Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
19. jan 2013

@glee elegantní dortík a parádní fotka

anibas
19. jan 2013

@drobec33 MMf takto sýto nezafarbíš - kúp si hotovú poťahovku - dobrá farba je aj Sugarflair Claret - nieto to volá Bordó

vlada111
19. jan 2013

@1zaza je vymakané

glee
19. jan 2013

@florentina dakujem 😵 o to mi islo, aby bola elegantna, tak zrejme to vyslo 😅

dm1
19. jan 2013

pridavam tu svoju zabudnutu 😝. bola na zelanie

dadka212
19. jan 2013

@glee myslíš kruhové? to bol priemer 24 všetky

alexandrakocikova
19. jan 2013

@pristela ajoj,pls chcela by som si kuk tvoje vytvory..mas nejaku stranku alebo fb?

lussy23
19. jan 2013

@glee tá je krásnučká
@ajka82 krásne tortičky tá s tymmotim je nádherná a myška angelika je krásne namaľovaná
@1zaza suprové auto
@dadka212 krásna tortička
@eliska22 krásne muffinky

lussy23
19. jan 2013

@jenie123 krásne tortičky
@dajna11 nádherný
@mimcak krásne tortičky

lussy23
19. jan 2013

@levandulka3 krásne tortičky
@alexandrakocikova krásnučká
@mariann2 krásnučké dielko
@pristela nádhera

lussy23
19. jan 2013

@dm1 krásna

pristela
19. jan 2013

@alexandrakocikova 😅 juj, že aka kontrola 😕 bojím , bojím , ale obhajujem , že pečiem málinko 😅 tu si mozes kuk čo len chces od vymyslu sveta 😀 😀 😀 tortickove albumy tam mam niekde dva : https://www.facebook.com/zanet.marodiova/photos...

dadka212
19. jan 2013

@pristela tak teraz neviem kto si robí prdel 😀 😀 😀 ja som väčší odborník možno tak v počte ale nie v prevedení 😉 ty si iná liga 😵

1katuska73
19. jan 2013

ahojte babenky,krasne dielka vsetko si ukladam a tu je moja dnesna pre nasu babicku,korpus coko,plnka jogurt+ovocie,vaha 3,5kg.

pralinka25
19. jan 2013

@1zaza no to auto vyzera jak ozajstne. je super. prosim ta ako robis kolesa. z coho? teda co je vo vnutri?

ajka82
19. jan 2013

@lussy23 dakujem 🙂

lussy23
19. jan 2013

@maya30 tortička s pávom aj princeznovská sú nádherné.
@jankaferancova peknučký koníček
@eliska22 úžťasný sumec
@katulkaaaaaa krásne tortičky
@dada2007 krásnučké dielka
@gabina275s krásny dinsoaurík
@tinamk krásna tortička aj postavičky
@mrka2 krásne tortičky
@salonka1981 nádherná tortička a najkrajšia akú som tu dnes videla
@rapunzel1 krásne tortičky

lussy23
19. jan 2013

@1katuska73 krásnučké dielko

lussy23
19. jan 2013

@monikapo krásne tortičky. čo sú to za postavičky na tej druhej? také som ešte nikde nevidela.

vecernicci
19. jan 2013

holky prosímmmmmm ještě jednou 😉 dobrý osvědčený recept na punčový dort a zálivku a před potažením pomazat máslem s cukrem, že ?

1zaza
19. jan 2013

@vlada111
@lussy23
@florentina
@dm1
@pristela
@eliska22
@pralinka25 všetkým vám ďakujéééém
@pralinka25 kolesá robím zo sojových tyčiniek, len sa mi nejak nedari urobiť tú správnu veľkosť a vypiplať disky :(, sojové tyčinky používam na modelovanie veľmi často

vecernicci
19. jan 2013

@1zaza tak to mi povídej, já je táááák strašně nerada dělám, ale o to víc je po mně chtějí 😝 😀 máš ho super bavoráčka jak živej 😉

pipka
19. jan 2013

no...a do zajtra mam pokoj 😉
orechovy korpus, rum, dzem, parizsky krem a lesna zmes, 3,5 kg

zajtra zas...teraz ma caka poschodka 😝

pipka
19. jan 2013

no a foto pochopitelne 😀

njonja
19. jan 2013

Ahojte kocky, pridavam moju smutnu torticku. Dokoncila som ju pre kamarata mojho syna dnes o 3:35 rano. A o 4:15 zomrela moja babka... a dnes mam narodeniny 😢

vecernicci
19. jan 2013

jinak tady jsou moje dva a ještě jsem dělala nějaký řezy a rolády, ale to už ani nefotím a ještě mě zítra čekají dva dortíky a to jsem měla ještě ve středu v diáři jen jeden 😝

vecernicci
19. jan 2013

jo a ještě bych mohla dát ty fotky 😀

pipka
19. jan 2013

@njonja uprimnu sustrast ☹ torticka naadhernaaa 😉 a vsetko najlepsieee 😵 😵 😵

pristela
19. jan 2013

@vecernicci ach , ja cakala ze ti poradi niekto iny, bo sa mi nechcelo pisat 😀 😀 😀
ja robievam korpus z tohto receptiku : http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/puncova-po... , ale naposledy som robila tu krivu puncovu normal z mramor korpusu /bledy+ruzovy/ a bolo to tiez super/potrebovala som pevnejsi korpus/ medzi davam ribezlovy dzem .
Torticku poskladas, zalejes zalievkou , nechas si jeden plat suchy, ten suchy das uplne na vrch uz poliateho dortiku/tento posledny uz nepolievas, nechas ho suchy!/, vrazis do chladnicky a pomaly !!!! postupne zatazujes/prvu hodinu polozis na to plech, druhu das na plech kilo cukru atd atd pokracujes/ nezatazuj naraz !!!! bo ti vsetko vytecie a splaskne ti korpus , ak robim 3D puncovu nezatazujem vobec. ak vyteka šťava- nestresuj a len zberaj kuchynskou papierovou utierkou 😀 , takto nechat naj cez noc, rano vytiahni a celu tortu preklop na konecnu ozdobnu podlozku , tym padom budes mat ten vrchny suchý korpus dole a pohlti ti prebytocnu zalievku ak by jej tam este bolo privela, pak obmaslujes/maslo+cukor+korpus/das zachladit a normal potahujes 😵
ak dodrzis to otocenie so suchym korpusom nemusis sa bat vytekania zalievky aj ked jej tam das hodne/ono to zhltne vazne vela, ludia maju radi mokry puncak 😀 / , mne prva puncova vytiekla a splaskla , des a hroza, plakat sa mi chcelo ☹ ☹ odvtedy som ich robila uz viac a tento vymysel sa mi osvedcil na 100% ak som nieco vynechala pytaj 😀

macamac
19. jan 2013

ahojte dievčatá 🙂
nestačím sa diviť nad vašimi výtvormi - ste neskutočne šikovné 😵

ja som kedysi piekla aj na svadbu, v rámci rodiny len a svojim deťom

ale zostala som lenivá- a už nepečiem torty 😀

tak sa chcem spýtať- ktorá ste blízko Nového Mesta n/v?
by som potrebovala tortu na február. Ďakujem 😉