Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
21. jan 2013

@njonja
....................... a este by som ti aj tak napriek tejto situacii, chcela popriat, vsetko len to naj k tvojim narodeninam...... 😉 🙂

blcha
21. jan 2013

@mamina1978 ked najdes neaku dobru tortu na 30tak to potesis aj mna ja idem robit sebe mozem si spravit co chcem ale vobec netusim ze co chcem najskro budem asi robit dve troty prvu len tak malu gulatu chcem ked pridu svokrovci tam asi neaky kvet vymyslim lenze tie neviem moc robit ale sak ucim sa no na ten vykend mam aj prvu tortu co idem robit na zakazku a potom na dalsi vykend by som chcela poschodovu na oslavu kde budu vsetci moji surodenci, rodicia je nas skoro 20 takze chcem aby bola pekne a hlavne chcem skusit nieco nove ja nemam este vela tort vyskusanych ale budem vymyslat tak uvidim ci sa podari uz sa fakt tesim na pecenie kedze peciem malo tak sa vzdy tesim ked mam prilezitost neaku upiect 😉

lifinka
21. jan 2013

@mamina1978 jsem ten samý typ člověka jako ty...a zrovna ta princezna byl ten tip, kdy vše bylo na mě....jen chtěla čokokorpus....takže jsem to věděla od 11.12 a dort byl na 19.1. takže času habaděj a hle přišlo pečení a já byla v koncích, v noci nespala a stále přemýšlela, jak to vizuálně bude vypadat, pak jsem našla dort od vlaďky a aspoň trošku jsem se přiblížila představě aspoň o princezně, ale v ten den šlo pak vše samo, jak byla princezna na světě, asi je to nejlepší,když při práci, když to nechávají na tobě, aspoň u mě to tak funguje, můžu prolistoval net na inspiracích a stále hledám další náměty....tož tak u mě 😀 jen teda ty chutě, to je pravda, co chutná nám, nemusí chutit druhým...
"tak lovu zdar!"

lajbicka
21. jan 2013

Ahojte maminy, neviem koho sa mam opytat a tu pisu velmi sikovne maminy, mozno mi budete vediet poradit. Mame radi kolace alebo zemlovku, nakypy, na ktore sa pred koncom pecenia natrie sneh dotuha vymiesany s cukrom. Sneh by mal navrhu stvrdnut a schrumkaviet ako pri snehovych pusinkach. Stava sa mi vsak, ze zostane makky, taky gumovity, akokeby sa navrchu "spotil" kvapockami ,pritom recept pouzivam rovnaky. Neviete, kde by mohla byt chyba?

jakelina
21. jan 2013

@lifinka no to bude určitě nadšený, až na tebe čekat v ložnici a ty mu řekneš, že ještě musíš drátkovat kytky 😀 😀 😀

mamina1978
21. jan 2013

@florentina Jeeej to som rada, ze nie som sama, co ma take myslienky . Uz som si myslela , ze som nejaka vadna 😅 😅 😅 Musim asi menej pouzivat ten moj mozog a srdce. Ja sa snazim totiz vzdy vyhoviet ostatnym na 100 % a to nemam na mysli len koli tortickam , ale vseobecne. To je vsak nie vzdy mozne, a potom ma to trapi. Preto najradsej robim torticky ako darcek osobam, ktorych vkus velmi dobre poznam, a nie na objednavku znamych pre ich znamych.....

mamina1978
21. jan 2013

@lifinka jej si zlata, dakujem ti za mile slova 🙂 😵

florentina
21. jan 2013

@mamina1978 pod to bych se podepsala 😎

jakelina
21. jan 2013

@lajbicka to bude tím, že se to peče s koláčem ze kterého jde pára a sráží se na tom. Klasické pusinky se suší suchým vzduchem, při nízké teplotě a dlouho.

jakelina
21. jan 2013

@mamina1978 já jsem taky taková. 😀 😀
A co udělat fakt krásný vysoký hladký dort s jedním výrazným květem. Prostě taková ta dokonalá elegance, vše rovné, vyhlazené a elegantní. Dole jenom nějaký lem, který to moc nenaruší a nebude moc výrazný.

mamina1978
21. jan 2013

@jakelina To je krasny napad 😵 😵 😵 😵 😵 bolo by to take neutralne , no ale potom ako budem maskovat nepodarky..... ☹ ☹ ☹ ☹ ja nie som tak dobra , ako ty Majka ,a ako @pristela , @vlada111 a este niekolko nemenovanych sikuliek............ 😔 😔 😔

jakelina
21. jan 2013

@mamina1978 vždyť máš vždycky krásně rovné dorty, to dáš 😀 😀 😀 Já bych možná potáhla raději Smartflexem, aby to bylo fakt dokonale hladké.

mamina1978
21. jan 2013

@jakelina to tie fotky klamu a detaily zakrivaju viditelnejsie nerovnosti 😅 Ja nemam ani len zehlicku !!!!! 😅 😅 😅 ja hladim len rukami a hladkam predtym maslovy krem na hladsie ,aby to potom moc nebolo vidiet tie nerovnosti, ked tortu potiahnem. No a smartflex......ako sa to vola u nas ....nevies nahodou ?????? Lebo ja potahujem len s MMF 😕

jakelina
21. jan 2013

@mamina1978 to nevím, ale já myslím že stejně. Však zkus pohledat.

mimcak
21. jan 2013

Ahoj baby prosiiim rychlo niečo pre chlapa na 42r. Je jedno čo ma rad aj motorky tak možno môže niečo aj s tým.Ďakujem vopred za tapetky 😉 🙂

pristela
21. jan 2013

@lilliaan ja potahovala vlak thomas , davala som tu nedávno fotku tak tebe hodim uz len odkaz aby baby nenadavali ze to tu stale tapetujem len svojimi 😕 : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4036515...
ja to potahovala v kuse , ale dalo by sa aj po castiach ako holky radili 😵

@mamina1978 mojenko vies aka som ja vystresovana ked mi daju volnu ruku ??? 😕 😕 teda na deckych nie , ale pre dospelych aaaano , a ked mi dali hlavnu svadobnu vtedy a pak dve tiez na svadbu to bol des , hroza, panika, mne sa pacia hladucke ciste torty, jeden trs kvetov a hotovka, ale ci mi zakaznik nepovie ze: len toto ?????? atd.atd , neboj zvladnes!!!!! mas krasne torty!!! ked nemas zehlicku skus pouzit vieško z pohara 😀 alebo taku tu trojuholnikovu naberacku na zakusky 😵

pristela
21. jan 2013

@lajbicka na zenlovke a nakypoch sa ti nikdy neupecie sneh suchy ako na pusinkach , to je nemozneeee

florentina
21. jan 2013

@pristela prosím prosím Žanetko, jak děláš ta čísla z hmoty, co ti pak stojí na dortu? Jak douho ti cca tvrdnou? A to prostě jen uválíš váleček, vytvyruješ a necháš takto vytvrdnout? A dáváš do nich nějaký drátek, nebo jak to připevňuješ na dort?

@mamina1978 naprosto rozumím, také se mi líbí čistá elegance, ale taky by se mi do takového dortu nechtělo. Je na tom vidět každé "zaškobrtnutí". Ale souhlasím s jakelina, že by jsi to zvládla!

dadka212
21. jan 2013

@pristela presne tento postup na tomáša som si dnes od teba ukladala 😀 a ozaj ako robíš také presné rozmery? si to vymeriaš? či od oka? ja sa bojím, že ho zas ako minule urobím podobného mne malého a tučného 😅

dadka212
21. jan 2013

@mamina1978 mne teraz povedali, že chuť torty nechajú na mňa...som povedala, že neexistuje, ja nemôžem urobiť niekomu tortu keď neviem čo im chutí 🙂 a vizáž, no ak je to detská torta tak sa teším na volnu ruku, ale pre dospelákov tiež nikdy neviem čo 😝

florentina
21. jan 2013

@pristela týjo, v tvém podání ta mašinka 3D vypadá tak jednoduše 😎

lilliaan
21. jan 2013

@pristela wou! no padla mi sanka... Uz som videla vela toriet masinky tomasa na nete, ale tato je uplne dokonala! 🙂 🙂 🙂 Si velka sikulka, tvoje deturence maju stastie, ked im doma vypekas 😀
Prosiiiim, ked budes mat cas (respektive AK),, nenapises mi do IP recept? Ja sa chcem pokusit prvykrat nieco upiect a nikdy som nerobila ani tie zakladne korpusy, tak ako urobim tie.. a tiez to, cim su tu masinku tak krasne obalila (to maslo s kakaom).. a ten potah je kupeny? Ked ho kupim hotovy, ho rozvalkam a nejako (haha) ho tam obalim... boze, to bude otras :D asi skusim klasicky lahsi vlacik.. ale recept potrebujem aj na nho 😒
Prosííííííím. Dakujem stokrat!!!

daducha
21. jan 2013

@wera.g perfektnéééé ...

bambula1307
21. jan 2013

ja predsa len pridavam poslednu krstinovu pre moju dcerku 😉 pribinakova plnka ,prdelka cokoladovomaslova a nozicky su z puncoviny, potahovka mliecna modelovacia hmota. 😉

blcha
21. jan 2013

chcela by som vas poprosit o neake inspiracie torta krabica gulata 😉 nic poriadne som nenasla myslim ze to by som mohla zvladnut ze to nieje az take zlozite 😉

lajbicka
21. jan 2013

@pristela
ahojte dievcata, dakujem vam za odpoved, ale nesuhlasim, niekedy sa mi sneh podari a niekedy nie 😒 , robievam napr. tento kolac:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1631. Moja mama ho tiez vedela upect, volali sme ho ako deti "cucinkovy" kolac 🙂 Ale dali ste mi ideu, mozno ho dlho rozotieram na horuci kolac a sneh sa medzity "otepli" od kolaca..

mimcak
21. jan 2013

baby prosím tapatky. 😒

pristela
21. jan 2013

@florentina andelicka urobim hadíka , vytvarujem cisla zapichnem do toho spajdle a dam susit , susenie ...no dosla som na to že naj sa mi robia tortyv strese /casovom/ takze naposledy mi schli len ccez noc a vydrzali, ale mozes si ich urobit aj tyzden dopredu a pre istotu aj viac keby sa zlomili abo co, tam dolezete , ked robis napr 3 aby si ten vrch nedala mooooc hruby , chapes fyzika 😀 😀 tu vydís zapichnute spajdle : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4575315...
a tu aby ich nebolo vidieť https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4642115...

@dadka212 jeeej , fakt , kujeeeeem 😵 Dadka robim to len od oka , aj tento je chudák tlstejsi nez realny 😀 😀 😝 😝 vsak keby sa im nepacilo tak povies ci chceli hracku alebo aj najest sa z torty 😀 😀 😀 ak najest tak musi vyt sirsi 😀 😀 a ked urobis maleho zas povies ze taky vysoky sa zle kraja 😀 😀 😀 aaale videla som v americkych tortach , robil auta a normal si vystrihol z papieru sablonu bok auta a vrch , to prilozil na korpus a rezal podla toho

dadka212
21. jan 2013

@pristela dakujem za infošku 🙂 ja som tak robila autá, že som si našla skice, vytlačila, vystrihla a prikladala, nech sa to aspoň trocha podobá, ja nemám žiadnu priestorovú predstavivosť 😅 len vymýšlajú, že chcu dobošku, tak odhováram ako sa dá, šak budem celý deň len pláty piecť 😝

blcha
21. jan 2013

@pristela presne to s tymi cislami som sa chcela spytat aj ja takze dakujem aj ja za radu no ale naposledy som robila jednotku a svinucha nechcela my neako drzat neviem sak som ju susila aj tri dni a ked som ju zapichla do torty tak sa splaskla mozno som mala blbo spravene mmf lebo predtym mi srdiecko na svadobnej drzalo super 😉 teraz chcem urobit taku10 tak ked nahodou nebude drzat musim nieco ine vymysliet 😉
a ta ruzova 30sa ti paradne podarila a taku sa budem pokusat to je posledne cislo co chcem mat na svojej torte potom uz len bez cisel 😉