Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
30. jan 2013

@jakelina uz si ako ja, ked sa mi nechce do obchodu, tiez si radsej upeciem chlebik🙂)

luciahromadkova
30. jan 2013

@jakelina dakujem skusim, akurat ze aj ruze robim na spajdlu, lebo mne sa to z drotika smyka dolu, ale videla som, ze najprv musim urobit slzicky a potom stredy a tie nechat vysusit a az potom to robit to ostatne, tak teda skusim, len este musim si kupit hrubsie drotiky 😉

nika222
30. jan 2013

Dnešná sovičková 🙂

jakelina
30. jan 2013

@luciahromadkova ano, nech vysušit a pak to půjde krásně. 😉

mamina1978
30. jan 2013

@pristela Dakujem krasne........ ta 1 a este ta 5........ su nadherne 😵 😵 😵 😵 .....ukladam 🙂
no to je na zakazku a ja take pekne neurobim 😒 a este k tomu ja robim teraz len z MMF a to ani tusim tak pekne ani nezafarbim. A prave som rozmyslala, ze by som asi urobila take krabice poschodacku obe okruhle, nieco na tvoj styl tych fialovych. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ale teda v style coloooooor ☹ Ak by si teda mala este nejake inspi. prosiiiim tapetkuj mi este.... 😵 😵 😵

mamina1978
30. jan 2013

@jakelina No moja, ze ake nadherne ruze 😵 😵 😵 😵....... tak pisem ti do IP adresu, kam ich mozes poslat, a este by si do zajtra mohla prosim stihnut nejake ine farby a male kvietky..........., tu tortu upiect a potiahnut uz asi zvladnem aj sama 😎 😀 😀 😀 😀

pralinka25
30. jan 2013

@mamina1978 aj tu su nejake farebne kombinacie mozno pomoze rosku

mamina1978
30. jan 2013

@pristela A co si myslis ty , je ten velky kvet na tej prvej torticke na drotiku ??? 😕 😕 je nadherny 😵

maya30
30. jan 2013

pridavam dnesnu jednoduchu, psik je robeny podla plysacika, ktoreho si dievcatko nosi vsade ako talizman...spodok mascarpone s malinami, vrch tiramisu (uspesne zvladnuty reparat 😎 ) vaha 5,3kg

sisix
30. jan 2013

@maya30 jak delas prosimte tiramisu?

maya30
30. jan 2013

@sisix to je recept od @pristela na prvykrat sa mi nepodaril, plnka bola moc riedka, tak som teraz amareto nedala do plnky ale do kavy s ktorou som polievala korpus...recept mam skopirovany z prispevku, snad nebude vadit ked ho sem vlozim 😉
" 4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 1šlahačkovú smotanu -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou"

florentina
30. jan 2013

holky nemáte prosím někdo nějaké inspirace na dort s tématem párty...šampusové skleničky či něco...já nevím co tak představuje párty...mám objednávku na neděli na dort pro chlapíka na 30. Bude jen malinkej, jedno patro a prý má rád pařby...ptala jsem se strýce googla, ale asi nevím jak se zeptat, páč nic nenašel....

luciahromadkova
30. jan 2013

@daducha neboj, budes ok v praci, ale chapem ta, tiez mam tieto obavy. Inak s tymi detmi v skolke pokecas, pocvicis bude ok, akurat to chce dost pomocok, dostanes sa do toho. V tej skole to bude asi tazsie, ale zas menej deti, budem drzat palce. Inak co sa tyka pecenia, das tortu, ked to bude tebe chybat, tak pre radost, ja asi pri praci tiez v skolstve skoncim...., nebude cas a hlavne k detom v dnesnej dobe musim ist pripravena /pomocky a tak../, a este aj byrokracie- papierovania pribudlo. Ale urcite mi to neda a sem tam torta pre radost bude fajn. 😉

luciahromadkova
30. jan 2013

@maya30 nadherne 😵

florentina
30. jan 2013

@maya30 zlato, můžu se tě prosím ještě zeptat, jak dlouho jsi ten dort s tou mašinou /tomášem/ dělala? Nějaký hrubý odhad, jen pro zajímavost. Já mám pocit, že jsem zatím ještě dost pomalá, tak bych jen ráda měla nějaké srovnání. děkuji...

vlada111
30. jan 2013

@dada2007 urobili mi ústupok vo firme, chceli, aby som pokračovala, tak robím z domu a k tomu služobky. Ale dá sa to zvládať 😉

sisix
30. jan 2013

@maya30 dekuji

sisix
30. jan 2013

Trosku jsem si hrala 😀

snu
30. jan 2013

kde kupim? potrebujem takuto vykrajovacku,, nenasla som :(

maya30
30. jan 2013

@florentina ja som si robila masinku o den skor ako tortu, je to len keksik natrety nutelou a potiahnuty hmotou, takze je trvanlivy no a robila som ho 1,5 hodiny ale to uz bol moj stvrty takze to islo od ruky, prvykrat to trvalo ovela dlhsie. No a tortu som mala potiahnutu a ozdobenu za 2 hodiny, neviem ci je to vela alebo malo, neponahlala som sa 😅 najviac casu zaberie farbenie hmoty 😉

maya30
30. jan 2013
florentina
30. jan 2013

@maya30 děkuji. Já taky nevím, zda je to hodně a nebo málo, ale já to bude dělat rozhodně mnohem déle 😀 😅 Pak dám vědět, jak jsem to dlouho dělala 😉

vlada111
30. jan 2013

@jakelina úúúúžasný výkon. Aký máš recept na chlebík.

bambula1307
30. jan 2013

@jakelina ty si taka sikovnica sikovna 😀 a este aj fesanda 😉 😉 😉 ..si ma inspirovala a skusala som cokoladove cifgarka. Slohla som brachovi spachtlu..taku 30cm..uzsiu som nenasla...ma to na sadrokarton..ale tak som ju umyla 🙂 Sice som sa s tym dlho prplala..ale na jednu tortu pre moju mamu k dnesnym narodeninam som naskraballa 😉
Tu mramorovu dosku som si raz kupila v tesku.
Skusala som aj dvojfarebne 😉
Inak tortu som mohla aj zele poliat, ze? no ja tie pre nas vzdy odflaknem 😒
Jogurtova s jahodami 2,5kg

ajka82
30. jan 2013

joooj baby...smutna som ☹ na tento vikend som mala robit karnevalovu torticku do tomboly a mala som len financny limit celkom zaujimavy a nakoniec sa ples asi bude rusit, lebo vela ludi odrieklo ucast kvoli chorobe... takze tortu brat radsej nebudu 😢 a taaak som sa tesila... asi si urobim radost a miesto tejto urobim paradn tortu na karneval do skolky pre starsiu, ked si prosia doniest do skolky obcerstvenie, tak budu mat aj bonus 😅
a aby ste si nemysleli, ani neslo o tie peniaze ale o to, ze som sa mohla realizovat a vymysliet si hocico, co by som chcela

dada2007
30. jan 2013

aha baby.....kam sa hrabe môj červený pomocník 😅 (nebojte, nie je to vírus.....je to link na album fotiek na FB....)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.41893...

aduskatt
30. jan 2013

@dada2007 sa mi paci ten tmavocerveny, treti rad odspodu napravo.....uzasna farba🙂

dada2007
30. jan 2013

@aduskatt mne všetky 😀

bambula1307
30. jan 2013

@aduskatt
@dada2007 krasne masinky..ja som tiez nad takou snivala ..ale ked som si prestudovala blizsie..ma dost nizky vykon...a je drahy. Nasla som aj silnejsie a lacnejsie masinky....ale krasne su..to sa musi nechat 😉

aduskatt
30. jan 2013

@dada2007 no su uzasne vsetky, ale tuto farbu milujem, tak mi hned padol do oka🙂

dada2007
30. jan 2013

@bambula1307 mne doniesol ,,Ježiško" červený robot a je super, aj výkon OK 😉
@aduskatt jj, pravdu máš 😉