Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

verunkah
13. jan 2013

@janula.h prosím Tě, jak si docílila toho, že už ten marcipán nemáš tak lesklý?? a taky, že to vypadá jako od profesionála? 🙂 je to změnou potahovky a zkušenostma?? nebo je za tím ještě něco víc? 🙂

njonja
13. jan 2013

@pralinka25 tak to aj mna! Este maslovu by som si trufla, ale slahackovu..neviem...

dadka212
13. jan 2013

@njonja bratova frajerka oni bežne doma zmrazujú torty aj s poťahom čo ostanú aj šlahačkové a po rozmrazení sú vraj super no ja neviem ja by som to nejedla 😝

njonja
13. jan 2013

@dadka212 ved to, ja by som si to tiez netrufla 😖

janula.h
13. jan 2013

dikes baby 😀 dajte aj vy 🙂 určite to budú super fotky 😉
@verunkah no je to iný poťah tá prvá je Falošný marcipán mliečny robený tá druhá je PDT 🙂 a je za tým cca 180 toriet 🙂

verunkah
13. jan 2013

@janula.h já právě taky dělala z mléčného marcipánu ( chutná nám ze všeho nejvíc), ale na vzhled to bylo vždycky nic moc i když jsem se strašně moc snažila 😅. No jsem si to myslela, že to je praxí 🙂. A to PDT je co?

dadka212
13. jan 2013

@janula.h no pekne si sa vyšvihla 😉

florentina
13. jan 2013

@njonja kamarádce jsem dělala s pribiňákovým krémem a čerstvýma jahodama a pak mi říkala, že ho zamrazila. Tak mě to zaskočilo a říkala jsem jí, že s tím nemám zkušenost a bála bych se toho. No po asi měsíci dělala nějakou párty a na základě toho, že tam jedli ten dort, tak si u mě někdo objednal dort, že prý takhle dobrý nikdy nejedli...takže to asi jde 😉

luciahromadkova
13. jan 2013

@njonja kdesi som citala na nejakej tortovej stranke, ze pudingove kremy sa nemaju mrazit, ze to nie je dobre, tak si myslim, ze ani slahackove a mascarpone. Inak maslo davam zmazit ak kupim viac a je v pohode, takze maslove asi hej. Raz mi zostala puncovina- ja davam odrezky z korpusu a maslo vymiesane s cukrom, niekedy pre chut dzem, a ked som to vybrala bolo to ok, ale je pravda,ze to bolo asi po 3 dnoch. Ale veru, mrazit celu tortu sa mi zda cudne, a veru ja by som to nejedla aurčite by som to neponukal hostom a toboz nie detom.
Mam ale odskusane mrazenie sacherovej torty- tam ide korpus, dzem a coko navrchu a v pohode.

njonja
13. jan 2013

@luciahromadkova , @florentina...ja by som si to tiez moc nevzala na triko🙂 Ale asi niektori s tym nemaji problem 😀 no a ked si este na to niekotri objednaju, asi sa to da..mozno to niekedy vyskusam na dakej minitorte...ale radsej to nebudem ponukat klientom 😉

pralinka25
13. jan 2013

tie maslove su fakt v pohode akurat je dobre zamrazit hned ked su cerstve ale ako pisem my sme zamrazili len dva kusky. ale v podstate po rozmrazeni naozaj chutila aj bola konzistencne uplne taka ako predtym.
kazdopadne ak niekedy budem robit pre nas slahackovu s mascarpone asi skusim jeden kusok zamrazit

luciahromadkova
13. jan 2013

@njonja aj ja si myslim, ze zgrlosia a nechapem, ze niekto spravi oslavu pre deti a ked deti chcu tortu tak ju nenakrajaju.... ved to ako keby si im dala hracky, a nemohli by sa s nimi hrat iba na ne pozerat....

levandulka3
13. jan 2013

@pipka peciem.sk a aj natortu.sk ja mám odtial dokonca jedny aj s holubičkami

dadka212
13. jan 2013

@njonja a k tortám čo si spomínala, že nekrájajú na oslavách to je tiež nad moje chápanie 😅 ja čo viem, tak vždy sa ledva čaká kým sa rozkrojí torta 😀 ak sa boja že neostane tak nech objednajú väčšiu pre boha, za sprostosti ludia vedia tak tolké prachy a za tortu nie? to tie deti poteší asi najviac na oslave a keď je tam ešte tortová fontána alebo sviečky ...ja keď som ešte nerobila torty a objednávala som pre nás do rodiny pre cca 10 ludí až 5 kg torty, ved čo sa nezjedlo som zabalila každému a aj my sme si nechali na druhý deň ku káve 😝

njonja
13. jan 2013

@luciahromadkova , @dadka212 presne tak! Ako med cez sklo lizat ☹ tych deti mi je najviac luto.. A ta kocka, co si ju objednavala, maju obrovsky dom 300 m2, luxusne zariadeny (luxusne na nemecke pomery!!), cize fakt na take nieco ako tortu peniazky maju☹

luciahromadkova
13. jan 2013

@dadka212, @njonja podla mna je to preto, lebo vedeli, za ta @njonja je uzasna vyborna super, tak ju chceli zjest sami a cudzim ved stacia tie kupovane umele kolaciky 😀 , alebo sa este chceli pochvalit niekomu...., uvidi @njonja kolko zakaznikov pribudne, po tej oslave /co jej jasne vsetky zelame 😉 / a deti urcite budu pytat, ved ked vidia uzasnu tortu jasne, ze aj oni chcu, ked oslavuju, uvidis ci su zgrlosi aj tí dalsi alebo objednaju....

luciahromadkova
13. jan 2013

@njonja 😀 no si nemohla objednať teda 2 poschodia a dat detom so spodnej a vrchnu si dat do vitrinky???? 😀 😀 😀

dadka212
13. jan 2013

@njonja niekedy mi príde, že tí bohatší sú skúpejší ako tí čo žijú "z ruky do huby" 😝 a tie deti tomu nerozumejú potom sú sklamané....mali objednať väčšia aleb teda 2 torty, nemyslím si, že by ich to nejako finančne poznačilo...

gabina275s
13. jan 2013

dievčatá ešte rýchlo vám sem pridám čo som dnes robila manželovi na narodeniny, taká rýchlovka, trošku som ju odflákla, to vidno ,že bola na doma a to som sa tu inšpirovala, ked som ju tu dnes u jednej našla 😀

gabina275s
13. jan 2013

@luciahromadkova ja si na vianoce vždy dám do mrazáku za krabičku koláčov z každého druhu nech mám aj k novému roku a nikdy im nič nebolo robím to už dlhé roky, ale mrazím ich čerstvé nie že ich nechám 3 dni a potom

melinda26
14. jan 2013

@dadka212 ani ja bysom to uz nejedla 🙂

dajna11
14. jan 2013

@luciahromadkova dakujem,no aj hadica je dobrá.už mám nápadov čo porežem,až sa bude manžel čudovať🙂

huxy
14. jan 2013

mohli by ste mi prosím poradiť,akú plnku dať na obyčajný biely korpus,aby bolo chutné.chcem dať na plnku ešte nakrájané banány.ďakujem vopred

mizulienka
14. jan 2013

@huxy mozes kludne dat parizsky krem, ja sm teraz robila, vanilkovy korpus, parizsky krem a banany

huxy
14. jan 2013

@mizulienka ďakujem,a smiem poprosiť recept?ešte som robila len pár plniek,túto nie.a môže sa tá dať potom aj pod poťahovku?

mizulienka
14. jan 2013

@huxy ja davam 2 slahacky a 200g cokolady, slhacku dam do hrnca, nalamem cokoladu a varim, kym sa cokolada uplne nerozpusti, nesmie to vriet....
po vychladnuti dat do chladnicky na noc, resp na 12hodin...potom vyslahat v tej istej miske, v ktorej to bolo v chladnicke, neprelievaj to do nicoho ineho...krem sa potom lubi zrazit.

to je cely krem.

mizulienka
14. jan 2013

@huxy pod potahovku nie, je tam slahacka, tie slahackove rozpustaju potah.

huxy
14. jan 2013

@mizulienka ďakujem,no len ja potrebujem taký recept,kde ide maslo,keďže to budem aj poťahovať.a keďže chcem robiť poschodovú tortu,a jedno poschodie bude iná plnka /karamelová/,a ak by som tú dala,tak neviem,či by sa tie chute nebili,hm?

mizulienka
14. jan 2013

@huxy nevadi, ze plnka nie je maslova, ja tak bezne robim, parizsky dnu do torty a potom obtriem celu tortu maslovym kremom...ja davam maslo zmiesane s prask.cukrom a odrezkami, rozmixujem na hladku kasu.

huxy
14. jan 2013

@mizulienka ďakujem 😉