Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
7. feb 2013

@jakelina no veď ja som sa jej pýtala, že ako ona zasúva svoje stoličky, začala koktať a nakoniec povedala, že za operadlo

dadka212
7. feb 2013

@lamps toto je normálne nenormálne 😝 @jakelina že z laku na vlasy, no kam na to tí ludia chodia 😝

mamina1978
7. feb 2013

@muffinka8 krasny je ...... 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
7. feb 2013

@pristela no len ked to ma byt ten stvorec a uz som robila 14,5kg a spodok som musela nadpajat mal tusim okolo 33cm a vacsiu by som uz asi nedala do ladnicky.... aj to neviem ako urobim presne este lebo oni chcu 2 torty este jednu 3-posch.okruhlu 😝

dm1
7. feb 2013

@nika222 urob isto mensie priemery a aby vyzerala mensia ju kludne posun tie poschodia ja som tak robila tie 3-posch. detske tak ze vzadu su tie poschodia v jednej rovine a vpredu je tym padom viac miesta na postavicyk a tak. Ja by som sa do 5,5kg nevosla ale ja som ich mala maslove a 3x plnka lebo pri 2x by to bolo nizke a nevyzneli by tam postavicky museli by byt uplne prtave

lamps
7. feb 2013

@dadka212 Danka, ešte mám toto, sú síce väčšie, ale dajú sa upraviť

zuzana92101
7. feb 2013

@nika222 moja 2poschodova mala 5.5kg...spodok bol 26cm a vrch 15cm (plnka maslova, orechova). Ja plnim vzdy minimalne 2x, podla toho, ako vyskoci korpus, niekedy aj 3x a tensie 😉

mamina1978
7. feb 2013
zuzana92101
7. feb 2013

@lamps no to by aj mna rozdrapilo. Tak potom zaco ich mate chytat? A mozno nie su ani na sedenie, len na dekoraciu 🙂. To je nieco podobne ako ked kupis dietatu snehule, premokaju a v obchode ti povedia, ze nema s nimi chodit po mokrom... 😠

florentina
7. feb 2013

@lamps @jakelina taky se hlásím do klubu reklamačních perliček...my máme bambusovou podlahu a celá šíleně vypraskala...reklamaci nám neuznali s tím, že doma máme takové sucho, při kterém se nedá žít a dýchat a tak to vyschlo a prasklo. Jako co na to říct...žiju tady už 9let a pořád dýchám /naštěstí 😀 /...po letech jsem poznala jednu holku co dělá do "podlah" a ta mi řekla, že tato dřevina není do našich zeměpisných šířek vhodná a vypraská úplně všem a proto jí neprodávají a když jí někdo chce vysvětlí proč ne. My to kupovali v specializovaném obchodu, kde se tvářili, že jsou odborníci a koupili jsme to na jejich radu. Stálo nás to 60.000, šetřili jsme na to několik let a dopadli takto...já už se ničemu nedivím.

lamps
7. feb 2013

@florentina ja tak rozmýšľam, že kde to žijeme 😝 😝 😝, ak nám to neuznajú neviem...., ale určite im napíšem "pekné" hodnotenie 😖 všetci obchodníci sú milí, keď predávajú a keď príde nejaký problém razom sa ich správanie mení ☹

florentina
7. feb 2013

Holky a k těm třem patrům a té malé váze 5-6kg...asi se to dá nějak udělat, aby se člověk do té váhy u tří pater změstil....ale já bych to asi ani tak nechtěla, už kvůli ceně. Já tedy nedělám cenu za kilo, ale pokud by ano, tak je prostě ta práce na třech patrech za tu cenu naprosto nezaplacená. Často se tu řeší, že dorty pod tři kila nebrat, že se to pak cenově nevyplatí a já mylsím, že toto je to samé. Ta režie a čas na každé patro je prostě pořád stejná, takže ten výdělek je pak o to menší 😖

florentina
7. feb 2013

@lamps já jsem to tenkrát taky nechtěla nechat jen tak....dopisovali jsme si dlouho ...a bezvýsledně. Tobě přeji, ať vám to uznají a nemusíš se rozčilovat. Mě teď čeká reklamace chůvičky, tak jsem taky zvědavá, jak dopadnu. Ale zase musím říct, že nemám jen špatné zkušenosti. Já mám asi "štěstí"...už jsem musela reklamovat komplet všechny spotřebiče v domácnosti, ale i kabelku, nějaké oblečení aj. a to bylo vždy bez problémů - buď oprava, či výměna a ještě i s omluvou...prostě je to o lidech, jako vždy.

dm1
7. feb 2013

@florentina tu to celkom neplati lebo zase peciem vacsiou korpusy spolu vrch a stred takze v konecnom dosledku zapinam trubu 2x rovnako ako pri vacsej torte ak je len jedno poschodie. Aj krem samozrejme nerobim do kazdeho poschodia iny ale max. 2 druhy rovnako ako davam aj ked chcu taku vacsiu okolo 5 kg 😉 . Samozrejme ak je to preplacane postavickami to uz je o inom myslim hlavne to pecenie a plnky - cas

dm1
7. feb 2013

@florentina @lamps mojej sestre sa tak rozpadli 2 sedacky rovnake z ekokoze. Prvu reklamaciu uznali to tam bola zaniest ona a za tyzden manzel siel dalsiu a uz nie presne ta ista vada ze zle pouzivanie 😝 . vo svikoch uplne rozpadnute ale neuspeli aj ked tyzden dozadu to na reklamacku zobrali....

blcha
7. feb 2013

ahojte babulky prisla som vas pozdravit kedze teraz nemam nic ziadne pecenie a neviem kedy budem mat nieco tak aspon sem tam nakuknem na torticky 😉 aj mi chyba ze nepeciem ale stale som sa neodhodlala nikde oznamit ani na fb napisat ze peciem aj na objednavky neako sa toho bojim robila som len jednu na objednavku s velkym uspechom ale aj tak sa toho bojim 😉
ale ma napadlo ze svagor ma narodeniny a ona ma starasne rad hambugrgery nemate neake inspiracie tort s hamburgerom ze by som nieco stvorila nech sa nenudim do vikendu 😉 dakujem

zuzana_1
7. feb 2013

Kocky,prosiiiiiiiiiim
Ako davate "prec" solamyl z potahovky na torte? 😖

lifinka
7. feb 2013

ahojky, holky v čem máte prach. barvy? chtěla bych nějaký stojánek, kde bych je všechny zapíchala? nemáte tip? 🙂

lifinka
7. feb 2013

@zuzana_1 já když nějaký mám nahoře, tak to smetu štětečkem....

maya30
7. feb 2013

@dadka212 ja som jej aj napisala ze nie sme v amerike, keby ta torta stala tisic dolarov tak nie je problem 😅 ale nastastie to vzala dobre, takze ochutnavka sa nekona 😝

florentina
7. feb 2013

@zuzana_1 štětečkem, ale pokud by ti to tak nešlo dolu, tak buď natřít vodkou...se odpaří, ale mě i trochu rozpouštěla, takže já když není zbytí tak potírám olejem...ale pak se dort leskne. Jsou dorty, na kterých se mi to líbí, ale na některé se to nehodí.

zuzana_1
7. feb 2013

@florentina dakujem..a ked to natries vodkou,nie tam ani trochu ten alkohol citit?

zuzana92101
7. feb 2013

@zuzana_1 ked som este nepouzivala smartflex, tak som to davala dolu olejom, ale nepacilo sa mi, ako sa to leskne. Mne sa paci, ked je torta matna, ale niekedy sa tomu neda vyhnut. Alkoholom som to este neskusala, no miesala som si farby domacou ceresnovicou a cela torta mi od toho smrdela 😀, ale do rana to v chladnicke vypachlo 😉. Takze ak ti to aj bude citit, to sa vypari a bude to ok na druhy den. 😉

lifinka
7. feb 2013

@blcha jen tyto 😉

lifinka
7. feb 2013

@zuzana_1 nevím, zda tam nezůstane lesklý flek po alkoholu...

zuzana92101
7. feb 2013

@blcha 😉

nika222
7. feb 2013

@lamps @dadka212 @dm1 dakujem babenky za rady, urobim to ako radíte, budem plnit parižom a pribinakom a urobim ich vzadu do jednej roviny. @florentina ja som si za tuto tortu vypytala 65 e.. Baba to zobrala tak uvidim ci si to nerozmysli, a tie vrchne korpusy budem piect spolu, cize trubu len 2 x zapinat. Inak tie mini pidi torticky do 2 kil uz ani asi brat nebudem 😝

nika222
7. feb 2013

@muffinka8 kráásny maco pu, ja mam zase problem ze robim vsetky postavičky velmi dobre živene, pridavam moju cca 5 postavičku scooba, vyzera jak keby zil na parkovisku za mekacom :D

lenka1993
7. feb 2013

ahoj kočky, nemáte niektorá fotopostup na trotu - prsia? Chcem urobiť bratrancovi na narodeniny a nikde som nenasla niečo konkrétne ako na to. Ďakujem 🙂

muffinka8
7. feb 2013

@nika222 🙂 he he ... keď tie postavičky sú vlastne len 2D a my ich máme spraviť 3D ... šak nie sme kúzelníci 😀 mne ten medveď trval asi 5 hodín, kým som ako tak tie proporcie spravila všetky a končatiny a to som nerobila naraz, lebo to by bolo ešte dlhšie. Netuším ako za týždeň spravím ešte zvyšné 3 zvery z tej rozprávky. Budem musieť ponocovať 😝 dnes som šla spať o 1:00 ... o 3:30 sa malý zobudil, ale našťastie len na pol hodku a potom sme ráno vstali o 10:00 tak ani neviem či dnes ešte pôjde spať alebo čo.