Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lucula73
6. feb 2013
@dm1 aha,čiže najrpv trebars boky,tak všeliak orezať a potom vrch dopasovať?máš pravdu,asi sú tam zato tie dva pásiky 😃
lamps
6. feb 2013
@anibas to mi je jasné, ja som to tak aj pochopila 😉
patka6
6. feb 2013
@nika222 a prosim ta kolko to mam nechat stvrdnut v chladnicke a potom pisat? vdaka 🙂
nika222
6. feb 2013
@patka6 no ak si iba kusok hmoty vyčleniš na to tak tá nemusi resp. ani nemoze byt v chladnicke lebo ti nevytvrdne. Cca hodka by mala stacit normalne na stole 🙂
patka6
6. feb 2013
@nika222 takze ani potiahnutu tortu nemozem dat do chladnicky ked ju chcem este dotvorit ci ako? možno sa pytam od veci ale ozaj nemam skusenost 🙂
nika222
6. feb 2013
@patka6 nieee tu mozes 🙂 Len veci co chces aby vytvdli, napr kvietky a tak pod nedavaj do chladnicky 🙂 V pohode pýtaj sa, ved kazdá sme nejako začínali 🙂
pristela
6. feb 2013
Inak pán s tou skvelou objednavkov dnes to dorazil pred chvilou, že on by to aj tak chcel až na budúci rok 8-( tak že času dosť dohadovať .... 😃 😃 😃 akože ano mam stale otvoreny noťas ale žeby som mala cas len tak si písať :-N :-N :-N

@nika222 @lamps som tu !!!! všíícko vidííím !!! bacha !!! :-p 😃 😃
dm1
6. feb 2013
kocky opakujem PROSIM kuk moj dotaz ohladom torty ci bude stacit pre 80 ludi neviete poradit? zajtra jej musim dat vediet :-p
dm1
6. feb 2013
@pristela akoze ten zabil teraz ze az na buduci rok 😃 😃 😃 to ti asi tak skoro preto hovoril aby si sa vsetko stihla doucit aj puncovu lopticku aby si vedela dovtedy spravit 😃
patrikmisko
6. feb 2013
@dm1 veľmi pekne dakujem 😉
lawli
6. feb 2013
@dm1 ahoj ,neviem či ti to pomôže ja mám uložené toto https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-...
dm1
6. feb 2013
@lawli jeej diky to mi pride zase ze moc sa nakraja ale zase bude leto rez je vysoky a stvorec sa dobre kraja tak by mali z toho nakrajat dost
lawli
6. feb 2013
@dm1 neviem sama riešim dilému ,lebo na 20.4. mám podobnú objednávku ,len zatiaľ neviem koľko bude ľudí...dúfam ,že nie 150 😃 😃
dm1
6. feb 2013
@lawli 😃 no mne sa zda vela ratat 200g na osobu a teda 16kg to by bolo mega obr veru =-)
lawli
6. feb 2013
@dm1 presne aj mne sa to zdá veľa ,preto to riešim...a 16 kg...fuu tak to si neviem predstaviľ aká by musela byť...ja som robila najväčšiu tuto (vaha v popise fotky) =-) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5094995...
dm1
6. feb 2013
@lawli tak ale toto maju byt stvorce to ti hned narastie moja najvacsia mala 14,5kg a bola ozaj obr
florentina
6. feb 2013
@dm1 já jsem přesvědčená, že to bude v pohodě stačit.
lawli
6. feb 2013
@dm1 vidíš to som nejak prehliadla ,tak to hej štvorce to je o inom...predsa len tam bude toho viac ako v kruhu tej istej veľosti...ja ešte neviem ani aký tvar budem robiť 😃 😃 😃
pristela
6. feb 2013
@lawli @dm1 baby ale vsak zas 16kg nieje az tak velka =-) ja bych bola stastna keby chcel niekto taku, velke su naaadherneee , tato moja mala 17kg a teda vellka nebola, ale zas tam bola marlenka tazka aj kvety: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4222184...
tato mala 15 kg - 16kg https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4474353...
a tato 10kg bez ozdob : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228755... narocky davam foto s osobou 😃 😃 😃 a 200g na osobu ked si odratas vahu potahu a vyzdoby tak nieje vela , či ? =-)
ja bych robila 15kg tortu - teda ak ratam najmenej 2kg bude hmota s výzdobou
muffinka8
6. feb 2013
Prosím, prosím ... chcem sa opýtať ... tie plastové podložky pod torty biele s takou tou krajkou okolo či čo to je ... je to dosť pevné? Neohýba sa to? Udrží to aj 2 poschodovú tortu?
lawli
6. feb 2013
@pristela tak to nie sú moc veľké...koľko ma cca výšku jedno poschodie a ak nebudem moc otravovať ,aké priemery mala tá 4 poschodová ?? ďakujeeem 😉
pristela
6. feb 2013
@dm1 citam ze stvorce hm ... aj tak by som dala nad 10kg , bo my sme boli na oslave 30ludi a zjedli sme 7kg obdĺžnikovu =-) zostal len kusok na koštovku do práce
pristela
6. feb 2013
@lawli och andelicka ja netusim , bo ja raz peciem v rozopnutom ráfiku /chapes , že ?/ a raz normalne a nezapisujem si ako som piekla 😞 ale spodne malo isto 32cm bo vacsiu tortovnicu nemam , ostatne poschodia su posunute dozadu aby bol opticky vacsi rozostup len to vrchne bolo na stred. a vyska poschodi tiez neviem isto ale nad 10cm , kuk tu na foto je so mnou mam 162cm čiže som krpatá , takže ked na to kukam aj s tymi laliami 50cm mohla mat : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4474352...
lawli
6. feb 2013
@pristela aj tak ďakujem ...mám ešte čas ,ale tak zháňam info už teraz...uvidíme ako to vyriešim, budem potom otravovať 😃 😃 😃 ešte neviem ani počet ľudí ,ani tvar torty, len toľko ,že ju chcu na svadbe rozkrájať....ak to bude taká správna vychdňarska svadba ...ach jáááj to bude ľudíííí :-x
aduskatt
6. feb 2013
@lawli kolegyna mala vychodnarsku svadbu, ze len taka mala a 120 ludi🙂)))
lawli
6. feb 2013
@aduskatt no presne o tom píšem ,to je najmenšia 😃 😃 😃 my sme mali cez 140 :-N
pristela
6. feb 2013
@lawli teš sa !!! Velke torty vzdy vyniknu a su krasne!!!, síce je pravda , že pekne potiahnut to spodne najvacsie poschodie je drina :-p ale ty mas uzasne čisté potiahnute torticky , krasnu bezchybnu robotu !! takze nemusis mat strach ludia odpadnuuu a budu myslieť že to je rovný polystyrenový odliatok z obchodu 😃
lawli
6. feb 2013
@pristela tešííím ,tešííím až tak moc ,že už teraz pre to nespávam...ale nie ,no aj mne sa tie veľké torty páčia ,ale mám z toho strach....potom ,keď k tomu dojde ,tak si prídem k tebe pre podporu (20.4.) ....a že bezchybná práca? no to ani z ďaleka ,ja tam vidím koooopu chýb...ale ďakujeeeeeeem za tie krásne slová potešili, moooc potešili x-) x-) x-) ...až tak ,že mi bude pršať do nosa z tej chvály 😃 😃 😃 😃 😃
pristela
6. feb 2013
@lawli 😃 😃 😃 a však pravdu som napísala 😃 😃 😃 kludne prídi x-) x-) x-) i ked ja neviem , ja mam este málo odpečené 😃
aduskatt
6. feb 2013
@lawli my 26🙂))))))))

Začni písať odpoveď...

Odošli