Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

m.artina
5. feb 2013

@jakelina Děkuji moc za tip' Poradíš mi prosím ještě, kde tuto hmotu sehnat? Děkuji!

zuzana92101
5. feb 2013

@zuzana_1 Ja som robila bodky s bielkovou polevou, ako ked zdobis medovnicky 😉

muffinka8
5. feb 2013

@lucyf recept čo je tu:
2 šľahačky vyšľahať (nemusí byť úplne do tuha), pridať 2 tvarohy jemné, prípadne ešte aj kyslú smotanu, osladiť trochu cukrom práškovým podľa chuti a k tomu vanilkový Crem Ole prisypávam (ten je tiež trochu sladký) ... ten pridávam postupne a šľahám (pôsobí ako stužovač). Záleží od toho aký máš tvaroh, či suchší, alebo redší, tak treba 1 až 2 tie Crem Ole.
Tie 2 šľahačky a 2 tvarohy vystačí na tortu 24cm priemer. Veľmi dobre sa mi robí a aj plnka je jemná z tvarohu z Lidla v bielej vaničke a vrch je bielo zelený, je to odtučnený tvaroh jemný 0,5%.

zuzana92101
5. feb 2013

@aduskatt tu zlatu tekutu, nanasat priamo stetcom a schne to hned, ci treba cakat?

lucyf
5. feb 2013

@muffinka8 dakujem ti ,ale ten puding bez varenia mozem pridat hocijaky vsak???s ktorym je to najlepsie????

aduskatt
5. feb 2013

@zuzana92101 podla toho, aku mas, mala som aj taku, s ktorou sa robilo tak hnusne, ze o pol hodky letela do kosa, na vzduchu gelovatela a nedalo sa s nou robit, teraz mam taku celkom fajn, vela vydrzi, dobre kryje a schne relativne rychlo, je to v malych flastickach, vyzeraju ako lek na nechty..... ale tak treba si skusit, mozno sa niekomu bude dobre robit s tou, co som ja vyhodila🙂

muffinka8
5. feb 2013

@lucyf hej, aj vanilkový, aj čoko ... alebo kokosový 🙂

vlada111
5. feb 2013

@mamina1978 no ja a profíka 😀 Ale si zlatá, poteší 😉

sisix
5. feb 2013

Ahojky,moc prosim o radu. Potrebuju vyzkouseny, dobry recept na tvarohovou napln. Potrebuju aby dort vypadal takto........... aby to bylo hladke. Predpokladam, ze se dela ze stuzovace za studena ale nikdy jsme to nedelala. Moc dekuji

zsuzsu
5. feb 2013

Ahoj 🙂 Baby co myslite, da sa dat do cokohmoty miesto kukuricneho sirupu javorovy ?? 😀 😀

jenie123
5. feb 2013

Baby, prosim vas robili ste niektora tortu s gumkacmi (gumidkami) google mi nic moc neukazal a mam teraz akesi cudne obdobie.. neviem ci sa mam tesit alebo plakat.. vcera som sa dozvedela, ze som tehotna a dnes mi zomrel starecek.. :(

jakelina
5. feb 2013

@m.artina já kupuju třeba tady. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=58071272&tab=1 kup balení jak velké potřebuješ.

jenie123
5. feb 2013

@sisix ja som robila nieco podobne a davala som do toho platkovu zelatinu, drzalo to super..

loafeer
5. feb 2013

ahoj, holky, můžete mi , prosím, některá říct...jaký je rozdíl ve fondanu a marcipánu? recepty znám, spíš mi jde o vlastnosti těchto hmot....dá se říct, že třeba je fondan lepší na potahování než marcipán, nebo je to prostě o tom, kdo s čím ráději dělá a co se dá z fondánu udělat, jen kytky?

jakelina
5. feb 2013

@loafeer ze všeho se dá dělat vše. Každá máme svou oblíbenou hmotu. Mně se třeba s mléčným dělá špatně a vadí mi, že to sušené mléko má trvanlivost jenom dva týdny, pořád vyhazuju zbytky, protože to nestihnu upotřebit. Raději mám hmotu z bonbonů nebo Smartflex

zuzana92101
5. feb 2013

Zienky, skusal niekto robit pribinacikovy krem s jahodami? Islo by to spolu? Mam objednavku na jahodovy krem, tak neviem, co tam dat. Mate nejaku skusenost s takym ovocnym kremom?

zuzana92101
5. feb 2013

@loafeer ja osobne som skusala aj pravy marcipan, ale islo to tazko a lamalo sa mi to, takze u mna na potahovanie vyhrava hmota-napr. smartflex. Co sa chuti tyka, tak rozhodne pravy marcipan, to je mnamka.

loafeer
5. feb 2013

@jakelina jé, děkuju za odpověď...A ten smartflex se dá udělat doma nebo je to pouze na objednání? jsem úplně na začátku, teprv objevuju, včera jsem poprvé vyzkoušela fondán, ale vadí mi, že je to fakt už dost sladké, i když jsem do toho přidala citron i aroma....

loafeer
5. feb 2013

@zuzana92101 a ten Smartflex, jde to k něčemu přirovnat? včera jsem dělala prvně, fondán sice na potahování super, lepší než marcipán, který dělávám,ale zas dost sladké....

lucka_o
5. feb 2013

Baby, potrebujem poradit,mam robit tortu slanina , klobasa a jaternice. ako ste ich robli vy? z hmoty, alebo zo zvyskov puncoviny? dakujeeeeeeem
@dm1
@pristela

@aduskatt
@vlada111

jakelina
5. feb 2013

@loafeer ten musíš objednat 😉

pralinka25
5. feb 2013

@zuzana92101 ja robievam pribinackovy s jahodami casto a je to fajn. a ked mas na jahodovy krem tak co mozno spravit taku tu dvojfarebnu plnku co sa robi s maslom alebo pristelka myslim robi miesto masla so slahackou a uvari sa jahodova stava so zlatym klasom pridaju jahody a natrie sa jedna vrstva toho priesvitneho a druha maslova alebo slahackova vrstva. teda ona to robi ako visnovy krem ale aj jahodovy by mohol byt myslim. aj v tej receptovej teme to je

sisix
5. feb 2013

@jenie123 Super a muzes mi prosim rict kolik ceho si tam dala? Dekuji

dajna11
5. feb 2013

@zsuzsu no neviem,ja však dávam med....a je super

zsuzsu
5. feb 2013

@dajna11 dakujem, a medu das tolko kolko by si inak dala kukuricneho sirupu alebo menej?

sisix
5. feb 2013

Pri hledani receptu jsme nasla tyto stranky, treba se nekomu bude hodit. http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/kre...

zuzana92101
5. feb 2013

@pralinka25 dakujem, idem kuk, ci tam nieco take najdem. Visnovy krem som tam nejaky videla...
Ked robievas ten pribinacikovy s jahodami, urobis iba klasika vanikovy a zamiesas tam jahody, alebo ako to robis?

zuzana92101
5. feb 2013

@loafeer no smartflex je chutovo pre mna umela hmota 😀, ktoru osobne nejem 😀, nechuti mi to ...ked tak zjem ten pravy marcipan, to mam velmi rada, ale toto eee

mariann2
5. feb 2013

kočeny, prosím o tapetku tort na dospelácky maškarný ples, niečo so škraboškou, alebo maskami, pozerala som na google, je ich tam kooopu, ale vy tu vždy hádžete také naj 🙂

pralinka25
5. feb 2013

@zuzana92101 ano ja robim len vanilkovy a pridam jahody.
alebo este mozes spravit trebars ten jogurtovy krem a pouzit jahodove jogurty

zuzana92101
5. feb 2013

@pralinka25 a este sa spytam...ten maslovy krem si myslela to, ze spravim ho tiez so zlatym klasom, len tam primiesam maslo a dat to na tu vrstvu kremu iba jahodova stava a zlaty klas? ten krem so zlatym klasom som robila, ale s tou stavou nie, preto sa pytam, aj ked viem, ze sa to robi, no neskusala som to este.