Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
5. feb 2013
babulky moje, nestiham vas nejak...tento tyzden makam az sa mi z kecky pari :-p :-N
len sa tu rehocem ako mi pacitka pribudaju a vzdy sa tak zacudujem, ze co to? a kuknem..a to Pristelkine foto 😃 😃 😃 😃 😃

takze ja uz nepeciem, ja uz len pristelkine foto sem hodim a lajkov mam do aleluja 😃 😃 😃 😃 😃 :-p
lamps
5. feb 2013
@pipka to robí to pristelkino osobnostné čaro :-N :-N :-N
pipka
5. feb 2013
ale k veci...mam dalsiu zakazku, a teda nejak nemam konkretnu predstavu, nechali to na mne, len ze bielo zlate :-N ale ze zlata staci, ked bude masla...nastastieee 😉

takze k 50. vyrociu svadby..... teda zlata svadba ...plíííís

ak mate nieco poukladane, sem s tym. Klasicka, nie poschodka 😉 tvar moze byt hocijaky, teda srdce, obdlznik, stvorec, kruh, slza, kvet...im je jedno 😉

dakujeeeem 🙂
pipka
5. feb 2013
@lamps ano ano...presne 😃 😃 😃 😃
hodim sem aj svoje foto a budem porovnavat ktora ma viac :-N :-N 😃 😃 😃
lamps
5. feb 2013
@pipka no vyskúšaj 😃 😃 😃
jakelina
5. feb 2013
@pipka když uděláš taky ksichtík, tak já budu spravedlivá a dám ti taky To se mi líbí 😃 😃 😃
mamina1978
5. feb 2013
@vlada111 Nemame smartflex :-| , teda aspon ja som u nas po prenurani mnohych e-shopov nenasla 😞
jakelina
5. feb 2013
@mamina1978 tak jiné hmoty nemáte???
alexandrakocikova
5. feb 2013
torta na detskú párty na vrchu lízatká candy melts hmota-biela čokoláda.torta pribináčiková.tiemorské potvorky su len tak pomalované, lebo mi na ne nechytala farba 🙂
pipka
5. feb 2013
@jakelina no na najbližšom spoločnom vylete sa posnažím 😃 😃 😃
mamina1978
5. feb 2013
@jakelina Maju ine , ale ktora je aspon podobna smartflexu, nemam ani potuchy........musim vyspovedat @okalistin a @njonju 😉 😃 Baby ( v DE) radteeeeeee prosim 😉 x-) x-) 🙂
lifinka
5. feb 2013
@mariann2
Zkus tady, já vždy, když hedám dort, tak do googla napíši česky, co hedám a když neuspěji, napíši to v angličtině a pak jsou i jiné dorty....

http://www.google.cz/search?q=masquerade+cakes&...
bambula1307
5. feb 2013
dievcence ja som sa dala ukecat na vlacik pre 8 rocnu slecnu, nema to byt Tomas..nemate nejaku inspiraciu?..nech to nevyzera jak pre 2 rocne dieta..hm :-| Ma to byt velke..nie na tortu s dvomi vagonmi...vahovo niesom obmedzena.
Dakujem
lucula73
5. feb 2013
@zuzana92101
@pralinka25 kočky a aké jahody používate?mrazené?či zavárane?
idem robiť na piatok jahodovú plnku a tie zavárané majú takú nijakú chuť a oni chcú zavárané,neviem čo urobiť :-|
dajna11
5. feb 2013
@zsuzsu tolko isto aKO BOLO V RECEPTE TOHO SIRUPU 😃
zuzana92101
5. feb 2013
@lucula73 😉 no ved to, ze to ani ja neviem, ake pouzit... :-| zavarane maju stavu, ta sa da vyuzit, ak robis ten krem so zlatym klasom... Mrazene sa mi viac pozdavaju, aj ked bude treba dat pozor na to, ze pustia stavu a keby boli zamiesane v plnke, tak by to asi nebolo dobre (jedine ich ulozit na korpus...vtedy by stavu vpil on 😉 )
zuzana92101
5. feb 2013
lucka_o
5. feb 2013
@dm1 a puncovinu by si obalila a tak malovala? dakujem
dm1
5. feb 2013
@lucka_o ano 🙂
pristela
5. feb 2013
@zuul neviem ci chces takuto ja mam len toto , tak isto robim aj hranatu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3854042...
pristela
5. feb 2013
@jakelina @pipka @lamps holky nerobíte si zo mna srandu , že né? :-p 😃 😃 😃
@pipka a kolko pacitiek uz mas ? a od koho ? nech si to zapíšem ]-( ]-( 😃 😃 😃

Ja mam zas objednavku na dve torticky s krtkom :-N a už som jasnááá
lamps
5. feb 2013
@pristela ale kdeže z teba a srandu? to by som si teda nikdy, ale fakt nikdy nedovolila 😃 😃 😃 veď keby som si ťa pohnevala asi by som to ani nepredýchala 😃 😃 😃
zuzana92101
5. feb 2013
@lucula73 prave som sa na inej stranke docitala, ze baby, co robia krem zo zlateho klasu a stavy, tak to robia z jahodoveho dzusu 😉, vraj ma super chut...tak to tiez nemusi byt zle 😉
pralinka25
5. feb 2013
@zuzana92101 noooooo to je super napad. dik za tip x-)
dadka212
5. feb 2013
ahojte kočky dnešná moja rýchlovka, sestra si to na mňa vymyslela poobede, že večer ide na oslavu a zišla by sa jej torta 😃 v skutočnosti je krajšia, toto umelé svetlo je hrozné |-|
dm1
5. feb 2013
@dadka212 ty si carodejnica ze si to stihla x-)
bklaudia
5. feb 2013
Ahojte! Žial nemám čas prečítať si celý fórum, ale mala by som veľa otázok 😃 Chcem dcérke spraviť tortu z čokoládovo smotanovým(či šlačkovým krémom) MÁTE NEJAKY OVERENY MŇAMKOVY RECEPT? na to by som chcela dať marcipánový poťah.(pítala som sa jednej cukrárky a ona odporučila túto hmotu)
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=10
je to dobré? má dobrú chuť? a nemá niekto náhodov na predaj? 😃 (lebo sa mi zdá byť pri drahé tie 3 eurá poštovné)
Potrebujem hmotu na 2 torty. Skúška by bola na moje narodeniny 14. teho a dcéra má 22.
ďakujem za trpezlivosť 🙂
dadka212
5. feb 2013
@dm1 hehe dakujem x-) x-) troška sa mi vzadu zlomila čoko, ešte ma sprdla za to 😃 ale nič hrozné...nie aby ma pochválila za za 3 hoďky som ju mala hotovú :-N 😃 a popritom som stihla ešte stuhy ísť nakúpiť
dm1
5. feb 2013
@bklaudia K2 si isto nekupuj je strasne makka to by si mala len na potahovanie ozdoby z toho vobec nedrzia tvar. Radsej si kup smartflex velvet. Co sa tyka receptov tak tie mame pokope v druhej teme kde nie je toho vela tak kuk http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipan...
bklaudia
5. feb 2013
@dm1 ako vidím tam je už cena 9,2 😞 Cukrárka mi povedala že vraj v COOP Jednota(bývame v malom meste) je originál marcipán vraj 250 gramov a okolo 2,5..

Začni písať odpoveď...

Odošli