Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. jan 2013

@florentina nerozčiluj se, stačí že jsem se rozčílila já. 😝 😝

florentina
28. jan 2013

@vecernicci no tak to se to tvoje marodění taky pěkně zvrtlo, tak doufám, že opravdu odpočíváš!

mariann2
28. jan 2013

@florentina juj čosi, neďakuj, moja torta bola len taká klasika, ale tvoja je veľmi zaujímavá 🙂

dm1
28. jan 2013

@lubinka26 lentilky sa ti na tom slahackovom kreme asi rozpiju :p.

luciahromadkova
28. jan 2013

dievcata robili ste niekto tortu pre farmara, resp. zadanie na fasiangovu zabijacku na farmu..., mam uz nejake tipy ale teda nechcem nic krvave kvoli deturencom a aby to bolo aj mile kvoli farmarovi, krpec ma taku hracku, ze traktor s vozom so zvieratkami- kravy, prasata, sliepky, konik a to by sa mi pacilo na torte, ci ? torta bude darcek.

florentina
28. jan 2013

@mariann2 no já jsem ale vážně chtěla, aby byla jako ta tvoje, ale nějak mi to nevyšlo 😅 😀 ...začalo to tím číslem, nechtěla jsem jen kvůli tomu objednávat z eshopu, tak jsem si vymyslela, že udělám takové z hmoty, jak dělá pristelka. Ale jak mi bylo zle a do toho daně, tak jsem se k tomu vůbec nedostala a v sobotu jsem stála v kuchyni a co teď...tak jsem zkusila ty slunečnice /ty jsem taky chtěla dělat dopředu, abych to natrénovala a uschlo to/, to jsem nějak vykrojila a doufala, že to aspoň bude použitelné a když jsem je chtěla dát druhý den ráno na dort, tak jsem zjistila, že jsou velké a nevejdou se mi tam, ale zase mi bylo líto je nepoužít, tak jsem přemýšlela jak je tam dát. No a taky jsem chtěla, aby to bylo trochu slavnostnější, což u tebe dělalo to štrasové číslo a perličky...tak jsem dala perličky a pak jsem si vzpomněla, že tu mám ty korálky na dort, tak jsem je chtěla dát okolo těch kytek...viděla jsem to na nějakém dortu a ono to tam nešlo. Jak jsou ty slunečnice nízké, tak to pod nimi nebylo vidět. No tak jsem je musela nějak dostat nahoru a bylo...no tak jsem se fakt snažila, ale nepovedlo se 😀 , ale nakonec to ani nevadilo 😎 ...ale chtěla jsem se tě zeptat. To srdíčko nahoře nějak dotvarováváš? Máš ho takové pěkně zakulacené, takové hezky srdíčkové, to mě tam nešlo dosáhnout....

florentina
28. jan 2013

@muffinka8
já jsem s tím dělala od prvního dortu. Nejdřív jen s pravým a s tím dělám nejčastěji a pak jsem zkusila i mléčný...ten miluji chuťově, ale nechce se mi s ním dělat. Nejdřív jsem netušila, že je v potahování /tedy v tom čím se potahuje/ rozdíl. Teda v chuti ano, ale že to má jiné vlastnosti, ale věděla jsem, že chuťově prostě chci jen ten marcipán. No tak jsem koupila a naučila se s tím. Až později, když jsem potřebovala, aby mi něco rychleji vytvrdlo - hrnek apod. tak jsem koupila smartflex a zjistila, že se s tím dělá jinak. Teda já s ním ještě nepotahovala, ale je to poznat když ho vezmu do ruky, vyvaluji a tak. A jinak mám za sebou teprve 20 dortů, nemám tudíž obecně co radit, ale myslím, že už jsem se to trochu naučila s tím pracovat a na těch mých dortech ten potah vypadá docela přijatelně /myslím z hlediska toho trhání a tak/. Takže ano, ze začátku se mi to trhalo. Jako strukturu to prostě má, nikdy to nebude tak hladké jako jiné hmoty, ale potáhnout se s tím dá dobře. A výhoda je, že je velmi dobře tvarovatelný i opravitelný...takže pokuď je jen malá trhlinka, stačí to přejet navlhčeným prstem /jen trošku vody/, jakoby to spojit a krásně se to zacelí. No a k té barvě, to asi nevím na co se ptáš...jako není to bílé, ale tak většinu stejně nějak barvím, tak to je jedno, jen s tím rozdílem, že musíš barvit i na bílo.

babulena
28. jan 2013

ahojte,potrebujem radu,prosim.Pani si ziada do potahovanej torty plnku ciste slahacku a na nej naukladane jahody rozkrojene.Nechce ziaden tvaroh nic len slahacku.Bude to drzat pokope ak dam do toho stuzovace a napr.vanilk.cukor?Nebude mi to utekat von?A kolko ml smotany asi potrebujem na tortu priemer 26cm?Dakujem

mariann2
28. jan 2013

@florentina áno, ja to srdiečko zrezávam, tie hranaté rohy, aby bolo pekné oblé

florentina
28. jan 2013

@mariann2 hm, já si to myslela. Já to příště tedy zkusím, ale bojím se abych neseřezávala a nezarovnávala, aby byly obě strany stejné a pak jsem zjistila, že už nemám dort, ale jen odřezky 😅 děkuji..

muffinka8
28. jan 2013

@florentina 🙂 a že si na to mala trpezlivosť. Lebo ja by som to asi po prvom neúspešnom pokuse šmarila do kúta 😀 mám veľké šťastie, že som siahla hneď po Smartflexe a že sa mi to páčilo a aj vyšlo 🙂 Ale chuťovo mám aj ja rada pravý parcipán, ale tieto ostatné poťahovky nejem.

miciatko
28. jan 2013

Kocenky tak dinosaurou som ako tak zvladla ale uz ich nechcem ani vidiet , dakujem vsetkym ktore mi poradil a este raz velmi pekne prosim o radu aku velkost drotikov pouzivate na zapichnutie ozdob do torty , myslim tie ozdoby nad tortou . .. ,dakujem

lubinka26
28. jan 2013

@dm1 cim mam teda potriet celu tortu, nech drzia a nerozpiju sa? dakujem

jakelina
28. jan 2013

@miciatko já 20

jakelina
28. jan 2013

@lubinka26 máslový krém by to nemusel roztopit, ne nějaký šlehačkový. Ale nevím ještě jsem nedělala. 😉

aduskatt
28. jan 2013

@lubinka26 skus ich lepit bielou čokoladou, ak sa ti bude dat🙂

daducha
28. jan 2013

Babulky dakujem moc za krasne povzbudzujuce slova,budem lezat kolko sa da, len keby ten môj mangel mohol chodit trochu skôr z prace, no ved uvidime, hadam ATB zaberu.
Inak baby, obj. ze 10 000 ks marcipanovych prasiatok a 4-listku na rok 2014 ci by som zvladla a kolko by to stalo 😀 .A co som ja chobotnica? Jedine ze by ste do toho niekto sli so mnou 😀 😀 😀 .Aj ked si myslim ze je to absolutne nerealne a je to pasova vyroba to co mi poslali.Skusim sem vlozit obrazok ..
http://mail.centrum.sk/download.php?msg_id=0000...

vecernicci
28. jan 2013

@florentina jj zatím jo, ale na čtvrtek už mám zase dortík, ale jen malý 😉

miciatko
28. jan 2013

babule videli ste toto ??, mozno je to stare ako praha, len kamoska to kdesi vyhrabala http://www.svssr.sk/potraviny/spotr_info_maslo_...

miciatko
28. jan 2013

@jakelina moooc dakujem

vecernicci
28. jan 2013

@daducha nejde mi to otevřít ☹

jakelina
28. jan 2013

@daducha ty jo, tak to bys šoulala růžové kuličky půl roku v kuse ne?? Ten link mi nic neukazuje. 😠 Jenom centrum sk e-mail

florentina
28. jan 2013

@jakelina myslím, že spíš celý rok...když odečtu leden, tak to máš cca 30 prasat za den 😉 @daducha ...ale zase jistota stálého příjmu na rok 2013 😀 😀 😀 😀

dm1
28. jan 2013

@lubinka26 biela cokolada je istota iba tenucka vrstva ta to neroztopi isto

dm1
28. jan 2013

@miciatko no pekne 😝. ja to maslo nekupujem ale vyzera to skor ze to zle skladovali 😕

dada2007
28. jan 2013

@mamina1978 dakujem moc!!!!!!!! a myslíš, že je potrebné spraviť ten box??? že by nestačilo len tak...v kufri ju budú mať.....neviem fakt.....

dm1
28. jan 2013

@miciatko ja na tie nad tortu pouzivam tak 20-22 niekedy aj tensi zalezi ake tazke veci tam davas a ako vysoko nad tortou su

lussy23
28. jan 2013

@florentina krásna

lifinka
28. jan 2013

holky žádná nemáte mcqueena postup, na malé autííí. Dnešní minni váha 130g, kolik si mám říct za ní?je to smartf.v., udělala jsem vyjímku pro kamošku, chtěla po mě i dort, ale babička jí nutně musí upéci, takže nechtěla dělat doma zle...ale minnie chtěla vymodelovat...no žádná sláva....

lussy23
28. jan 2013

@janula.h krásne tortičky
@terqa nádherná @jenie123 krásna tortička
@zuzana92101 krásnučké dielka
@wera.g krásne