Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
12. jan 2013

Ahojte ženušky 🙂 Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za vaše "páčitká", veľmi si vážim každé jedno od vás, naozaj ma moc potešili ! Nestíham sem chodiť moc často, tak vás nestihnem dočítať, ale idem poobdivovať vaše nádherné výtvory, ktoré ste popridávali 🙂

@lussy23 ďakujem, to vlasaté je ešte jedno dievčatko, bola to dvojtorta, pre dve oslávenkyne, z každej strany rovnaká, len iné dievčatko a iné meno a číslo tam bolo 🙂
@luciahromadkova moc moc ďakujem 🙂
@dm1 ďakujem veľmi pekne 🙂
@dadka212 Danka, moc ďakujem, teším sa, že sa ti páčia, že je vidieť pokrok. Snažím sa, verím, že budú len lepšie 🙂)
@mariann2 ďakujem moc za pochvalu 🙂

jakelina
12. jan 2013

@pristela malý jaký je šťastný, moc se ti povedl - šikulka jsi. Já bych si taky prosila takovou postavičku, kde budu mít nohy až do nebe, žádný zadek a velké prsa. 😀 😀 😀

nelly75
12. jan 2013

@pristela úúúúúžasné 🙂 🙂 🙂

pipka
12. jan 2013

@lamps ahaa, tak potom pardon, ale mne to bolo bez cukru malo sladke, kedze mascarpone je viac menej bez chuti a ja do slahacky cukor nedavam ked slaham...az potom do celeho kremu 😉

lamps
12. jan 2013

@pristela dievča, ja z teba umrem 😀 😀 😀, torta je bombová. Kubko vedel, že ty to dáš 🙂 🙂 🙂 a želám mu všetko naj...

levandulka3
12. jan 2013

@pristela neskutočná, nádherná no proste bomba, a ten cikajúci psík a taxikárova prehadzovačka 😝 no proste úúúžas

rapunzel1
12. jan 2013

Dobojované, poslednú som stihla chvíľu pred odovzdaním. 🙂 Ďakujem všetkým, ktorý mi poradili ohľadom tej polgulovej tortikčky, i keď mi to nevyšlo ako som chcela, vrchná menšia v pohode a spodná mi po zrezaní do tvaru a otočení začala durch praskať, tak nastala zmena plánu a totálna zmeny tortičky, volala som zákazníčke, že mi to tak nejde, či to môžem urobiť inak a dala mi volnú ruku, hlavne nech to je ako pre princeznú s volánikmi a čačkami, nakoniec bola nadmieru spokojná, že vraj krajšia ako vybrala, tak mi odľahlo, to je tá s orchideami. Tá s kremienkom a chocholúšikom bola pre môjho maléh do škôlky, a dinosauríkovú, tam som dinosaríkov nerobila ja, boli z cukru ako penová torta, to si doniesli z cukrárne od nejakej známej, lebo malý neznáša marcipán, tak všetko ostatné som dotvárala čoko do akože treťohorô či čo 🙂 🙂 🙂

lamps
12. jan 2013

@pipka to nič, ja sa nehnevám, žiadny pardón netreba 😀 😀 😀 asi záleži aj od toho, akú čoko do nej človek dá 🙂

pipka
12. jan 2013

@lamps v poraaadku moja 😀 😎 ja davam len Milku, ale ja potrebujem asi cukor na nervy 😅 😅 😀 tak ja este sladim 😉

dnes som mala take abstaky na sladke a doma nist 😅 😝 ze som si vybrala detske piskoty, natierala nutelou a zrala 😅 🙄 😅 no dovi dopo...to sa mi uz davno nestalo 😀 😀

pristela
12. jan 2013

@pipka jeemine fakt !!!!!! ale pehy mam aj Kubko 😀 a to najhlavnejsie som zabudla ☹ svagrina hned , že kde mám svoje prsa 😀 som jej , že tam som po ránu bez podprdy 😀 😀 😀

@dm1 pchaa , ty si jak moje decka 😝 😀 😀 to bola jedna z mnohych poziadaviek , ze musim mat štekle ,ale akoze tolko nervov ja nemam este aj to robit 😀

A holky odozva maleho uuplne fantastikuš , povedal , že peckaaa 😀 tak som bola šťastná jak blcha a obrovsky kamen zo mna spadol , ked uz on odobril , stačí mi to 😅 a pošuškal mi, že on takuto strasne chcel ale nemyslel si , že mu ju skutocne taku ťažku urobim, myslel si , ze mu urobim nieco ine lahsie 🙄 🙄 este , že mi to povedal až po 🙄

a holky moooooc dakujeeeeeeeeem 😵 😵 😵

rapunzel1
12. jan 2013

@pristela že waw mojo, nádherné si iná macherka 🙂

jakelina
12. jan 2013

@pristela a co ta moje postavička, ta by nemohla mít podpadky?????????? 😀 😀 😀 😀

lamps
12. jan 2013

@pipka ja Orion a tie tú veľkú chuť na sladké poznám aj ja, dnes som robila kysnutý koláčik so slivkami, marhuľami a orechovou posýpkou, pošlem ti? Alebo dobehni, ešte máme. Deti také neľúbia, tak ostalo aj na zajtra

jakelina
12. jan 2013

@rapunzel1 krásně se ti to podařilo, máš to hezky do obloučků. I ostatní dorty jsou supr

mima1311
12. jan 2013

@pristela ked sa o mesiac preberiem zo soku , tak si ju ulozim , nieze by som ju chcela kopirovat , lebo to sa neda , to je exkluziv eno - nuno .- ale budem ukazovat kazdemu ze co dokaze jedna sikovna baba - pardon 18 -ka 😀 ....a ta chlpata taxikarova hrud 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
12. jan 2013

@pristela vidis tak predsa bol spokojny! on ta asi pozna a vie ze ta treba vyhecovat nech je to ulne ze dokonale 😵

mariann2
12. jan 2013

@pristela užasná, vždy, keď pridáš tortu, mám chuť seknúť s pečením, čo torta, to umelecké dielko

mrka2
12. jan 2013

@pristela neskutocne 😵 😵 😵

lamps
12. jan 2013

@mariann2 Majka, ja mám podobné pocity 😀 😀 😀

pipka
12. jan 2013

@lamps mnaaaaaaaaaaaaaam, nedraaazdi 😅 😝 😅 bo sliny mam az na kolenach 😝 😝 😝 😀
preeesne to by teraz ukojilo moje chutove pohariky 😅 😅 😅 😀 😀 😀

lamps
12. jan 2013

@pipka ale čoby draždíť, to nie 😀 😀 😀 normálen sadni do auta, ja počkám koláčik nachystám a aj kávu urobím, že je noc nevadí. A ozaj aj tortu, čo máš u mňa v mrazáku si zoberieš domov 😀 😀 😀

dm1
12. jan 2013

@lamps aj ja sceeeeeeeeeeeeeeeem 😀

pristela
12. jan 2013

a ozaj holky, cele to bolo robene z MMF aj cele telá , len oblecenie Kubkove galoty, košulka , moje triko a moje vlasy boli smartflex.

@jakelina ale jasne, a poslem ti ju SK a CZ poštou 😀 😀 😀 to ti mozem hned poslat kustik hmoty , jednu gelovku a šparadlá 😝 😝 😝

@lokalistin , jasne zajtra ti to kuk , bo ted len lezim pred telkovnicou a ani palcom na nohe nehnem 😀

@rapunzel1 orchidkova krasnunka, a farebne uuuuuzasnaaaa 😵

lamps
12. jan 2013

@dm1 tak štartuj auto a poď aj ty, je ho ešte dosť

mimcak
12. jan 2013

@pristela No akože bohovsky sa ti to podarilo a tie detaily.Furt ju dookola podrobne okukujem.

njonja
12. jan 2013

Ahojte moje zlate, pridavam moju dnesnu. Na oslavu velkej lasky mojho maleho. Som smutna, lebo na ktorukovlvek osalvu ja moje tortuchy robim, nikde ju nenarazu a odlozia☹ A ja som malemu slubila, ze z nej urcite kusok dostane☹ Bola smutnucky..nerozumiem tomu ☹ co ich jedia v noci pod perinou?? Radsej ponukali s kolacom z krabice do Dr.Ottkara 😢

dm1
12. jan 2013

@lamps uz startujem metlu 😀

njonja
12. jan 2013

@pristela je fantasmagorickaaaaaa!!!!a tie ksichtiky!!!! Nemam slov!!!

lamps
12. jan 2013

@njonja jaj, ty si ďalšia provokatérka po @pristela 😀 😀 😀 torta je krásna

lamps
12. jan 2013

@dm1 otváram okno, z ktorej strany priletíš - máme okná na východ a na západ 😀