Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. jan 2013

@blcha já mám jenom růže a ostatní taky dělám ručně. Mám sadu tří listů od šikmookých. 😉

blcha
23. jan 2013

@jakelina ja som tiez nakupovala zatial len u sikmookych mam vacsinou nekae kvetinky ale listy ziadne len take mini listky brectan ale idem robit torticku kde budem potrebovat viac listkou tak som myslela ze by som nieco objednala nech to mam rychlejsie kedze k sikmookym sa asi tak skoro nedostanem 😉 a na ruzu je neaka specialna? ta by sa mi tiez hodila 😉 na vrch torty budem davat kvety aj ruze a zatial som to len raz skusala tak len pre zabaku vymodelovat tak snad sa mi to podari 😉

mimcak
23. jan 2013

ahoj pred pár dňami som tu dávala foto s týmikotúčmi na tu tortu.Pani chce presne tak ako tie kotúče odfotila trojposchodovú a nie vysokú.Proste aby sa to na tie kotúče podobalo čiže nízke. A teraz neviem čo mám tie korpusy mať nízke a len raz naplniť? Nebude tam zas sama poťahovka? A ešte ako to mám poťahovať? Normal ako tortu? a pôjde mi to potom pekne vyhladiť v tom ohybe navrchu, nebude mi potom praskať tam hmota?

dadka212
23. jan 2013

@eeffka ahoj to som robila ja....vážila 3,5kg ale to záleží od toho v akej miske prípadne akou metodou ti to bude cukrárka robiť...

dadka212
23. jan 2013

@alexandrakocikova používam len z lidla čoko na varenie...a nedala som do nej nič..zabudla som kúpiť ale naše expertky na čokládu @dm1 aj @pristela tuším dávajú aj ceru 😉

eeffka
23. jan 2013

@dadka212 dakujem tiez som to tak tipovala, tak snad mi to vyrobi robnako pekne ako ty 🙂

mimcak
23. jan 2013

ešte raz pridám foto aby ste to nemuseli hľadať.

pristela
23. jan 2013

@mimcak no ten dolny by ti vysiel aj dva krat naplnit, stredny jeden a vrch len suchy korpus, a čo ? ved ked to tak pani chce to uz tvoja starost nieje ze budu mat samy potah a suché cesto .
a ja osobne by som to robila ako klasiku poschodacku vrchy by som nechala hladke , pak poskladala a tie pismenka co vytrcaju by som len dolepila potahovku a striebornou malovala az nakoniec

mimcak
23. jan 2013

@pristela Ďakujem presne tak som si to myslela aj ja len či nebude blbe,že iba suchý korpus.Ešte som myslela aj nato,že spodný potiahnem zvlášť a vrchne dva by som naplnila a orezala ten vrchný na potrebnú velkosť spojila spolu a potiahla v celku,ale to by asi nevyzeralo dobre,ani by to asi nešlo. 😖

broucek2
23. jan 2013

@zuzana92101 podle mého je to královská glazura

mimcak
23. jan 2013

A ešte hodí sa do čoko pribinačkového krému banány?

dadka212
23. jan 2013

@mimcak ja by som to urobila ako píše @pristela....nech majú to čo chcú, aspoň prestanú vymýšlať....myslíš, že v cukrárňach si s tým lámu hlavu? nie, urobia tak aby to vyzeralo ako chcú....

mimcak
23. jan 2013

@pristela
@dadka212 Baby tak Ďakujem. Joj mne sa tak do toho nechce už by som mala začať piecť,len 😝 😝 😝

pristela
23. jan 2013

@mimcak neboj pojde ti to ako po masle !!!! a keby mas problem , šup sem , my ťa tu rozchechtáme 😀

njonja
23. jan 2013

Ahojte moja zlate...strasne moc vam vsetkym dakujem za podporu...!!!! Som sa neozyvala, mala som fofry - narychlo zbalit, povybavovat veci tu a este k tomu na dnes 4 torty, a to ked sme mali o 17 tej letiet...mali 😢 maly dostal 40-tky horucky, neviem mu to zrazit.. ja to nechapem zomrela na moje narodeniny a ani na jej pohreb zajtra nemozem ist..neviem, co mi tym chce ten tam hore povedat 😢 Tu su prve tri z mojej nocnej - fakt fuska - medzi zabalmi a marnym znizovanim teploty este 4 torty robit.. som spala 1,5 hodin....

zuzana92101
23. jan 2013

@mimcak Ja by som tiez spodok plnila 2x, stred 1x ale vrch by som tiez prekrojila, navlhcila korpus, potrela dzemom a aspon tenku vrstvu kremu (nech to zostane nizke), aby nemali iba suchy korpus, kto by to potom jedol 😀.

jakelina
23. jan 2013

@blcha na růže jsou takové tři různé velikosti s pístem a vlastně mám i břečťan, taky tři velikosti.

jakelina
23. jan 2013

@njonja krásné dortíky. Víš jak se to říká. Na posr... i záchod spadne 😒 😒 Držím palce, ať je malému líp

alenv
23. jan 2013

děvčata prosím hledala jsem v postupech, nemáte někdo postup a střevíc nejlépe nějaký Gucci díky mooooooc opravdu

pralinka25
23. jan 2013

@njonja prekrasne torticky.
prajem skore uzdravenie malemu a tebe hodne sil zvladnut vsetky tie neprijemne veci co sa ti nakopili ☹

mimcak
23. jan 2013

@njonja no asi tak ako píše jakelina. Malému skoré uzdravenie. Obdivujem,že aj napriek všetkému su tie tortičky krásne

bambula1307
23. jan 2013

@njonja krasne torticky..sikovna si velmi a v tejto situacii obdivujem, ze si to zvladla. Malinkemu skore uzdravenie ,..aj tebe skore zotavenie ..z umrtia babky a stresu okolo..drzkajte sa

romy01
23. jan 2013

@njonja - nádhera, profi tortičky aj profi fotečky

dakota14
23. jan 2013

Pomoc baby ideme robiť víliu tortu nevieme či máme spraviť bábiku ak vílu alebo ako na to hlavne čo tie krídla inak by to nebolo zložité len ako tie krídla spraviť aby držali neboli krehké a vydržalo to cestu autom

njonja
23. jan 2013

@jakelina, @pralinka25, @mimcak, @bambula1307 ste strasne zlate kocky, dakujem!!! stale 39 😢 .... termin u doki mame az zajtra , musime vydrzat...
A tu je posledna vcerajsia, vlastne, ked sa na to tak pozeram dnesna, kedze som ju robila o 6 rano🙂 Simsala Grimm - ta detska rozpravka..

njonja
23. jan 2013

@dakota14 vystrihni kridla zo zelatiny a pichni ich do vily. Tie ti cestu urcite vydrzia. Cukrve by boli asi kriticke...

jakelina
23. jan 2013

@alenv já žádný postup na botu nemám 😝

dakota14
23. jan 2013

z akej želatíny normálne čo sa robí želatína a to nebude plávať tie krídla to nejak stuhne alebo myslíš nejakú cukrárksu želatínu ja som rozmýšlala že ich spravíme z hmoty keď stvrdne možno vydržia

anibas
23. jan 2013

@tinucha ahoj,
torta áno aj s figúrkami, len čisto samostatné figúrky je lepšie na poličke 😉
neide mi IP

alenv
23. jan 2013

@jakelina už jsem našla 😉