Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
eliska22
1. feb 2013
@jakelina nie sme divné, nebývame náhodou tie čo nám to nejde v dome???? lebo bytárky píšu, že im to ide a predsa mi doma nemáme také podmienky teplotné ako oni :-p to je moje vysvetlenie 😃
eliska22
1. feb 2013
@dm1 mne do toho nejde ani ten nožík vraziť, nie to ešte rezať =-)
blcha
1. feb 2013
ahojte babuky tak mam nachystanu torticku na potahovanie je mala kruh priemer 18 cm a neveim co s nou je to len tak pre radost pre mna rozmyslala som ze spravim taku krabicu na vrchu vrchnak a na to masla asi len neviem ako zakmbinovat farby mam bledoruzovu tym by som to potiahla no a co a k tomu mam zltu alebo bledozelenu cervenu aj tmavozelenu prikladam si to tu ako pako a neviem sa rozhodnut :-p :-p :-p
eliska22
1. feb 2013
@blcha ružová zelená 😉
dm1
1. feb 2013
@eliska22 sak ja ho tam vrazim vzdy po obvode nie zvrchu a pomaly odrezem kus co potrebujem
eliska22
1. feb 2013
@dm1 veď skúšala ja tak aj tak nejde, iba po malých kúskoch a nadávam vždy :-p šak snáĎ nie som dement 😃
blcha
1. feb 2013
@eliska22 presne tak som si to rozmyslela dam tu ruzovu a k tomu bledo zelenu a doladim s tmavou zelenou detaily uvidime co z toho vznikne este idem ponurat po nete neake male gulate krabice lebo naposledy som si ich neulozila ked mi to tu baby tapetovali :-p
ollako
1. feb 2013
No babulky asi ma ebne pečiem ten korpus uz 40 mint, tak som skusila si uz je upečeny pichla spadlov a nie je a pekne mi klesol :-| a tak som sa tesila, ze aky bude vysoky, to ako mam vediet ci je upeceny kokos, ked otvorit ruru nemozem 8-(
aduskatt
1. feb 2013
@eliska22 velkym nozom napriec odrezem, kolko mi treba🙂 nemavam s tym problem.rezem po tensich kuskoch
smisek24
1. feb 2013
nemáte některá uložené dorty - noemova archa? díky moc na netu jsem nějak moc nápadů nenašla
eliska22
1. feb 2013
@aduskatt no zajtra budem zase rezať, tak snáď sa nakoniec nezarežem ja, alebo aspoň do prsta 😃 :-p
pristela
1. feb 2013
@eliska22 @jakelina hlasim , ze byvam v dome 😃 😃 a smartflex ked mam tak tiez len velke 7kg balenie, mam ho vzdy v takej ladomorni miestnosti, vyklopim ho celý z vedra dám chlapovi noz do ruky , sacik a kuknem nanho 😃 😃 on sa vzdy trapil, vzdychal , fucal , nadaval a po nejakom 8ráze ked sa tak trapil 😃 😃 😃 😃 som mu dala velky hladky nož a ukazala ze z bokov ma zrezávať take tenke plátky 😃 😃 😃 😃to ide ako po masle 😃 kukol na mna s otazkou ako dlho to viem 😃 😃 😃 ja že vsak od zaciatku ale bavilo ma pozerat sa na neho 😃 😃 😃 😃
eliska22
1. feb 2013
@pristela tak ja dám zajtra ten nôž mm, akurát bude doma 😃 ale tiež mu to nepoviem 😃
jakelina
1. feb 2013
@eliska22 já jsem řezala teď, skusila jsem ty tenké pásky a celkem to šlo. Ale chleba mi teda jde krájet líp 😃 😃 😃
eliska22
1. feb 2013
@jakelina šak totok 😃 ale my sa nedáme, nás nejaká hmota nerozhádže 😃
eliska22
1. feb 2013
inak včera prišla segra a že jej to čo máš, akurát som dolovala hmotu a ja že to je kupovaná, odždibla si a že fuj a hodila to do koša :-p a keĎ robím z MMF to sa nevie dožrať tej hmoty a že tento smartflex vanilka jej chutí tak umelo :-p aj mne viacej chutí mmf :-p len tým, že chodím do práce som si to chcela uľahčiť, aby som nemusela hmotu zarábať....
jakelina
1. feb 2013
@eliska22 kdybych to alespoň rozpracovávala tím špekem na břiše a ne rukama, tak zhubnu 😃 😃 😃 Ale takhle mě jenom bolí ruce. :-p :-p
dm1
1. feb 2013
@smisek24 tu su inspiracky z netu a link na moju robila som to ale v kombinacii s nemom

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...
dm1
1. feb 2013
kocky mne sa chladi v ladnicke torta a ja vobec netusim ako to ozdobit neviem sa rozhodnut je to pre dievcatko na 1 rok a nechavaju to na mna =-)
mamina1978
1. feb 2013
@blcha Krasnucka detska tortulienka x-) x-) x-) x-) x-) x-) Superne sa zdokonalujes ....😉
jakelina
1. feb 2013
@dm1 jahůdky, berušky, kytičky??? 😃 😃 😃
mamina1978
1. feb 2013
@pralinka25 Wauuuuu ta taska je akoby z reklamneho letaku ......bombovaaaaaa x-) x-) x-) x-) x-) x-)
dm1
1. feb 2013
@jakelina ja nevieeeeeeeeeeeeem mam cas do zajtra do rana ale vobec netusim. uz som predchvilkou 2 odovzdala tam isla kreativita bokom boli na zelanie ale tuto neviem inspiracii mam plny comp a neviem vybrat =-)
jakelina
1. feb 2013
@dm1 zavři oči a píchni prstem do monitoru 😃 😃 😃
smisek24
1. feb 2013
@dm1 díky moc, tu lod jsi potáhla celou najednou a pak jsi otiskávala ty jednotlivý dřeva a nebo je to dělané z proužků?
blcha
1. feb 2013
@mamina1978 dakujem no ja stale na nu pozeram do chladnicky ze co vsetko tam mohlo byt lepsie ale uz s tym nic nenarobim nabuduce sa snad podari trocha lepsie 😉
dm1
1. feb 2013
@smisek24 je to robene z pruzkov
dm1
1. feb 2013
@jakelina 😃 nemozem mam to v jednom albume s tortami pre chlapcov tak to by mohla ina haluz vyjst 😃
jakelina
1. feb 2013
@dm1 dávám ti tři možnosti 😃 😃 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli