Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
7. feb 2013

@pristela dones to sem, budeme makať obe 😝 aj kostice ti požičiam, tie čo nemám zlomené 😅 , mne už hrabe z jednej krajky.... jááj som zvedavá čo na to povieš, skoro všetko som zmenila od pôvodnej, ja nedokážem robiť rovnaké torty, ale táto sa mi páči viac, tak som zvedavá,čo zajtra na to povieš.... si mala včera vidieť to rezanie polystyrénu, malá mi to rozhadzovala, malý vysával a zo mňa až tieklo 🙂

pralinka25
7. feb 2013

@pristela anoooooooo presne tuto som myslela. rada by som ju pre nas vyskusala dakujeeeem.

pristela
7. feb 2013

@rapunzel1 jo jo viem si predstavit 😀 😀 😀 guličkovanie poznaam 😀 😀 😀 ale keby si nahrievas na horuuuuuco noz ktorym si ho krajala ... či to už neskoro hovorím ? 😕 😕 😀
Nemozem ja dnes netortujem makam za strojom ale že absolut nemam chut no musim toto konecne dorobiť bo ma slahne, tak sa mi nechce ☹ ☹ ☹ dones tortu sem , u nas to este žije, nik nespí, decka lietaju a moj kuka telkovnicu 😝
a inak by som ted nesla kvoli pocasiu bo vsak ja som dnes ledva trafila dole na hlavnu a to bol den , bo cesta nikde 😀 , len biely ssneh 😀 😀 a šmýýýkalo saaaa ..ako na snehu 😀 😀

lamps
7. feb 2013

@zanika1983 hmotu kúpiš v obchodoch s cukr. potrebami - pečenie hrou, pečenie s kamkou, cukradekor..... a ktorá je najlepšia ťažko radiť, každej vyhovuje niečo iné, ale môžeš skúsiť Smartflex velvet a zafarbíš ho gelovými farbami, ktoré kúpiš tiež v obchode s cukr. potrebami

alexandrakocikova
7. feb 2013

joj holky, ja mám teraz na nenelu, že objednávku 12 mini tortičiek, akože tlačítka iphonu, ale nie telefón len tlačítka🙂dokonca dve príchute..okrem toho ešte dve torty , jednu slanu tortu a v sobotu na oslavu narodenín a v nedelu my máme oslavu.poriadok už asi ani nespravím.joj,av pietok chodím do posilky.fú

pristela
7. feb 2013

@pralinka25 tak táto plnka sedí s tou co mam ja napisanu , sa mi to nechce rucne opisovat 😝 http://www.recepty.vander.sk/recept-626-Visnova...
len ja nedavam alkohol , "puding" si varim redší dávam Zlaty klas bo maizenu sa mi neopla kupovat 😝 a varím to hned spolu s tými prepolenými višňami , a šlahacky davam vela nie trosku ako oni píšu 😝

pralinka25
7. feb 2013

@pristela dakujeeeeeem vsak to prisposobim nejak 🙂

lucinka4
7. feb 2013

@lamps @lenocka23 a ostatne kocky...nezachranila,po pridani cukru to bolo este horsie ako predtym..tak to asi mohlo byt tou farbou,chcela som sytu cervenu..robim malej minnie tortu 😉 tak teraz velmi zvazujem,ze ako to spravit este raz..normalne robievam salkomarcipan ale teraz som chcela aj cisto bielu tak som robila mmf...tak teraz moja otazka znie: ako to spravit aby z toho zas nebola hrudkova masa...farbu som nedala hned na zaciatku pri topeni cukrikov, mohlo to sposobit to? pri salkomarcipane mozem dat farby aj viac aby bola syta? farbila som gelovkou....mam dilemu do ktorej hmoty sa pustit 😀 😲

pralinka25
7. feb 2013

@pristela ja som robila taku podobnu ako ty pises so zlatym klasom ale miesto slahacky tam slo maslo a to maslo mi tam vadi tak chcem skusit tu slahacku. tak este raz diiik

lamps
7. feb 2013

@lucinka4 MMF na sýtu farbu nezafarbíš, bolo to tou farbou, keď dáš do MMF veľa farby, začne sa rozsýpať. Skús si kúpiť hotovú hmotu napr. Smartflex velvet a tá ti pôjde zafarbiť

lucula73
7. feb 2013

@lucinka4 ak možem.mmf neofarbíš na sýto červeno,sa ti rozpadne...........ale niektorré baby pridávajú bielu čokoládu k tým cukríkom,spolu dať roztipiť pri zarábaní a potom chytá lepšie tú červenú farbu......skus tak,tuším @eliska22 to tak robí 😉
najlepšia je hotová hmota na sýte farby...

lucinka4
7. feb 2013

@lamps
@lucula73 vdaka kocky,doobeda idem do mesta tak behnem do cukrarskych potrieb,ak budu mat tu smartflex tak kupim tu ak nie tak potom bude mat mala menej sytu cervenu na torte..dakujem este raz 🙂

rapunzel1
7. feb 2013

@pristela no ja som dnes mala zase doktorske turné, takže od rána do poobedia sedela v aute s malou, smer To, Pe, potom nemocnica Šimonovany... fakt sa jazdilo parádne. Ja by aj došla, len to bude sranda to napchať do auta 😝 idem ešte spekulovať nad kvetmi a práve som sa rozhodla ešte upiecť Veron tortu, takže sa idem hrať s korpusom, keď pôjdeme preč, tak chlapa s deťmi odošlem na oslavu, prvýkrát pôjdu niekam bez maminy, som zvedavá ako to zvládne malá... ale raz to muselo prísť.

luciahromadkova
7. feb 2013

@pristela prosim zanetka, ake velke boli tieto skatule myslim rozmery? dakujem

levandulka3
7. feb 2013

@pipka ak ti to pomôže ja kupujem aj v kauflande nevidím medzi nimi rozdiel

zuzana92101
7. feb 2013

@lamps @pristela jaaaj, baby, ved toto pecenie je hotova veda. 😵 ja to chladim v hrnci, v ktorom sa to varilo a potom to vzdy pred slahanim presupnem do misky z mixera, do takej plastovej, takze tam bude pes zakopany. Tomu mojmu kremu sa tam nepaci a chce pekne zostat v hrnci, potvora jedna. Takze nabuduce mu aj metlicky vychladim, nech mu teplo nie je 😀 😀 😀 Dakujeeeem za radu, tak uz aspon vieme, kde som robila chybu, esteze vas tu mam.

pipka
7. feb 2013

@levandulka3 myslis ovocie? ja mam kauf od ruky..ale sak skocila by som tam...a kolko tam stoji? a teda aka gramaz? 😕

pristela
7. feb 2013

@luciahromadkova och , ved to sto rokov ked som ju robila netusim 😅 ale sla som zmerat tortovnicu mam 25cm čiže viac to nemalo , len hore bola marlenka tak preto to bolo ťažkeee

@zuzana92101 tak , tak , tam bola chyba !! 😵

@rapunzel1 a Pedro s nami teda nepojde , ked ich vysielaš na oslavu ?

rapunzel1
7. feb 2013

@pristela nie chlop nejde, kamoška volala, že bola jazdiť tým autom, a že katastrofa, že to vydávalo zvuky ako pri mučení, tak to by sme šli z blata do kaluže... tak hľadáme ďalej. Ak by si chcela niekoho brať s nami kľudne, len nech je to pohoďák človiečik. 🙂 Budeš mať dosť roboty so mnou 😝 😝 😝

levandulka3
7. feb 2013

@pipka tak toto presne neviem ale okolo 2 eur maliny a jahody sa mi zdá gramáž tá istá ako v lidli, lesné ovocie je menšia gramáž

daducha
7. feb 2013

@pipka mne hovorila ze to nevedia objednat, maju to zmrazene pre objednavanie,tak preto to nikde nie je 😠

lokalistin
8. feb 2013

@mamina1978 no moja sorry ja som mala dneska rozlietany den rano u doktora, nakupit, navarit, isla som skorej do roboty ,lebo doktor mi musel robit sono a rano tam bolo vela ludi, tak som o piatej musela este raz k doktorovi. pred 1:00 som dosla z roboty. A zajtra peciem korpusy a chcela by som ist skorej do roboty lebo nejak nestiham 😝 No moj frajer je tiez moslim,ale taky ,ze zje vsetko vypije vsetko,ale v robote mame takych,ze vsetko strasne prisne.Teda satku nosi len jedna co poznam.

woman04
8. feb 2013

@pipka krásna tortuša...škoda,že som nevedela to mrazené ovocie,bola som v Petržalke v Lidli ☹..dokedy potrebuješ?...skúsim kuk niekde,alebo poviem mm,nech pozrie na Trnavskom🙂

lenka1993
8. feb 2013

@lucyf ďakujem, ja som vedela že sa to robí takto, ale neviem ako mám upraviť potom hen "hrudník" keď tam už sú prsia. Či má ostať taký hranatý alebo ho treba opracovať.

vera1132
8. feb 2013

Babule chcem sa opyatať, v lidli som kúpila silikónovú formu /srdiečko/ a ešte som nič nerobila v silikonových formach tak sa radsej opýtam. Neroztopí sa mi to v rúre? 🙂 chcela by som priatelovy na valentína urobit mini tortu v tvare srdiečka.

eliska22
8. feb 2013

@vera1132 ja som piekla aj v silikonke a v pohode a ved to je určené do rúry 😉

dm1
8. feb 2013

@vera1132 jasne ze nie ved je to urcene na pecenie ;). Vacsinou mas na tom aj napisane do akej teploty to je

dm1
8. feb 2013

@lenka1993 neviem ako hranaty myslis 😕 . Ja som robila ako srdiecko + v miske prsia, zrezala som jemne na bokoch aby neboli ostre hrany a tym este dotvarovala do hladka prsia. Potiahla telovou, spravila podprdu a bolo 🙂

eliska22
8. feb 2013

kočky, kúpila som si ten patschwork na tie tehly a idem robiť okrúhlu tortu a chcem aby po celom boku boli tie tehly, mám to najrpv potiahnuť a potom otlačiť? alebo mám zvlášť potiahnuť bok a zvlášť vrch a ten bok si otlačiť tie tehly ešte pred tým ako to picnem na tortu????

dm1
8. feb 2013

@eliska22 lepsie sa ti to otlaci ked to urobis pred potiahnutim teda najskro bok a potom vrch. otazka je ci to mas potom cim maskovat ten spoj 😝