Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
22. jan 2013

jj a ja pani rikam, ze nic necekam 😀

florentina
22. jan 2013

@vecernicci no se nedivím, pěkně vypadají. Hned se mi zbýhají "chutě"....ale jak jsem nedávno psala, mě to s ní nejde dělat /mám tu růžovou/, tak dokud se to nenaučím, tak si nemůžu jinou koupit.

@tinucha postavičky vyrobíš a necháš vyschnout při pokojové teploťe na vzduchu. Až budou držet, dej je do nějaké krabičky, ať se ti na ně nepráší a nedávej je do lednice. Rozbalený smartflex dobře uzavřít a nechat tam kde doposud, neskladuje se v lednici.

jakelina
22. jan 2013

@florentina tak dej do mrazáku jako miminko a půjde ti to ven krásně.

vecernicci
22. jan 2013

@florentina a co ti na tom nejde? nejde ti to tam zatlačit, nebo co? jo a máš u mě ještě jednu silikonku, za tu cestu na Slovensko a úroky 😀

anibas
22. jan 2013

@tinucha figúrky si môžeš urobiť aj 2 týždne dopredu, ale nedávaj do chladničky !!!!!!! normálne niekde do linky postav na tanierik a prikry servítkou, aby sa neprášilo na figúrky - ak máš 0,7 kg x 3 = 2,1 kg - tak máš dosť hmoty aj na 28 cm tortu 😉

florentina
22. jan 2013

@vecernicci no přesně, nejde mi to tam zatlačit...@jakelina já bych to i do mrazáku dala, ale já tu hmotu nejsem schopná udržet vevnitř... 😅

florentina
22. jan 2013

a všem nemocným dětičkám tady přeji, ať jsou brzo fit!

mima1311
22. jan 2013

@florentina mne to pri zatlacovani tiez niekedy vyskakovalo vonku , uplne super sposob ,, teda mne funguje 100 % ,, je ze si dam cez prst sacok a tym prstom to zatlacam , krasne hmota vchadza do ,,zliabkov,, a uz sa od tial ani nehne 😀

jakelina
22. jan 2013

@florentina fakt, já jsem myslela, že ti nejde ven. Tak ji trochu propracuj s cukrem, ať je taková sušší.

vecernicci
22. jan 2013

@florentina tak si to trošku vyválej, pak polož na fomu a dej na to port. folii a pak přejeď válečkem 😉 ono to půjde, neboj, pak přebytečnou hmotu oříznu a je to

vecernicci
22. jan 2013

@florentina kluci jsou taky marod, mlaší má rýmu a kašel a starší zánět stř. ucha 😝

jakelina
22. jan 2013

@vecernicci to se to na vás taky lepí co?? 😒 😒 😒 To máš lazaret

vecernicci
22. jan 2013

@jakelina no jo, my máme furt něco, musíme mít vždycky něco extra 😠
tchýně to měla a taky, ale ta už se z toho vyhrabala, tak může hlídat děcka a já chodím do práce a nemusím být doma za těch pár korun 😝

vecernicci
22. jan 2013

@elienka prosím tě mimo téma, fotečky budou? 😵 😵 😵 😵 se všem komu ji ukážu strašně líbí, beruška naše 😵

vecernicci
22. jan 2013

@florentina jsem sidneska v dortisimu koupila pravý marcoš, už bílý, mají ho zlevněný, tak nemusím barvit doma 😉

jo a ťaman už má i abecedu kurzíva malou i velkou v jednom balení za 79 korun 😉

florentina
22. jan 2013

@mima1311
@vecernicci

holky děkuji za rady. Určitě to o víkendu vyzkouším! Věřím, že něco z toho bude úspěšné. Mě trvalo asi 10 dortů, než jsem se naučila používat abecedu s vypichovačem 😅, už jsem ji chtěla prodat a pak to najednou šlo....A minule už se mi to podařilo i s marcipánem 😎 ...tak asi jsem v tomto trochu zaostalejší 😅

tinucha
22. jan 2013

Florentina, Anibas, ďakujem vám veľmi pekne.🙂

florentina
22. jan 2013

@vecernicci tak to od kluků hlavně nechyť, ať se o ně má kdo starat, ale to je spíš z říše snů, co...tak se držtě! Já teď zase koupila 12kg marcipánu, taky v dortisimu, že je to výhodné...no a mám ho v lednici a manžel vždycky přijde a říká, nic tu není, jdu nakoupit, ale hlavně, že máme dostatek marcipánu....samozřejmě patřičně ironickým hlasem...se musím smát. Ale fakt je to velký balík 😉

pralinka25
22. jan 2013

@rapunzel1 jejda ☹ tie ATB to je zacarovany kruh my ked mame na nieco
atb tak potom ich mame za sebou casto lebo ma z nich uplne oslabenu imunitu. drzim palce nech vam to vsetko poriesia nech su deturence zdrave. znie to ako klise ale to zdravie je fakt naj hlavne u deti to plati 100 nasobne

pipka
22. jan 2013

@dajna11 jeeeeej akurat tu mam tu knihu na stole a preeeesne tohto som si vyhliadla, ze spravim deckam do skolky na karneval 😎 😎 😎

pipka
22. jan 2013

@florentina skus si ruky malinko poprasit solamylom, ked to cpes do formicky 😉
ale mne to do tychto ide uuplne v pohode, mam ruzovu, oranzovu aj zelenu a bez problemu to tam nacpem a ani orezavat nemusim 😉

nika1985
22. jan 2013

@rapunzel1 teraz som si konecne docitala prajem detom skore uzdravenie nech uz Vam ten kolotoc skonci

florentina
22. jan 2013

@pipka děkuji za tip....určitě poreferuji, jak jsem dopadla.

dm1
22. jan 2013

@dadka212 ja zarabam podla navodu ale tebe staci menej prasku. zarabam z 50g to je jeden sacok

dajna11
22. jan 2013

@pipka no vidíš....je to hračka,šup na to 😀 😀

katkabb1
22. jan 2013

ahoj, prišla som po radu, mám robiť kamarátke tortu, chcela niečo s čokoládovou plnou, tak som myslela, že urobím klasický svetlý korpus, čoko-nutelovú plnu, banány a neviem aký lekvár použiť, resp. či vôbec dávať? ďakujem za rady 😉

lajbicka
22. jan 2013

@anibas
Dakujem pekne, vyskusam 🙂. Ivana

mamamajka
22. jan 2013

@dadka212 Ako robíte tú čokoládu aby sa ňou dala takto v celku torta obaliť, aby sa nezlomila?? Ďakujem za tip 🙂

pristela
22. jan 2013

Holky ja neodolala a objednala som si ten set kolies na auta od Martina 😀 @pipka, tým pádom nemám na lodný lístok tak si zober velký batoh !!!! 😀 😀 ale taaak sa tesiiiim

dadka212
22. jan 2013

@mamamajka ja som tú čokoládu rozliala na papier na pečenie, chvílku som počkala kým to troška stuhne ale nie moc iba aby sa to nelialo, potom som to obalila okolo torty, dala do chladničky a keď to úplne stvrdlo opatrne strhla papier na pečenie