Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
3. feb 2013

@muffinka8 tá abeceda je podla mňa nahovno 😅 ja som odtial ani jedno celé písmenko nevytlačila 😝

lussy23
3. feb 2013

@nika222 nádherné
@vecernicci krásne tortičky

wera.g
3. feb 2013

@muffinka8 šikula, ja som mala zálusk, ale zabudla som tam ísť 😀

lussy23
3. feb 2013

@dadka212 krásne tortičky
@janula.h krásna tortička
@katulkaaaaaa nádherné dielka
@romy01 jej ndáherná
@ajka82 krásna
@levandulka3 nádhen étortičky aj muffiny

muffinka8
3. feb 2013

@wera.g 🙂
@dadka212 😀 😀 no uvidíme

lussy23
3. feb 2013

@mimcak nádherná
@mojmacik jej nádherné tortičky. aj detičky
@monikad1 nádherné tortičky

lamps
3. feb 2013

@muffinka8 asi ťa nepoteším, ja mám s tou abecedou takú istú skúsenosť ako @dadka212 😠 ak prídeš na to, ako z nej dostať pekné písmenká, budem ti veľmi vďačná

lussy23
3. feb 2013

@eliska22 krásna
@cat krásna tortička

patrikmisko
3. feb 2013

@muffinka8 tie mašličky už mam, aj som ich vyskušala, idu uplne super, len su veľmi maličké 😉

dadka212
3. feb 2013

@lamps ja som to skúšala len tento víkend...a des ja som myslela, že je trocha väčšia a to také pidítko ☹ ledva som to nacpala dovnútra a nešlo to von, aj zmraziť som skúšala to sa potom zlomilo 😅 asi ďalšia super využitelná vec v mojej zbierke pomôcok 😀

janula.h
3. feb 2013

som sa nudila 😀 ostali mi plnky tak som improvizovala a je to mňaaaam 😀

muffinka8
3. feb 2013

@lamps 🙂 he he ... tak to som fakt zvedavá

p69majka
3. feb 2013

@lussy23 ďakujem pekne. vážim si to, lebo s týmito kočkami sa nemôžem porovnávať. sú veľmi šikovné. ja som na začiatku....ešte raz vďaka.

dm1
3. feb 2013

@lamps ja som s tym pisala hned na prvej torte ide to tazsie hlavne niektore tie pismenka co maju ozaj pidi tenke nozicky chce to cvik skusala som to na tejto len tak na rychlo

anibas
3. feb 2013

@dm1 rastlinná Holé s jogurtom drží jak fras !!!!!!!! šľaháš len 2-3 minuty

lamps
3. feb 2013

@dm1 ja som to skúšala s ňou a nemala som na to nervy. Pri vyberaní písmenka som mu vždy niečo odtrhla 😠 😠 😠

dm1
3. feb 2013

@anibas no niekedy skusim a to Hole sa bezne v obchdoe kupuje? je aj mensie balenie ako litrova co som mala Hopla? a slahat teda spolu s jogurtom ci jogurt az pak?

dm1
3. feb 2013

@lamps ja som to tam natlacila kosticou, prebytocne zrezala, nechala zatuhnut chvilocku a opatrne vylupla. niektore maju ale ozaj tenulinke tie nozicky ale velmi sa mi to pismo paci tak som bojovala 😀

janula.h
3. feb 2013

@dm1 aj ten koláč je jogurtovo šľahačková plnka 😉 mňamm

anibas
3. feb 2013

@dm1 Holé z MilAgra alebo Rajo - Creme Patisserie - túto dostať aj v Tescu, alebo kúpiš v e-shope nejakú rastlinnú.
Na 500ml šľahačky idú 3 jogurty cca 150 ml, alebo 1 veľký 500ml.
Používam ovocné jogurty - najlepšie viac % - akékoľvek - malina, jahoda, broskyňa, čučoriedka, mango, tiramisu - a podľa toho dávam aj ovocie.
Vyšľaháš krátko šľahačku na 50%, pridáš jogurty a došľaháš. Celé to trvá 2-3 minúty. Rastlinnú šľahačku nemôžeš prešľahať a jogurt funguje ako stužovač. 😉 😉

dm1
3. feb 2013

@anibas super dakujem moc este som neskusala take na leto budu fajn 😉 . A taketo moze aj pod hmotu? viem ze rastlinna slahacka sama o sebe ano ale s tymi jogurtami asi ne 😕 . a so zivocisnou si to skusala?

abriela
3. feb 2013

@dm1 ja som mala vela plnky, kedze slahacka je az 500ml. Zostala stav v mise, ze to dojeme len tak a normalne tuhla.
Ak by tu Sabi ohladne receptu pisala nieco ine, ako takto jednoducho vyslahat, cudovala by som sa. Lebo mna nenapadlo ani nic ine robit a net u nasich ani nemam - cize asi sos by nepomohlo 🙂 @anibas

dm1
3. feb 2013

@abriela ved ja som aj myslela jednoducho len vacsinou do slahacky uz len jemne zamiesavam neslaham ak nieco pridavam tak preto som sa pytala ci spolu 😉

lamps
3. feb 2013

@dm1 Danka, páčiť sa páči aj mne. Len tej boj s ňou som akosi nezvládla 😀 😀 😀, ale mám v pláne dať jej ešte jednu šancu

anibas
3. feb 2013

@dm1 ovocie ukladám na korpus potretý šľahačkou, a nemôže pod poťah ísť s jogurtom - do 24 hodín sa roztopí poťah 😀

anibas
3. feb 2013

@dm1 so živočíšnou to asi neide - kolegyni tiekla

dm1
3. feb 2013

@anibas juj skoda ze zivocisna nee ale tak hadam mi ta rastlinna s tym jogurtom bude chutit 😝. te to taka super friska plnka na rychlo ked treba

dm1
3. feb 2013

@lamps to mi pripomina ako som ja davala sancu tej sprostej forme celshapes normalne sa rozculim len na nu myslim 😀 . skusala som to x-krat a nic... vrrrrrrrrr

anibas
3. feb 2013

@dm1 a máš jej strašne veľa z 500 ml !!!!!!!!!!!

pipka
3. feb 2013

ajojte sladulienky...tak my sme s pristelkou stastne doma...aaale teda vas docitat, to je dnes nad moje sily 😅 😝

mali sme sa super a boli by sme sa byvali mali este lepsie, keby pocasie nebolo tak na prd ako bolo 😅 ☹
mali sme straasnu zimu, do toho lejak maximalny cely cas a este aj vetrisko neskutocny...coz je kombinacia priam vrazedna 😅
ale tak zas...necestuj k moru vyse 600km aby si zistil, ze nic neuvidis 😅 😀 😀

takze na fb vam hodim nejake foto a idem vas dokladne docitavat a tortuchy naaadherne pacitkovat 😵