Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
1. feb 2013

@pristela no moj drahy to hned okomentoval...tuto je hrbol, tu to nie je hladke, tu to este vyrovnaj...horsi ako ja 😀

zuzana92101
1. feb 2013

Babulky, tie co robite so smartflex, aj vy mate taky problem ho nakrajat? Teda len si odkrojit z neho mensi kus. Mne to muz musi robit, lebo mne by asi zapastie odislo a aj on pri tom fuci a nejde mu to, je to ako kamen. Ked to uz zohrejem v rukach a spracovavam, potom je to super.
Predtym som robila s Dama top, to bolo makke este vo vedierku, to som si prip. vedela aj rukou odlomit, ale toto...ako skala.

jakelina
1. feb 2013

@zuzana92101 jo taky na to nadávám, to raději nabarvím kilo na černo, než vydolovat kilo z kýble 😝 😝 😝

pipka
1. feb 2013

@pristela no moja mila naaadherneho krtoška si zas vykoumala, musim ta zase pochvaaalit 😎 😎 😎
hned sa mi v tom bude bude vedla teba lepsie sediet 😀 😀
tak sup sup nachystaj sa a nasadaj uz 🙂 cakaaam ta 😉

pipka
1. feb 2013

@zuzana92101 naadherny je kvietok 😉 muz tomu nerozumie, nevsimaj si ho 😀

ja si smartflex vyklopim vzdy cele vedro a tak z neho krajam velkym nozom take ako platky..a to ide v pohode, radsej vela tensich ako jeden velky kus 😉

pipka
1. feb 2013

@jakelina krasna je Minnie, moja hanka uz tu slinta nad nou 😀 😵

mariann2
1. feb 2013

čaute babenky, pridávam moje prvé muffinky a číslo pre motorkárku / motorečku som nemodelovala, je to hračka/

jakelina
1. feb 2013

@mariann2 bombové jsou i dort 😉

matax
1. feb 2013

@gabina275s krááááááááááááááááásne 😵 🙂

woman04
1. feb 2013

@pristela milučká tortuška 🙂..robíš všetko MMF,alebo iba poťah?..ďakujem..a kedy farbíš cukríky?..ja som dávala gelovku už s cukríkmi do mikro...zelenú nemám,robila som žltá,modrá... 😉

mizulienka
1. feb 2013

@zuzana92101 Zuzka mas nadherne torty, take krasne, nezne, jemne...mozem si ta pridat medzi priatelov? 😔

zuzana92101
1. feb 2013

@jakelina hehe, tak to su dve veci, co neznasam...rozpracovat hmotu a farbit na cierno alebo na cerveno, to radsej 2 torty upiect. 😀 S tym stratim najviac casu.

mizulienka
1. feb 2013

@pristela nadherna torta a @jakelina tiez super krasna minnie 😉

zuzana92101
1. feb 2013

@pipka 😀 ja som mu tiez povedala, ze to sa ani neda tak dokonale...on isiel prstom po torte a tu a tu a este tu to vyhlad...😀 no ved nabuduce sa posnazim viac.
S tym smartflexom, dakujem za radu, ja som to muzovi hovorila, ze nech to kraja na mensie...no ale ved vieme aki su, najmudrejsi, ako my 😀 😀 😀

zuzana92101
1. feb 2013

@mizulienka Samozrejmeee 😉, ja si tiez pridavam dievcata, teda hlavne na FB, chudence, niektore asi ani nevedia, kto som, co som, len ked sa mi pacia ich torticky...a vzdy je dobra nejaka inspiracia, nieco co cloveka nakopne. Takze smelo do toho 😉.

vecernicci
1. feb 2013

@zuzana92101 to mi připomíná stav věcí u nás, dokud to se mnou úúúplně nesekne, tak makám 😀 😝

pristela
1. feb 2013

@woman04 kujem 😵 tentokrát je na nej vsetko mmf okrem čiernej a červenej , ked mam doma smartflex tak sa netrápim ked chcem sýte farby a zarobím ten 😉 ale mam ho minuty tak som musela , farbu som davala len praskovu z drogerky pri roztapani cukrikov - ono akoze jasne ze nebola hladucka mmf ako bez farby, su na nej aj mini prasklinky no tie ma už netrapili, dolezite ze sa to obalilo 😅 bo inokedy letela mmf do koša ☹

pristela
1. feb 2013

@zuzana92101 och nechci mat doma moje decka 😠 😠 😠 😠

zuzana92101
1. feb 2013

@vecernicci preeesne, ci horucka, ci seknute, ide sa, lebo sa musi... Objednavky ked su, nechcem len tak porusit, potom by si uz ku mne nedali robit, no a priznajme si to, teraz je veru kazda korunka dobra. Ale myslim si, ze take sme skoro vsetky zeny, jednoducho ideme, pokial len trochu vladzeme. To nasi drahi si lahnu do postele aj s nadchou 😀 .

monicenka123456
1. feb 2013

@alionuska super a tie cukriky tam idu cele?a citronka je citronada?mas krasne deti som sa divala 😉

zuzana92101
1. feb 2013

@pristela 😉 vyzeraju ako zlati pomocnici a asistenti... 😉 Moja mala ked prebehne po byte, tak ako tornado...coho sa chyti slahne o zem, zasuvky zasadne neupratujem, lebo ich vyhadze len co sa ich dotkne. Vcera som sa skoro s tortou zrubala, co som zakopla o auticko 😀, no je to zabava. Dnes tu behala po byte v mojej zastere na varenie 😀, som sa musela smiat, ma to len 15m a uz to tak opakuje, nakuka do mixera, ochutnava kremy, zlato moje.

eliska22
1. feb 2013

@pristela krásna, uložila som si 😉

zdenallicka
1. feb 2013

Nikdo nemá nic z medicínského prostředí?? 😕

eliska22
1. feb 2013

@zuzana92101 presne, ja robím z MMF a teraz som si po dlhej dobe smartflex kúpila a nadávala som, tiež mi to nejde dolovať, sa natrápim, ruky bolia ☹

aduskatt
1. feb 2013

@zuzana92101 vyklopim to cele z kyblika a potom si odrezem, kolko potrebujem a zbytok znova pekne v igelite vratim do kyblika🙂 otazka asi pol minuty

cat
1. feb 2013

Ahojte baby, akurát mi prišla zásielka s hmotou, novými formičkami, perlovou bordúrou, odtláčacími podložkami a ja sa teším ako malé decko 😀 mám "zákazku" pre kamošku- /jej muža/, mám spraviť tortu v tvare vírivky, kde bude holá baba.. niečo na tento štýl, len teda miesto chlapa s pivom tam bude baba s vytasenými ceckami 😀

eliska22
1. feb 2013

@aduskatt vyklopiť z kýblika to ide, to je v pohode, ale nejde mi z toho odobrať 😠 to sa trápim ako fas 😝

ollako
1. feb 2013

Ahojte baby idem robit prsia v poradi moja siesta torta, mam formu srdce zda sa mi mala ale nevadi, budu mini prsia, staci, aj to je pre brata a na prvu skusku staci, chcem sa spytat da sa MMF farbit gelovkami tak , ze to dam mikrovlnky rovni s cukrikami? a este otazka ako je lepsie vformovat prsia punčovinou, alebo mozem vyrezat korpus a naplnit? co je lepsie? ak pouzujem pncovinu, nemate nejaky rychly jednoduchy recept? a aj puncovina sa musi potriet maslom pod potah? dakujem za odpovede.. citam vas, ale neda sa pamatat co som na ktorrej strane citala, je toho vela prevela 😉 dakujem za rady

jakelina
1. feb 2013

@eliska22 mně taky ne, co jsme nějaké divné?? 😀 😀 😀 😀 Dívám se na ruce a obě levé nemám 😀 😀 😀

dm1
1. feb 2013

@eliska22 ja to vzdy odrezem nozikom a hotoovo