Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
13. jan 2013

@pristela Tys napsala POPSY..😉

Ajo, ty nejsi ani vdaná... no, tak to je super, bo já taky ne... 😀 A já jsem tě viděla dřív!!! 😠

pristela
13. jan 2013

@zdenallicka joo som to poslovenčila v mnoznom cisle 😀 ale vsak lussy je inteligentna by na to dosla , ne?

mrka2
13. jan 2013

no dievcata, idem aj ja popridavat svoje tortule. tento tyzden to bolo hrozne. pred vcerom som sla spat o pol tretej rano a vcera o druhej. a to som robila asi polku torty pri svieckach,kedze nam vypli asi na hodinu prud 😝

mrka2
13. jan 2013

este sa musim pochvalit,ze som dostala tringelt 4 ecka za tu krtkovu tortu 😀 to sa mi v zivote nestalo 😕 🙂

pipka
13. jan 2013

@pristela citam citam 😠 😀 😀

jakelina
13. jan 2013

@mrka2 já jsem dnes za tu kitty dostala tringelt pět korun. 😀 😀 No tak to u nás chodí. 😀 😀 😀

pipka
13. jan 2013

bola som na nakupe...najnovsie ma Tesco akciu na maslo ...0,89€ 😉

pipka
13. jan 2013

@jakelina majka, cim skor by ste mali prejst aj vy na eura...bude vam sice drahsie 😝 ..ale aj vyssie tringelty 😅 😀 😀

mrka2
13. jan 2013

@jakelina 😀 😀 no ja vacsinou dostavam presne na cent,tak preto som ostala v soku 🙂

jakelina
13. jan 2013

Já taky málokdy dostanu něco navíc, ale teprve od tohoto měsíce peču za 250,- a tak i tak se mi to zdá lepší, než za 200,- korun co jsem pekla předtím.
Včera jsem brala na oslavu tu krabici s vínem co jsem dělala a moc se líbila, tak mám radost. Byli tam i gratulanti z Prahy, už jsem jim pekla tři dorty a moc si chválili, že jsou výborné a hlavně levné. Prý si nechali tam péct v cukrárně a platili za kulatý dort s postavičkou 2500,- korun. Ale oni sem jezdí málo, tak si nechávají pro svoji holčičku upéct, když jsou tady a nevozí to domů. Tam když má oslavu s kamarádkami, tak kupují dort tam.

lubakajsova
13. jan 2013

viete mi poradiť ako mam urobiť fondan na tortu zo sušeneho mlieka alebo z marschmalov ešte som nerobila lebo sa bojim to pokaziť ako to mam urobiť?

mrka2
13. jan 2013

@jakelina fiha, to je aka palka?! no a vidis, predsa su ludia ochotni v cukrarni dat aj tolko za tortu a ani neceknu 😠

mrka2
13. jan 2013

@lubakajsova hned na prvej strane tak nizzsie mas od alenky recept na MMF. alebo si kup uz hotovu hmotu a mas pokoj. napr. Pasta dama top, Smartflex, K2 a pod.

alexandrakocikova
13. jan 2013

ahojte baby, prvýkrát sa pripájam do diskusie...začínam robiť tortičky, a už sa mi aj hrnú objednávky...pridávam pár foto.vy ako skúsené pekárky mi dúfam dáte nejaké spätné info...nemám žiadnu prax v cukrárskom priemysle.všetko si hladám na internete, ale niekedy by som potrebovala radu od vás...tak pevne verím, že tu nájdem všetko, čo potrebujem.napr,by som potrebovala radu...ako sa robí taká tá cukrová hmota? tá priesvitná, z ktorej sa robia napr. drahokami, alebo zrkadlo a podobne...že je najprv tekutá a potom, ked zaschne ostane priesvitná? alebo ako mám robiť písmenká na tortu? mám takú lištu s abecedou, ale nechápem ako to mám s ňou robiť...nejde mi to.na všetko používam pasta dama top special.aj na poťah aj na modelovanie.prosím o radu

zdenallicka
13. jan 2013

@pristela J8 jen, že pod správným názvem je té isnpirace víc..🙂

eliska22
13. jan 2013

kočky moja priznávam odfláknutá torta, už som nevládala po tej 3 poschodke ☹ švagrovi som túto niesla na 50 ku, bol z nej úplne nadšený, kto ho pozná, tak presne vie prečo slovenský znak 😀 torta chutila všetkým, sa zalizovali a hneď pýtali na mňa kontakt, ale bolo to zvláštne byť na oslave a pozorovať ako chutí torta 😝 😀

lussy23
13. jan 2013

@mrka2 krásne tortičky
@alexandrakocikova krásne dielka. šikuľka si.
@eliska22 parádna

eliska22
13. jan 2013

baby tento víkend som sa fakt pokochala tými Vašimi výtvormi.......perfektné ani nejdem osobne menovať, je Vás veľa 😵 😵 😵 😵

kacka1234
13. jan 2013

Zienky nemate nahodou nejake torty s temou sudoku? to co som nasla na nete sa mi nejako nepozdava 😒 a dakujem za pacitka vsetkym boli to moje prvy pokus o kvety neboli dokonale ale vsak babka ma 85 a ocka jej uz tak nesluzia takze bola spokojnost maximalna 😀

pralinka25
13. jan 2013

@pipka nevies dokedy plati akcia na maslo?

florentina
13. jan 2013

@alexandrakocikova ahoj a vítej. Na ty ozdoby z cukru se prodává v cukrářských eshopech speciální cukr, jmenuje se Isomalt.
Jakou abecedu přesně máš? Jsou různé s vypichovačem či bez atd., tak práce se řídí i tím. Ale obecně vyválet hmotu mezi dvěma igelity, nechat trochu zaschnout, obtisknout abecedu, než ji zvedneš pojezdit po ploše /aby se písmenka oddělila/ a zvednout a na tom igelitu přenést na dort.

florentina
13. jan 2013

@kacka1234 já jsem dělala takovýto s křížovkou, ale to se dá změnit...

vecernicci
13. jan 2013

holky, zase tady přibyly náááádhery, fakt je na co koukat 😵 😵 😵
tak přidávám i já moje z tohodle týdne

sisix
13. jan 2013

@vecernicci hi hi ta zenska je snehurka ????

vecernicci
13. jan 2013

@sisix ne to je mrtvola 😀 ale v lehce zimní atmosféře 😀 😀 😀

sisix
13. jan 2013

@pristela
@zdenallicka

z ceho se delaji, je na ne recept ???? To se mi libi. Bych udelala na oslavu male. dik

sisix
13. jan 2013

@vecernicci kdo to chcel ?????????????

sisix
13. jan 2013

@vecernicci pohrebaci 😀

dm1
13. jan 2013

@lubi22 veru nemam taky recept ale si myslim ze na pernicky by to v pohode slo pripadne na linecke take zdobenie ale aj na muffiny sa da vela vyuzit

dadka212
13. jan 2013

@alexandrakocikova ja mám zatial len jednu radu, vymeniť pasta damu špeciál za inú hmotu 😅 tie kvetinky a postavičky ti nikdy neuschnú ako by mali...je tvrdá, keď sa torta krája lepí sa na nôž a tým, že je taká tvrdá sa torta pri krájaní deformuje....ja som ju mala minulé leto a des, videla som na oslavách čo sa dialo s tortou pri krájaní....