Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
16. jan 2013

@dadka212 lebo ten pav ma byt bielo-zlato-zlty 😝 a tieto pierka su biele, vyzera to ako paperie...celkovo som z tej objednavky trochu nestastna, neviem sa s tym stotoznit, bojim sa tej farebnej kombinacie ☹

anibas
16. jan 2013

@lamps prekrásna planéta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pristela
16. jan 2013

@maya30 ja by som "pravé" perie na tortu nedávala , nie každý to má rad a mne osobne je to...bŕŕŕŕ 😅 neboj to das , urobiť perie na pstrosa nieje až tak ťažke, uvidis ked to budeš robit, kup si obycajnu kovovu vykrajovacku na velkonocne vajíčko a mas to/teda pokial nemas doma nejaku slzickovu vykrajovacku/ na tie spodne ovalne konce mozes otlacit tu kosticu taky vejárik a hotofka , uz len nalepujes od spodu hore , držím palcoky, neboj si šikovná, zvládneš !!!!! 😵

maya30
16. jan 2013

@pristela no ved to ze brrr...ked som videla brká hned som si predstavila kde boli zapichnute a teraz to mam pichat do torty 😝 😝 😝 no ale vidis ked si mi prisla takto do rany, ako sa da prosim ta skombinovat zlata so zltou, ja tomu furt neviem prist na chut 😖

lenuska311
16. jan 2013

dobry babby idem piect prvu tortu potrebujem radu vzdy som tuto akoze plnku davala na korpus ale teraz idem robit tortu potahovanu K2 tak sa spytam ,ze ak dam medzi dva korpusy taku plnku vyslahanu zo slahacky ci mi to nejakym sposobom neposkodi korpus ci nebude rozmoceni a tak.....
a este otazka nejaky fajn postup na dobru ale fakt dobru cokolladpvu plnku??

pristela
16. jan 2013

@maya30 oj v tomto tazko poradit ked neviem ako bude vypadat ☹

florentina
16. jan 2013

@lenuska311 šlehačka a spol. pod potah nemůže, rozpouští to potahovky. Takže naplnit uvnitře, ale zvenku obmazat máslem s cukrem, popř. kakaem, zbytky korpusu atd. Prostě jde o to máslo, to může pod potah. Nechat vychladit a potahovat.

vlada111
16. jan 2013

@jakelina krásny jedlý komiks 😀

jakelina
16. jan 2013

@vlada111 děkuji 😀 😉

timotejkabrejkova
16. jan 2013

Jéj toto som našla na nete veľmi sa mi ta torta páči. Čo vy na to?

daducha
16. jan 2013

@lamps perfektnéééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵

timotejkabrejkova
16. jan 2013

Aj táto torta ma zaujala že kaktus 🙂

zuzmor002
16. jan 2013

@dadka212 Prosím Ťa, a ako si robila tie dlhočizné vlasy? Ja na to používam pretláčač na cesnak, ale tam toľko hmoty na také dlhé vlasy nevojde.

slulu24
16. jan 2013

😀

slulu24
16. jan 2013

🤐 🤐

maya30
16. jan 2013

baby mam poziadavku na tuto tortu - ze vraj do 5kg 😕 ja viem ze sa to neda, ale chcem pani napisat ake priemery by to boli, mate nejake tipy ?

maya30
16. jan 2013

@pristela v pohode...ani ja neviem ako bude vypadat 😀 😀 😀

jakelina
16. jan 2013

@maya30 já bych jí ze srandy napsala, dole 12 pak 7 a pak 3 cm 😀 😀 😀

dadka212
16. jan 2013

@zuzmor002 je to cez lis na cesnak, len som to nezrezala ale znova naplnila pretlačila, znova naplnila pretlačila a keď mali dlžku akú chcem tak som to odrezala a nalepila na hlavu 😉

maya30
16. jan 2013

@jakelina no asi tak 😀 ale nie, vazne - este by mala byt v kazdom poschodi ina plnka, jedna je samozrejme ovocna 😅 podla mna len na potahovku musim pocitat 2kg, a kde je zvysok ? 😨

jakelina
16. jan 2013

@maya30 no ti lidi nemají soudnost, abys to pekla v plechovce od mandarinek ne?? A dělala tři krémy z 10 deka másla jeden ne?? 😀 😀 😀

florentina
16. jan 2013

Tak děvčátka, dělat tedy pro rodinu to je opravdu zážitek...jak si mamka vymýšlí s tím dortem jsem už psala a teď na mě nastoupila moje dvouletá dcerka, která už velmi dobře mluví a přišla s tím, že na dortu chce zvířátka a kočárek...tak zaprvé nevím jak na kočárek a zadruhé nevím jak to dát dohromady....původně ještě chtěla mašinu...tak to bude divočina...nějaké nápady?

timotejkabrejkova
16. jan 2013
jakelina
16. jan 2013

@florentina zvířátka v džungli houpají kočárek. Do něj dáš mauglího 😀 😀 😀

florentina
16. jan 2013

@timotejkabrejkova super, děkuji...a asi tuším kam, ale tento odkaz je přímo na toto téma v kterém jsme 😉
@jakelina no jo, ale já už mám vyrobené ovce a prasata 😅

jakelina
16. jan 2013

@florentina no tak to změníš na farmu

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@florentina Aha tak to ti nepomôžem no ovečky by mohli byť okolo kočiarika a prasiatko no keď nebude papať do večera 🙂 ale nie veď pre šťastie tam daš prasiatko dáš mu na krk štvorlístok 🙂 😒