallicka
7. jan 2013

@artepf TO je ON!!! Díky!!! 🙂

artepf
7. jan 2013

@zdenallicka teď ještě čtu, že jsi se ptala, jak na tu kouli z Mickeyho klubíku - musí to být opravdu koule jako v té pohádce?
Já jsem dělala takovýhle dort a to tak, že jsem mezi dvě Fidorky vložila špejli, rozpuštěnou čokoládou jsem je slepila, obalila do marcipánu, ještě nahoru jsem vložila dvě párátka, na která jsem napíchla uši a potom jsem to všechno zapíchla do dortu a spokojenost s dortem byla veliká 😉 .

mariann2
7. jan 2013

@zdenallicka ja som guľu v clubhouse robila z polystyrenovej gule, upozornila som ich, že je to polystyrén a nikto sa nesťažoval http://www.facebook.com/media/set/?set=a.385046... , je to praktické, guľa je ľahká a pekne okrúhla

wera.g
7. jan 2013

Ahojte, nádherné tortičky ste popridávali 🙂 Síce oneskorene, ale prajem vám všetkým šťastný Nový rok, nech sa vám splní po čom túžite a nech vám tortičky idú od ruky 😉
Ja pridávam zopár mojich najnovších. Krásny dník vám prajem 🙂

mariann2
7. jan 2013

@wera.g všetky tortičky vydarené, ale tá so žralokom je perfektná 😀

jakelina
7. jan 2013

@artepf jo jo, myslela jsem tebe a nemohla jsem si vzpomenout na nick 😀 😀 😀

lokalistin
7. jan 2013

baby musim sa vam pochvalit mam tu taku susedu nieje tu dlho je to nevesta jednej starej pani co tu byvala tu dali do nejakeho penzionu pre starych a teraz su tu oni. mala na vianoce pokazenu trubu tak mi hovorila,ze nemoze piect a strasne jej to vonalo, ked som ja piekla tak som jej nieco zaniesla par vianocnych keksikov a odvtedy mi furt nieco nosi jest. som jej dneska povedala,ze uz nech mi nic nenosi,lebo len priberam a tak sme trochu kecali a dosiel aj jej muz. Oni su asi tak 60mozno este starsi. A hovoril,ze ked sa vratim z dovolenku uz bude vsetko z toho bytu prec.
Ja mam tento mixer(obr.1) a raz mi vyletela metlicka a odvtedy mi buchaju jedna o druhu chcem to reklamovat len neviem ci uznaju. tak reku ak maju po starej nejaky mixer a nepotrebuju tak by som sa potesila a on hned, ze mame aj 4 pod hned ti aj dam a dal mi tie dva dalsie obrazky a este mi dal aj ponorny mixer .A predstavte si tie metlicky z tych dvoch pasuju aj na moj a tie nebuchaju takze problem je len v metlickach teraz mam tri perfektne skoro nove mixery sa vytesujem jak leco

lokalistin
7. jan 2013

inac ten jeden je bosch a ten druhy siemens ale su totalne rovnake uplne presne identicke len jeden ma modre gombiky a druhy sede s cervenym zaujimave nie?

dadka212
7. jan 2013

@wera.g perfektné torty 😵 úplne vidím pokrok... sú naozaj velmi vydarené 😵

dadka212
7. jan 2013

@lokalistin tak to poteší 🙂

luciahromadkova
7. jan 2013

@mamina1978 dakujem pekne 😉

dm1
7. jan 2013

@wera.g perfektne su vsetky 😵

luciahromadkova
7. jan 2013

@wera.g krasne všetky 😉

pipka
7. jan 2013

@dm1 a to ti my dani na svadobnu cestu ideme...len tak 😎 😀

luciahromadkova
7. jan 2013

@artepf perfektní lyžiari 😵a aj dedko-rybar

pipka
7. jan 2013

@pristela no moja, len si ty zbal poraadne topane, sak vies, ze nabehame kilometrov, kym tu naj cukraren najdeme, aby sme sa tam pofotili 😝 😀