Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabina275s
29. jan 2013

@b.janka počuj to čo je za cvičenie? ja mám štítnu mne to ide dole horšie ,ale mám 20kg nadváhu je to des, začala som doma šlapať aj na bicykli no uvidím ale trápim sa lebo moc nejem

gabina275s
29. jan 2013

@majuskovci použi Smart flex nedám naň dopustiť roky som používala K2 Už NIKDY

aduskatt
29. jan 2013

@vierkasteffi pod marcipan iny ako s maslovym zakladom nemoze ist

majuskovci
29. jan 2013

@gabina275s Ďakujem za radu a koľko asi budem potrebovať na tortu priemer 25 a výška 10cm?

janula.h
29. jan 2013

moja včerajšia nočná kabelka 🙂 hrozné fotky mobilom robené 😝

gabina275s
29. jan 2013

@majuskovci no v tom prehlad presne nemám ja si kupujem vo velkom a záleží ako hrubo valkáš mne by stačilo 1 kg záleží čo ideš aj na tu tortu dať ,ale do 1 kg sa isto zmestíš

mimcak
29. jan 2013

@dadka212 Ja som tu podvozkovú časť prilepila ešte o podložku v tej časti kde boli kolesá ,aby to nebolo vidno.Ja som sa tiež toho bála,ale ked dáš tie kolesá presne napasované tak ony potom držia stabilitu. 😉 Ja som to robila pre otca keď mali koncoročné posedenie. Šofér bol jeho kolega takže ja som otcovi nakázala ,aby to poctivo držal na kolenách 😀 😀 ,pre istotu.

vlada111
29. jan 2013

@eliska22 ja robím takúto dávku na 26 cm formu prekrojený korpus na tri časti - 4 dkg hladkej muky, 4 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 270 ml mlieka, po zovreti odstavit.... Do teplého dávam ešte 200g čokolády z Lidla.
po vychladnuti spojit s 25 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru – dávam podľa chuti, kakao

vlada111
29. jan 2013

kočky konečne som sa dopracovala k stiahnutiu foto mojej prvej pánskej. Je veľmi jednoduchá, nevedela som ako na to 😒

lussy23
29. jan 2013

@janula.h nádherná
@vlada111 nádherná

muffinka8
29. jan 2013

@vlada111 super je 🙂 skvelá kombinácia farieb 🙂 to je čokohmota, alebo farba, tá hnedá?
Inak má presne tvoj rukopis 😉 Keď som ju zbadala, hneď som vedela , že je od teba 🙂

lussy23
29. jan 2013

@monikapo je suprová

lussy23
29. jan 2013

@jper krásne postavičky
@samantham krásna

lussy23
29. jan 2013

@lifinka krásna minie @jakelina krásne tortičky @ladydia krásnučké tortičky

@timotejkabrejkova krásna
@tinamk krásnučká @ladydia krásnučké tortičky

vierkasteffi
29. jan 2013

@aduskatt aha a do stredu može?

anibas
29. jan 2013

@maya30 moje objednávky veľa cez FB a cez telefón, málokto prišiel osobne - ved bývame aj tak na konci sveta 😀 😀 😀 ale nemám s tým problém, že prídu do domu, tiež by som bola zvedavá na kuchyňu, kde sa pečie "moja objednaná torta " 😉 😉 😉 😉

monikapo
29. jan 2013

@gabina275s co mas so stitnou? lebo aj ja mam, hned priamo k veci idem:O) ja mam lenivu a pani doktorka mi povedala, ze z toho sa nepribera... 🙂 a schudnut nie anie... 😎

vlada111
29. jan 2013

@jakelina to už hraničí fakt s niečim. Nechutne sa zachovali 😠

aduskatt
29. jan 2013

@vierkasteffi do stredu mozes dat cokolvek🙂, teda co netecie 😀 😀 😀

mima595
29. jan 2013

@monikapo - aj mam hypothyreozu a pribera sa z toho....ved mas spomaleny metabolizmus...ja ked som napr. zacala brat lieky, velmi rychlo som schudla 5 kg..ale o bolo dááááávno...

teraz som sa konecne dala na chudnutie, zatial som dala 12 kg....dufam, že to dotiahnem do konca

vlada111
29. jan 2013

@jakelina ty si iná kočka. Veru od stretka si to riadne dala 😉

tinamk
29. jan 2013

@rachel36a recepty, kt.som mala som prave pridala do tej temy kde su recepty ja som robila tu z medu a skrobu lebo som nemala ten sirup co sa tam dava bola velmi chutna len mi to neslo valkat tak som si podsypavala skrobom..lebo sa mi to lepilo na valcek, co som citala take rady pisali baby, ze si potru cerou dosku. len ja som ju mala dost mastnu a tento skrob mi na to zaberal. snad som to dobre opisala🙂)) dnes som jak hotentot🙂)))))) ale nabuduce skusim zasa inu..

rachel36a
29. jan 2013

@tinamk ďakujem, pozriem a skúsim, ja som robila tiež jednu s medom, bola skvelá ale hrozne sa mi lepila, vôbec sa ňou nedalo poťahovať , no hrôza....

gabina275s
29. jan 2013

@monikapo lenivá je ,že nepracuje ,tu mam aj ja ,s tej sa priberá, keby máš tú čo pracuje moc, tak si plná energie a chudneš

gabina275s
29. jan 2013

@monikapo kým mi na to prišli som pribrala 10 kg, a to som sa obmedzovala s jedením, a to po pôrode im trvalo vyše roka a to som im tvrdila že asi mám a oni kdeeee, a mala som po pôrode 10 kg čo mi ostalo s tehotenstva a k tomu som pribrala, ešte viac ako 10 tak si to vieš predstaviť, má 161 cm a 80 kg, a to som mala až 86 , horko ťažko som dala dole 6, ale mám málo pohybu doma, a ked mi už riadne nastavila lieky tak stojím na váhe, ked sa neprežieram, tak som teraz začala, 90 dňovú a cvičím na bicykli

vierkasteffi
29. jan 2013

@aduskatt no ale potrebujem poradiť nejaku plnku len nie pudingovu a maslovu do stredu 😀

aduskatt
29. jan 2013

@vierkasteffi je ich plny internet🙂) hladaj podla toho, co mate radi..

aduskatt
29. jan 2013

@vierkasteffi alebo pozri tu, tieto su osvedcene........... https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ , ak budes mat nejaku otazku, diskutuje sa tu, v hlavnej teme

vlada111
29. jan 2013

@muffinka8 jej si zlatá, ďakujem. Mne sa zdá taká až veľmi jednoduchá. To hnedé je Smartflex zafarbený hnedou gelovkou a kakaom.

monikapo
29. jan 2013

@gabina275s no ja som sa na to tiez vyhovarala, mam tak64 stale, ale tiez vyska 164, tak gulkam pomaly, len teda ked som sa na to opytala endokrinologicky, tak ze to je mytus mi povedala, ze nie nepribera sa z toho... neviem... musim brusakovat tiez... a ked stale oblizujem tie varesky, no ako schudnem... mi je to luto od slahacky umyvat... stitna -nestitna 😝 😖 😀