Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
8. jan 2013

@dadka212 tuto bych si s chuti opravdu nedala 😀

florentina
8. jan 2013

@dm1 ty jsou všechny nádherné, děkuji mooooc. Všechny jsem uložila a dělala wauv 😉 ....
Strašně se mi líbí ta jakoby kytice, ale vzhledem k tomu, že s kytkami ještě nemám zkušenost, budu ráda, když natrénuji aspoň něco, tohle nedám, ale nádhera.
Naprosto dokonalá mi přijde ta tření - ta krabice. Myslíš, že všechno na ní je jedlé? Spona asi ne, ale myslíš, že ta mašle ano? Je to tak krásně sladěné, že netuším. A vůbec nevím jak na tu krajku na té krabici.. jak na ty její okraje, že to vypadá jak krajka???? Pokud tušíš jak na to, budu ráda...
Ale zatím mám jako favorita tu poslední, je nádherná, elegantní a přijde mi, že bych ji mohla i zvládnout...jako vím, že tak dokonalé to nebude, ale přijde mi to aspoň trošku reálné.

dm1
8. jan 2013

@florentina aj moj favorit je ta 3.krabica 🙂. podla mna okrem spony vstetko moze byt v pohode jedle len ta masla je este perletovana. Ten kraj hore myslim vypada len jednoducho nejakou listou odrezany pas hmoty obtoceny dookola a tie spoje su maskovane tymi perlickami - bodkami bud z bielkovej polevy alebo glazury. + dorobene bodky na tych oblukoch. To by kludne islo niecim takymto spravit https://www.modrykonik.sk/shopy/ine-pre-mamicky... a hore mozes spoj maskovat normalne bordurou perlickami ak mas take mensie. To na boku je bielkova poleva alebo glazura a tak sparatkom roztiahnute tie linky kdesi som na to video videla

florentina
8. jan 2013

@dm1 děkuji 😉 , tvé zkušenosti se nezapřou..já také myslela na královskou glazuru...no ta krabice je prostě dokonalá, jen se bojím, že v mém provedení by to nebylo tak nádherné. myslím, že i chytit tuto barvu je docela kumšt, ale zase bych možná mohla konečně využít barvy marcipánu a třeba by to s trochou Ivory šlo...zkusím to i tu glazuru na nějaký ten kvítek, abych viděla, zda to nebude v mém podání spíš patlanice. A ještě musím juknout po těch štrasových doplních, to ty dorty hezky oživuje...každopádně ještě jednou děkuji za tvé drahé rady i čas 😵 !

pipka
8. jan 2013

babulky vyuzijem vase aktualne tapetovacie chutky 😀 a prosiiiiiim nejaku tortuchu jednoduchu pre chlapa k narodeninam, nieco decentne ale nie k okruhlinam, ale k 69. narodeninam 😉

bo mne absolut dochadza inspiracia 😅 😅 ☹

kujeeeeem 😉

florentina
8. jan 2013

@pipka já mám uloženo jen to co tu nedávno bylo, takže to máš asi taky, ale kdyby náhodou ne, tak mě se z těch neutrálních, netematických líbí tyto

florentina
8. jan 2013

holky, všimly jste si, že jsem přidala ty dorty vedle sebe? ....Kdyby jste chtěly vědět jak, tak se nepteje 😎 , já to nevím 😀 ...podotýkám, že to mám uložené jako dva solo obrázky, tak je mi to záhadou...

pipka
8. jan 2013

@florentina ano ano tieto mam, ale neva, vdaka za kazdy napad a tip 😉
ja som rozmyslala nad nejakou skatulou tiez...ale za svet neviem akou 😕 😅 alebo nieco take neutralne..bo nema tam byt ani vek a ani meno oslavenca...cisto len torta 😉 tak ma zatial napadla len nejaka darcekova skatula..ale este uvidim....

pipka
8. jan 2013

@florentina to podla velkosti fotiek uklada, niekedy su pod sebou a niekedy ked su mensie, tak vedla seba...ani ja neviem ako, ale niektore sa mi ulozia tiez vedla seba a vacsie pod sebou 😉

florentina
8. jan 2013

@pipka no mě se líbí dárkové krabice s vínem, ale to máš určitě taky uložné 😉

florentina
8. jan 2013

@pipka aha, tak mě se to ještě nestalo, tak mě to překvapilo, je to jedno, jen mě to tak trklo...

florentina
8. jan 2013

holky dobrou....

pristela
8. jan 2013

@florentina zlatinko dojdi ku mne na kavicku a pomodelujeme spolu kvetoooov 😀 😀 😀 pozeram moje inspiracky , ja inteligent si zvacsa ukladam take nerealne a co isto nik neobejdna 🙄 no prosto som praktická žena 😀
ale tiez sa priklanam k tej tretej Dankinej krabici , tu das lavou zadnou treba si veriť !!!!! a tam sa da hodne zamaskovať 😀
a mam aj stranku s trblietkovymi tirtickami 😀 😀 😀

pristela
8. jan 2013

@pipka Pipuša nech dnes dobre spím :

pristela
8. jan 2013

@dadka212 bombova tortucha je ten pupkáč 😀 😀 😀 😀 som si uložeuuuuu 😵

pipka
8. jan 2013

@pristela dobru noc a sladke snicky moja 😵 😵 😵 dnes sa ti bude isto o anjelikoch snivat 😀 😉

pristela
8. jan 2013

@pipka si šalená , vsak noc je este dlhááááá 😀 kde bby som ja este isla spat, konecne o tu pospalo a je tu tichoooooooooooo 😵 😵 😵 😵

pipka
8. jan 2013

@pristela sak aj u nas konecne klud...ale som dnes hotovson 🙄 deti chore, furt tu niekto v noci nespi, uz som nespala asi tri noci..a ked aj deti su ticho, tak muz chrape 😠 🙄 😅 no co ti poviem...idem spat, muza som vykopla do pracovne, musim to vyuzit ze spim sama 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
8. jan 2013

@pristela zamyslas sa dobre to ma nenapadlo lebo tiez som to nejak do detailu nepremyslela 😀 este som to nerobila ale mas pravdu.

berunka1975
9. jan 2013

ahojte zenicky chcela by som vas poprosit o radu, aky korpus sa podla vas hodi ku pribinackovo-gastanovemu kremu, ktore ste robili, prosim poradte... dakujem...

jakelina
9. jan 2013

@berunka1975 čokoládový

jakelina
9. jan 2013

@pipka já taky teď špatně spím. Přestěhovali jsme malého z postýlky do velké postele k Matyášovi do pokoje a já tam pořád lítám přes celý dům a kontroluju a to se vždycky tak proberu tou zimou, že pak ležím než znova usnu a nadávám manželovi, že chrápe. Pak ráno nemůžu otevřít oči. Ale už je to lepší a dnes už krásně spal celou noc.
Já to nechápu, ti chlapi neslyší nic. Kdybych mu tu chůvičku dala deset centimetrů od ucha, tak s ním nic nehne. 😝 😝 😀 😀 😀

florentina
9. jan 2013

@pristela děkujiiii 😉! Žanetko, ty mě zlobíš s tou kávičkou...jak ráda bych k tobě dojela, navíc si něco pomodelovat, ale je to z říše snů.... Poukládala jsem hodně z tvých inspirací jsou nádherné, hlavně ty klícky a krabice. A je v pořádku, že si ukládáš samé nereálné inspirace, protože ty na to zaprvé máš je zrealizovat a zadruhé máš představivost, takže z nich dokážeš použít lecos i na ty dorty, co si někdo objedná... 😉

florentina
9. jan 2013

@jakelina jj, manžel dnes spal u s malou v ložnici, abych se mohla vyspat a já ho šla v noci vzbudit, že je vzhůru, ať se tedy postará....chrupkal spokojeně dál. Rostou jí teď špičáky, tak se budí....

berunka1975
9. jan 2013

@jakelina dakujem to som si aj myslela ze ten by bol najlepsi...diky moc

zsuzsu
9. jan 2013

Dobre ranko 🙂 Baby zasa som zvedava 😀 Chcem sa Vas opytat, ci kupujete uz hotovu zafarbenu pot. hmotu? a este jedna 😀 ked robite tortu napr. celu cervenu, hmotu zafarbite hned alebo az ked je na torte ( airbrush nemam )? Dakujem a pekny dnik prajem 🙂

salonka1981
9. jan 2013

Ahojte 🙂 Po nejakej dobe Vám pridávam moju víkendovú a včerajšiu 🙂

sisix
9. jan 2013

@zsuzsu barvim si sama a driv nez potahnu dortu.

janulkamartinko
9. jan 2013

Ahojte
prosim Vas neviete či stranka korunaplus funguje normalne ked pan Stano zomrel? ak ano neviete ako dlho trva zaslanie objednavky? dakujem 🙂

janula.h
9. jan 2013

žienky please ktorá tu robila takú motorku na tortu?? harleyku ???