Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
12. aug 2010

@zlatat Krásná je ta modrá... 😵

A děkuji moc za pochvalu..🙂

zlatat
12. aug 2010

@sisa.b poteší, keď zákazníčka pochváli tortu, že?
Ja som doteraz mala len 1 zákazku, aj to pre švagrinú. Všetko ostatné pečiem len pre nás.

zlatat
12. aug 2010

@zdenallicka Aj ja ďakujem

lenjak
12. aug 2010

ahojte, keď robíte "telový" poťah akú farbu používate? díky

zdenallicka
12. aug 2010

@lenjak J8 mám gelovku Ivory, ale holky dávají oranžovou, žlutou a hnědou... po trošinkách...

lenjak
12. aug 2010

dakujem, takže to s práškovými nie je až také jednoduché 🙂))))

anibas
12. aug 2010

@zlatat lebo ten slimák sa my veľmi páčil a zapamätala som si ho z TOM 😉

zlatat
12. aug 2010

@anibas Ďakujem 🙂

rybca
12. aug 2010

@hejdita cak to som videla uz rano a tam sa mi zdali tie oci zelene..🙂 ale to moze aj moj comp zkreslovat..🙂))

dm1
12. aug 2010

@hejdita ja som robila z tej cokolady na varenie 52% kakao a tie boli najlepsie tie trubicky. Ked som tam zamiesala aj inu cokoladu tak zostali na druhy den trubicky flakate

mrka2
12. aug 2010

Ahojte dievcata, tak nasa Nelka ma dnes jeden rok a takto mi vysla torta. Robila som ju dva dni!!! 😅 No co, zaciatocnik som,tak mam odpustene. 😀 No ale bol to boj... Este idem robit na sobotu tu lienku,co som vas pytala radu,tak som zvedava 😅 😕

reruna
12. aug 2010

mrka, zlatat, hejdita - náááádherné dorty 🙂

mrka2
12. aug 2010

joj, az teraz som zistila,ze som dala nedobru foto.. mala som svokrusku na navsteve. da sa to nejako zmenit? asi nie,co? chcela som dat len cisto tortu. no nevadi... 😝

reruna
12. aug 2010

@mrka2 tak dej tu fotku s tím dortem taky 🙂

mrka2
12. aug 2010

@reruna no ehm ehm... teda neviem,ci sa mam vobec chvalit, na vas veruze nemam... same hrbolce, atd... ale ze vraj bola dobra,uz z nej veru nic neostalo!!! 😀 ani som neochutnala 🙂 tak to ma tesi najviac 😵

hejdita
12. aug 2010

@mrka2 ta je krasna povedla se a hlavni je to ze chutnala protoze to svedci o vsem na hrboli nehled to pujde casem i mne se jese sem tam povede 🙂 .....a no a? ze si delala dort dva dni??? no my tiez jeden den peiceme plnime a najlepsie ked cez noc odpocine takze na druhy den potahujema a dozdobujeme 🙂 tazke v pohode

reruna
12. aug 2010

@mrka2 já jsem naprostý začátečník a udělala jsem zatím jen 2 potahované,, takže ta tvoje třípatrová je fakt krásná, dělala jsi z MMF?

hejdita
12. aug 2010

@rybca http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/prva-post...
tak tu je videt na TOM ze sou ty ocicka modre 😀 ono kdyz to je jenom take male tak to videt nejde 🙂

mrka2
12. aug 2010

@reruna no kupila som si na tuto prilezitost Pasta Dama Top, ale ja s nou asi neviem robit,lebo nejako sa mi topila. s MMF som tento problem nemala. pred tym som urobila tiez len 5 torticiek,ale z MMF a islo mi to lepsie ako teraz s touto PDT. no a aj s tou abecedou som zabila hodinu na 5 pismenok!!! 😀 😀 😀
@hejdita dakujem,ale s tymi hrbolcami to u mna lepsie veru nebude. ja to proste neviem a hotovo. 😝 aaale,hlavna vec,ze chutilo,tak som spokojna. 🙂

vinka
12. aug 2010

Baby ja som dnes poťahovala z tých amerických cukríkov.Joj tak to bola paráááááááááááááááda.člo to fantastický.Velmi málo cukru tam šlo a poťahovalo sa fantasticky.Je mi lúto,že len 10 balíkov som si kúpila.Mohla som aj viac 😒 No len ja som netušila ani či sú to tie správne a nevedela som ako sa robí s nimy. 😒 No už viem,že ked budú tak vykúpim všetke.Neviem ktorá ste to tu hodili,že majú tie cukríky v pondelok tak dakujem za info.Poteší aj na budúce 😀 😀

vinka
12. aug 2010

@mrka2 ale ved aj ja robím dva dni tortu.Jeden den pečiem plním nechám do rána vytuhn úť a druhý den poťahujem a zdobím. 😉

hejdita
12. aug 2010

vinka a to su tie cisto biele???? drobne vlaceky akoby???? a to v lidli ci kde sa to zohnat??? ja som letela na amercke dni do lidlu a stejne tam nemali ale moze to byt super 🙂

a som sa nieco chcela opytat a uz som zabudla co ach jaj....... 😒

mrka2
12. aug 2010

@vinka no, lenze ty to robis narokom a ja preto,lebo mi to tak dlho trva. 😀 ale som rada,ze som zapadla medzi vas - profikov 😀 😀 😀 ale urcite sa lepsie potahuje,ked je plnka tuhsia,ako ked sa dava rovno. mam vyskusane oboje. 😅 😀

reruna
12. aug 2010

@vinka tak až budou mít v ČR akci na ty aamerické, tak si na ně zajdu, jakou mají barvu? jsou bílé? mě se právěže zdálo, že ty haribo rubino, když se umyjou, aby byly bílé, tak to pak je samý cukr a nechutnalo mi to...
teď mám haribo šmoulíky, tak si udělám světle modrý MMF 🙂

zdenallicka
12. aug 2010

Ty americké josu velké a bílé a mají úžasnou chuť...🙂

vinka
12. aug 2010

No ani mne tie rubino nechutia.túto hmotu som ešte nejkoštla ale napíšem ked ochutnám.sú biele a majú americký obal.A oni len nafuknu a ide podstatne menej cukru.A sú 300g-vé za EURO A RUBINO Sú 170g-vé za euro 😕

vinka
12. aug 2010

@zdenallicka niesú velmi velké.sú jak jojo 😕

zdenallicka
12. aug 2010

Vinko, mně teda přijdou větší...

vinka
12. aug 2010

Tak ked sú možno tak na neporovnanie väčšie.Ale robí sa s nimi fantastický to je základ 😀 😀 😀

lucula73
12. aug 2010

@vinka prosím ťa a kolko asi cukru si teda dala do tých cukríkov? 🙂