Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
8. feb 2013

@alenv v cukr. potrebach kupujem...elfka ti dala link.. ale pozor priemer podnosu pisu spulu aj s tou krajkou-ta je cca 2,5cm siroka, treba si odratat 😉

daducha
8. feb 2013

babulky,kupila som tie polystyrenove podnosy,chcem dat okolo stuzku a teraz dumam ako to potiahnut.Cely spodok,alebo najprv tam dat tortu a tak ten potah potiahnut az po kraj podlozky? tortu som najprv polozila na obaleny karton aby ked to krajali nekrajali aj polystyren, no ted neviem co bude krajsie ?

jakelina
8. feb 2013

@daducha já jsem potáhla spodek celý

daducha
8. feb 2013

@jakelina a tak si na to dala potiahnutu tortu?A polystyren si do niecoho obalila?

adenka
8. feb 2013

Ahojte, prosim vas baby zasa mam jedku oplatku, ale tentokratvjunpotrebujem dat na kremom potiahnutu tortu. Len to nalepim a upackam? Mam sat navrch aj modecor, ci nie? Dakujem za radu 🙂

miciatko
8. feb 2013

prave dokonceny vejar do tomboly ,mala som dane este aj formu donesenu ze musi byt vejar , na nete inspiracia skoro ziadna tak cele je to moje vymyslene dielko 🙂 ale velmi pekne dakujem @vecernicci ze mi nasla aspon par inspiracii .. .

jakelina
8. feb 2013

@daducha já jsem to neměla z polystyrenu, ale z kartonu, neobalila jsem to ničím, pak jsem to vyhodila, bylo to pro nás domů. Jenom pod korpus jsem dala podložku z kartonu obalenou folií.

daducha
8. feb 2013

@jakelina dakujem 😵

jakelina
8. feb 2013

@daducha není vůbec zač.

lucinka2ho
8. feb 2013

Dobry vecer koceny,nejaka sikulka z PN na upecenie torty...?Dakujem 😉

lussy23
8. feb 2013

@gabina275s kráísna
@mariann2 krásne
@lucula73 krásne
@monikapo krásna

lussy23
8. feb 2013

@denisak77 krásne
@zklimekova nádherná a tá mačička je prekrásna
@denisak77 krásne
@jakelina krásnučké

lussy23
8. feb 2013

@alenv nádhera
@alenv nádherná
@pipka krásnučká
@cat krásne
@bambula1307 nádherné

lussy23
8. feb 2013

@miciatko nádherný
@jakelina krásna

zuzana92101
8. feb 2013

zienky, pisal mi teraz jeden pan, chcel by motorkarsku prilbu...nemate nieco v archive? 😉 a kto to robil, islo to lahko, alebo ee?

alex87
8. feb 2013
zuzana92101
8. feb 2013

@daducha ja som to este nerobila, ale budem, na svadobku... Tiez som nad tym premyslala, ako to spravit a chcela som to cele potiahnut, az po okraj...na okraj dat stuzku, ako chces ty, no a na to polozit tortu s podnosom, co nebude vidiet a dozdobit este...
Ale neviem, ako sa to ma spravne robit.

mamina1978
8. feb 2013

@zuzana92101 @alenv robila jednu krasnu motorkarsku prilbu, tak ti urcite poradi a hodi aj foto 😉 🙂

mrka2
8. feb 2013

ahojte, pridavam svoju dnesnu pre dievcatka- sestricky 🙂

jakelina
8. feb 2013

@zuzana92101 já jsem se právě bála, aby to nejezdilo, tak jsem to potáhla celé a na tom to pak hezky drželo. 😉

nika222
8. feb 2013

Baby tie fantasticke slovenské torty pojdu 16.2. o 20:30 na jojke 🙂 Som stráááášne zvedava 🙂

aduskatt
8. feb 2013

@nika222 prave som to videla...............uz sa tesim na tie objednavky po zhliadnuti tej relacie🙂))..... akurat asi s tou cenou sa budu tvarit, ze prepoculi, v uputavke hovorili, ze za tisice eur🙂)

nika222
8. feb 2013

@aduskatt ja som tiez zvedava na tie cenyyy 🙂 a hlavne korpusy a plnky ma strasne zaujimaju, ci to nembude ako americke bleee 😝

aduskatt
8. feb 2013

@nika222 tak to aj ja..........🙂

pristela
8. feb 2013

@daducha andelicka hlavne daj bacha ono sa to pak špatne prenáša, ja tak musela dat zakaznicke tortu aj s otocnou doskou 🙄 čo sme to nemali ako a za co chytit a hlavne ona to nemala ako drzat v aute aby nepokazila ten potah. a naj podla mna je potiahnut spodne poschodie na podlozke a potiahnut to hned az po okraj podlozky, alebo potiahnut zvlast podlozku strcit do chladnicky nechat zatvrdnut a pak na to polozit potiahnutu tortu 😉

alex87
8. feb 2013

Ahojte, mam otazku co myslite ako su robene tie mini bodky na tejto torte?

alex87
8. feb 2013

este ta torta 🙂

pipka
8. feb 2013

@alex87 podla mna gulicky z hmoty ..ale dalo by sa asi aj bielkovou polevou zafarbenou na hnedo 😉

alex87
8. feb 2013

Jaaaj a takmer som zabudla robila som mramorovy korpus tu podla toho vasho receptu a mal na vysku 3 cm :( neviete co sa mohlo stat? Mam tu staru ruru moze to byt tym? Inak chutovo a vyzorovo velmi mnam bol 🙂

alex87
8. feb 2013

@pipka existuje na to nejaka vykrajovacka? lebo mi pride ze su vsetky rovnakej velkosti....